11 Ağustos 2020 Salı

ISPARTA
UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

UYUŞTURUCUDAN KURTULUP AİLELERİ UYARDI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ YENİŞARBADEMLİ'DE

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

İYİ PARTİDEKİ İSTİFALAR İLE İLGİLİ İLK DEFA KONUŞTU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

DAVRAZ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI ISPARTA’DA KONUŞTU

VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI ISPARTA’DA KONUŞTU

Isparta

Vatan Partisi tarafından yurt çapında yapılması planlanan Üretim Devrimi Kurultaylarının 8’ncisi 5 Aralık Perşembe günü Isparta’da gerçekleşti. Kurultaya Vatan Partisi Lideri Perinçek’in yanı sıra MÜSİAD, IGSİAD, ITSO, TÜRK-İŞ Gülbirlik gibi birçok kurumun temsilcisi ve üreticiler de katılarak sunum yaptı. Kurultayın sonuç bildirgesinde Isparta’da üretim ve ihracat rakamlarının artırılması için alınacak tedbirlere dikkat çekildi. 

Vatan Partisi, Türkiye’nin dört bir yanında Üretim Devrimi Kurultaylarına devam ediyor. 21 Kasım tarihinde Nevşehir’de başlayan ve sırasıyla Adana, Mersin, Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’de gerçekleştirilen Üretim Devrimi Kurultaylarının 8’ncisi 5 Aralık tarihinde Isparta Barida Hotel’s de gerçekleştirildi.

ÜRETİCİLERİ BULUŞTURAN KURULTAY

Isparta Üretim Devrimi Kurultayında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kurucu İl Başkanı Selim Mustafa Özkutlu, Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanı Mustafa Küçükyaman, Isparta Genç İşadamları Derneği (IGSİAD) Başkanı Barış Gümüş, Gülbirlik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kavak, Türk – İş’e bağlı TOLEYİS Sendikası İl Temsilcisi Ahmet Çetinkaya, Isparta Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Eşref Bıtırak, Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı Eski Milletvekili Kazım Üstüner, Isparta Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ethem Yurtaslan, Burdur Tüketici Hakları Derneği Başkanı Kemal Aslan, Türkiye – Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) Isparta İl Temsilcisi Süha Kaya ve üretici – işadamları sunum yaptı.

Barida Hotel’s Eğirdir Salonu’nda gerçekleşen ve yaklaşık 300 üretici – işadamının katıldığı Üretim Devrimi Kurultayı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

ISPARTA’NIN ÜRETİCİ GÜÇLERİ

Programın açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, “Heyecan verici bir gün yaşıyoruz. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan çıkışını tartışacağız. İşte Isparta’nın üreten güçleri burada. Alın terleriyle birlikte bu salonu dolduruyorlar. Dünya gül çiçeği üretiminin yüzde 65’ini karşılayan, Türkiye elma üretiminin yüzde 25’ini tek başına karşılayan, Türkiye kiraz üretiminin yüzde 15’ini sadece bir ilçesi ile karşılayan, Türkiye kerevit üretiminin yüzde 65’ini karşılayan, maden ihracatında, deri üretiminde Türkiye’de söz sahibi olan Isparta’da Üretim Devrimi Kurultayı’nı gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Az önce verdiğim rakamlar Türkiye’nin çıkış yoluna işaret eden rakamlardır. Türkiye, bu ekonomik sıkıntılardan üreterek kurtulacaktır. İşte o kurtuluş yollarını hep birlikte tartışacağız. Hoş geldiniz” dedi.

KREDİ KARTLARI NÜFUS CÜZDANIMIZ GİBİ OLDU

Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek’te yaptığı konuşmada “Üreticilerin destanını yazacağız. Önümüzde destanlar var. Türkiye, büyük sorunların içerisinden büyük çözümlere doğru gidiyor. Buradan üreticiyi baş tacı ilan ediyoruz. Türkiye’yi borç batağından üreticilerimizi baş tacı yaparak çıkaracağız. Herkes borçlu, esnaf borçlu, sanayici borçlu, çiftçi borçlu, memur borçlu. Kredi kartları artık nüfus kağıdımız gibi oldu” dedi.

LAFLA ÜRETİM OLMAZ

Üretimin lafla olmayacağına işaret eden Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, “Şimdi herkes üretim diyor. Bu doğru. Ama üretim lafla olmaz. Üretim ter dökerek olur. Elini taşın altına koyarak olur. Üreticilerimizin önünü açacağız. Bugüne kadar dolar – borsa vurguncuları en ön saflardaydı. Üreticilerimizi en saflara getiriyoruz. Üretenler Türkiye’yi yönetecek o günlerin eşiğindeyiz. Önümüzdeki mesele üreticinin milli hükümetini kurma meselesidir” diye konuştu.

KUL DÜŞMEDEN HIZIR YETİŞMEZ

“Kul düşmeden Hızır yetişmez” atasözünü hatırlatan Perinçek, “Kul dara düştü, sıkıştı artık. Ama kul dara düşünce Hızır da yetişiyor. Kriz, sıkıntı, bunalım bu böyle gitmez diyoruz. Önce tasarruf ederek başlayacağız, üretim için her yurttaş fedakarlık edecek. Gıda güvenliğini sağlayacağız, herkes doyacak. Güvenliğin güvenliğini sağlayacağız, milli savunmanın ihtiyaçları görülecek. Sağlık hizmetlerinden vazgeçmeyeceğiz. Eğitim hizmetlerinden vazgeçmeyeceğiz. Tasarruf ediyoruz diye halk sağlığını, güvenliğimizi, eğitimimizi göz ardı etmeyeceğiz. Gümrükleri tekrar dikeceğiz, tarımı, kobileri destekleyeceğiz. Ucuz kredi temin edeceğiz. İflasları önlemek için fabrikalara devleti ortak edeceğiz. Kamu, çalışanlar ve mülkiyet sahibinden oluşan bir karma model uygulayacağız.” İfadelerini kullandı.

UMUTSUZLUK YOK, UMUTSUZLUK NAMUSSUZLUKTUR

Ülkede şu an 224 milyar dolar döviz hesabı bulunduğunu açıklayan Perinçek, dövizi Türk lirası ile değiştireceklerini söyledi. Planlı ekonomi ve sektör bankacılığı da öneren Perinçek; “Cesur olacağız. Üretim devrimi için cesur kararlar almaya ihtiyaç var” dedi. Üretici ve milli karakterde bir hükümete odaklanmak gerektiğini vurgulayan Perinçek, “Güneş artık yeniden doğudan doğuyor, ABD yenildi. Bu tarihi bir fırsattır. FETÖ’nün, PKK’nın yaydığı karamsarlığa kapılmayın! Karamsarlığa paydos! Zengin kaynaklarımız, insanı ve tarihi birikimimiz var. Örgütlenelim, kooperatiflerimizi kuralım. Hızır biziz Hızır yetişiyor. Umutsuzluk yok, umutsuzluk namussuzluktur” dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Perinçek, konuşmasında ülkenin bütün emek birikimini ve donanımını seferber eden üretim odaklı ekonomi vurgusu yaptı.

İTHALAT DEĞİL ÜRETİM

Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı 20’nci dönem Burdur Milletvekili Kazım Üstüner de konuşmasında tarım ve hayvancılık politikaları üzerinde durdu. Üstüner, 2018 yılında 1 milyon hayvan ve tonlarca et ithalatı yapıldığının altını çizerek “Son 4 yılda 7 milyar doları aşan hayvansal ithalat yapılmış. Bu rakamı Türk köylüsüne versen hayvancılığı uçururdu. İthalat değil, üretim demenin zamanı geldi de geçti bile” ifadelerini kullandı.

KAYBEDECEK 1 DAKİKAMIZ BİLE YOK

Isparta Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Eşref Bıtırak, Isparta Deri İhtisas ve Karma OSB’de fabrikaların üretim kapasitesinin 4’te 1’e kadar düştüğünü ifade ederek “Biz Türk milleti olarak üretimden keyif alan bir milletiz. Türkiye zor günlerden geçiyor. Sanayici üretirken batmaya başladı. Deride Türkiye ihtiyacının yüzde 70’ini karşılayan bir pozisyonumuz var. Ancak, çeşitli sorunlarla karşı karşıyayız. Yetişmiş personel sorunu var. Ülke olarak kaybedecek 1 dakikamız bile yok. Üretimi elden bırakmamalıyız” dedi.

MİLLİ PARAYLA TİCARET ÖNEMLİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kurucu İl Başkanı Selim Mustafa Özkutlu da Üretim Devrimi Kurultayında bir sunum yaptı. Özkutlu, konuşmasında stratejik ürün envanterinin önemine işaret ederek “Stratejik ürün envanterinin çıkarılmasına önderlik eden bir derneğin kurucu il başkanıyım. Stretejik ürünlerin tespit edilmesi, üretim rotamız açısından son derece önemli. Üretim yapıyoruz ama üretim yaparken de ithalat yaparak üretim yapıyoruz. Bu sıkıntılı bir durum. Emperyalistler dünyayı finans, enerji, silah sanayi ve sağlık konularıyla yönetiyor” dedi. Özkutlu, milli parayla ticaretin önemine de dikkat çekerek “Ülkemizde dövizi yatırım aracı olarak görenler var. Milli parayla ticarete önem vermek zorundayız. Faiz haram diyoruz ama dövizi yatırım aracı olarak görüyoruz. Bu olacak iş değil” diye konuştu.

ISPARTA’NIN TÜM GÜLSUYUNU ÇİN’E SATSAK…

Isparta Genç İşadamları Derneği (IGSİAD) Başkanı Barış Gümüş’te yaptığı sunumda Isparta halısı ve gül üretimi konusuna dikkat çekti. Gümüş, “Isparta halısı artık dokunmuyor. Düne kadar Antep Halısı nedir bilmezken şimdi herkes Antep halısı kullanıyor. Çok ilginçtir, Türkiye’nin ilk ve tek Halı, Kilim ve Etnografya müzesini Isparta’ya açtık. Bir ilin marka değerini müzeye kaldırdık” dedi.

Gümüş, “Isparta’da gül çiçeği alım fiyatı 7,80 TL olarak açıklandı. Bu rakam 2 yıl önce 9,20 TL idi. Maliyet artışlarını düşünürsek bugün 7,80 TL olan rakamın en az 12 TL olması gerekiyor. Ama şartlar böyle gelişti. Gülyağı 12 bin Euro idi, bugün 4 bin 500 Euro’ya müşteri arıyoruz. Bu sorunların konuşulması, çözüm yollarının değerlendirmesi önemli. Bu kurultayı da bu sebeple çok önemsedik. Gülsuyu ile Çin oldukça yakından ilgileniyor. Isparta’nın tüm gülsuyunu Çin’e satsak Çin’in ihtiyacının yüzde 30’unu karşılayabiliyoruz” şeklinde konuştu.

GENÇLER ÜRETİME YÖNLENDİRİLMELİ

Isparta Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ethem Yurtaslan da sunumunda üreticinin en büyük sıkıntısının maliyetler olduğunu söyledi. Yurtaslan, tarım ve hayvancılıkta genç nesilin üretime yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türk İş’e bağlı TOLEYİS Isparta İl Temsilcisi Ahmet Çetinkaya’da Türkiye’nin tüketim toplumu haline getirilmek istendiğini kaydederek Hem devletin hem de özel sektörün üretim yapması gerektiğini savundu. Çetinkaya konuşmasında işçilerin sendikal haklarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

ÜRETİM MİLLİ VE HALKÇI OLMALIDIR

Burdur Tüketici Hakları Derneği Başkanı Kemal Aslan’da sunumunda üretimin milli ve halkçı olması gerektiğini savundu. İlaç sanayinden örnekler veren Aslan, “Güvenliksiz gıdalarla önce bizi kanser ediyorlar, sonra yine onların ürettiği ilaçlarla tedavi etmeye kalkıyorlar. Üretim milli ve halkçı olmalıdır” dedi. Aslan, Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’e Burdur’lu kadınların mermer tozundan ürettiği biblo hediye etti.

TÜRKİYE’NİN HIZIR’I ÇİN HALK CUMHURİYETİ

Türkiye – Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) Isparta İl Temsilcisi Süha Kaya da konuşmasında “Sayın Genel Başkan konuşmasında kul düşmeyince Hızır yetişmez dedi. Türkiye’nin Hızır’ı Çin Halk Cumhuriyeti’dir. Sayın Genel Başkan Perinçek’te bu noktada önemli bir anahtardır. Türk – Çin ilişkilerini engellemek isteyenler var. İşte bu Uygurlar meselesinin altında da bu durum yatıyor. Bakın Avrupa ve ABD Türkiye’nin biletini kesti. Çin, Kore gibi mucize yaratmış müttefikler oluşturmalıyız çevremizde. Atatürk’ün Cumhuriyet’i kurduktan sonra yaptığı kalkınma hamlesi gibi adımlar atmalıyız” diye konuştu. 

MADEN KAYNAKLARIMIZ DEĞERLENDİRİLMELİ

Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanı Mustafa Küçükyaman da konuşmasında Türkiye’de madencilik sektöründe ciddi bilgi kirlilikleri olduğuna işaret etti. Küçükyaman, doğayla en barışık sektörün madencilik sektörü olduğunu söylediği konuşmasında ülkenin maden kaynaklarının verimli kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Üretim Devrimi Kurultaylarının sonunda Ankara’da yapılacak olan Büyük Üretim Devrimi Kurultayı için delege seçimi yapıldı. Kurultay Sonuç bildirgesinin de oylanmasının ardından Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek iş insanlarıyla özel bir toplantı gerçekleştirdi.

Vatan Partisi Lideri Perinçek, daha sonra partililerin ve iş insanlarının katıldığı yemek programına katılarak burada partisine yeni üye olan isimlere rozet taktı.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ayazmana eşrafı

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:03

APO PİÇİYLE KOLKOLA FOTOLARINI UNUTMADIK PERİNÇEK!ŞİMİ KALKMIŞ MİLLİLİKTEN SÖZEDİYOR TÜRKLÜKTEN BAHSEDİYOR BEHEY TOPAL GÜN EKONOMİK SORUNLARIN YOĞUN OLDUĞU GÜN DİYE SENİN SÖZDE VATAN SEVER ÖZDE BÖLÜCÜ PARÇALAYICI NE KOMÜNİST NE SOSYALİST NEDE MİLLİYETÇİ OLDUĞU BELLİ OLMAYAN AMA İSLAM DÜŞMANI OLDUĞU KESİN OLAN SÖZLERİNE Mİ KANACAK BU MİLLET?AÇDA KALSAK AÇIKDADA KALSAK ÖNCE VATAN MİLLET DİN VE TÜSRK İSLAM DAVASIDIR DAVAMIZ SEN GİT KANDİLDE ÜRÜ HADİ YÜRRRRÜÜÜÜÜ

Cahil memo

08 Aralık 2019 Pazar 22:07

cahil olduğunu unutan memo ortaya karışık yapayım demiş ama devletim Türkiye Cumhuriyeti, kurucusı Gazi Mustafa Kemal Atatürk dememiş, aceleyle sallamış

KÜRD/MEMO

07 Aralık 2019 Cumartesi 22:00

CAHİLİN BİRİ BANA TARİHİ ÖĞRENMEMİ TAVSİYE EDİYOR.AL SANA TARİHİM: ATAM OSMANLI,SELÇUKLU,BAYRAĞIM AY YILDIZ,SANCAĞIM ÜÇ HİLAL,DİNİM İSLAM.ADIM: TÜRK.SOY ADIM: İSLAM .çakkalar rüya ĞÖRDÜ DİYE OĞUZHAN YASASINDA NE ER BİTER NEDE ALP.NEDE BOZKURTLAR

xxx kafalıya cevaben

07 Aralık 2019 Cumartesi 19:11

**** rumuzun da kendin gibi olmuş **** ne anlama geliyor google a yazdım sen çıktın , dolayısıyla **** dolu kafanla yorum yapmadan önce yanındakilerin yukarıda yaptıkları sunumları oku anlarsın, ayrıca arkadan giden de yok, siyasi olmayan ekonomik konularda davet var

Xxx

07 Aralık 2019 Cumartesi 18:29

Bu adamın kendine faydası yok millete ne faydası olacak güç neredeyse bu orda yanındakilerle hangi akla hizmet bunun arkasından gider onuda anlamış değilim

memoya

07 Aralık 2019 Cumartesi 17:32

Türk milletine kendine nasıl Türk dediğini soracaksan 5000 yıllık Türk tarihini iyice oku öğren. Daha yazmasını beceremediğin Komünistlikle kalkınıp bugünlere geldi hem Çin hem Rusya. S400leri alamasaydın Nato füzelerinden birkaç tanesi yanlışlıkla Türkiyeye düşecekti. Bu cihadçı akıllların zulüm palavraları ancak deaş ışid gibi örgütlerin ekmeğine yağ sürer

KÜRD/MEMO

07 Aralık 2019 Cumartesi 16:10

çin komonizmi UYGUR TÜRKLERİNE ZÜLMEDER. RUS KOMONİZMİ, çeçen kırım,azerbeycan,türkistan,türkmenistan,..........TÜRK SOYDAŞLARIMIZA ZÜLMEDER. KIZIL MOSKOF YILDIZININ,ÇEKİÇ ORAK RUS MOSKOFUN peşinden KOŞANLAR .NASIL TÜRKÜM DİYEBİLİYORLAR.

tetikçilere cevap

07 Aralık 2019 Cumartesi 15:09

Türkistan İslam Partisi veya eski adıyla Doğu Türkistan İslami Hareketi, Doğu Türkistan'ın Çin Halk Cumhuriyeti'nden bağımsızlığını kazanması amacıyla kurulan ayrılıkçı radikal İslamcı bir silahlı örgüttür.. Kimin finanse ettiği bellidir.Bunun dışında Çinin Uygurlarla meselesi yoktur. Bu nedenle Türkiyeninde Çinle meselesi yoktur. Adamlar içimizdeki beceriksizlerin yıllardır sadece laf ebeliği yaptığı Bor'u yüksek teknolojiyle değerlendirmek için Balıkesire 70 milyon USDlik yatırım yapıyorlar

Doğan Özevi

07 Aralık 2019 Cumartesi 12:43

Ülkücü isimleri, resim ve adreslerini, vatansever güvenlik güçleri resim, isimlerini paçavra Aydınlıkta yayınlatarak katledilmelerini sağlayan Çin muhibbisinin, Türkistandaki zulmünü görmezden gelmesinin sebebini anlıyoruz, PKK puştu apo ile gülücüklerini unutmadık, kimmiş milli bu mu?

Emekci

07 Aralık 2019 Cumartesi 11:35

Üretici perişan malını satamıyor ueetse ne olacak ..hani emek örgütleri nerede..

hikmet

07 Aralık 2019 Cumartesi 11:17

abduraman çelebi

aponun yoldaşı

07 Aralık 2019 Cumartesi 00:49

ıspartaya ne anlatır bu marksist apocu

%0,1in altında alan adam

07 Aralık 2019 Cumartesi 00:33

Ben de önemli biri gelmiş sandım bizim perinçekmiş gelen :)

Ülkücü

07 Aralık 2019 Cumartesi 00:09

Ya Türkistan niye ağlar???

sosyal dem lere çağrı yap

06 Aralık 2019 Cuma 23:26

kırmızı cızgılerımı olmazsa olmazlarımı okşadı begendim

Darısı TVlere

06 Aralık 2019 Cuma 22:36

Böyle ekonomi yatırım kalkınma programlarının 4 - 5 saat sürecek haftalık değerlendirme ve yatırım proje istişareleri açık oturumlar halinde haftalık olarak BLT Tv de, ve K****32 de düzenlenmesi çok iyi olur.

Cabbar

06 Aralık 2019 Cuma 22:07

UYGUR TÜRKLERİNE YAPILAN ZULMÜ GÖRMEYEN PERİNÇEK YATIRIM BİLGİLERİNİ AKTARIYOR ÖYLE Mİ

osman

06 Aralık 2019 Cuma 20:09

Doğu, batı, kuzey, güney perinçek gelmiş, o kadar hızlı dönüyorki...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR