23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,839 TL
  • 5,677 TL
  • 201,65 TL
  • 102.332
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

VALİYE GELEN MESAJ ÇOK KONUŞULACAK

Isparta Valisi Memduh Oğuz'un ilahi mesaj geldi diyerek başlattığı ilim şehri projesine ADD eski Şube Başkanı Mahmut Özyürek'ten sert tepki geldi. Özyürek, İlahi mesajların sadece peygamberlere geldiğini hatırlatarak, ;Korkarım, yakında peygamberliğiniz

Isparta
Isparta Valisi Memduh Oğuz'un ilahi mesaj aldığını söyleyerek kenti ilim şehri yapmaya soyunmasına sert tepki. ADD Isparta şubesinin önceki başkanı Mahmut Özyürek, Vali Oğuz'a yönelik yazdığı açık mektupta, "ilahi mesajlar ancak peygamberlere iner. Siz 'Isparta ilim şehri olmalı' diye ilahi bir mesaj aldığınızı söylüyorsunuz. Korkarım, şakirdi olduğunuz Said-i Kürdi gibi 'peygamber' olduğunuzu da iddia ve ilan edeceksiniz" dedi.

 

VALİNİN ALDIĞI 'İLAHİ MESAJ' ISPARTA'YI KARIŞTIRDI

 

Çalışmalarına Said Nursi'nin yön verdiğini öne süren açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Isparta Valisi Memduh Oğuz'u ağır dille eleştiren ADD önceki başkanı Mahmut Özyürek, "size sayın vali diyemeyeceğim. Çünkü siz cumhuriyetin valisi olmayı hak etmiyorsunuz" sözleriyle başladığı mektubunda, "Sayın Oğuz; Siz gerçekten Atatürk cumhuriyetinin Isparta valisinin değil, Muaviye’nin Şam valisi Mervan’ın izinden gidiyorsunuz. Nasıl ki Mervan, 'Ali İmran' Suresini, 'Ali Mervan' diye yazdırmış, 'Cebrail, bana da vahiy getiriyor' diyerek, İslam dünyasının parçalanmasına yadsınamayacak katkılar koymuşsa, siz de Türkiye cumhuriyetinin parçalanmasına en az Muaviye’nin valisi Mervan kadar katkı koyuyorsunuz" iddiasında bulundu.

 

'CUMHURİYET'İN SAVCILARI NEDEN HAREKETE GEÇMİYOR?'

 

Vali Oğuz'un gerçek İslam'ın değil, Hz. Ali'nin “Bunlar da din elbisesi giyiyorlar, ama ters çevirerek giyiyorlar” diye tanımladığı bölücü, ayrıştırıcı, kimlikçi, hadisçi ve aklı dışlayan “dejenere edilmiş” Emevi dininin şakirtliğini yapmakla suçlayan Özyürek, mektubunda şunları dile getirdi: "Sayın Oğuz; size Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 129. Maddesini, yani 'Memurlar ve diğer kamu görevlileri Anayasa ve kanunlara sadık kalarak faaliyette bulunmakla yükümlüdürler' hükmünü ve 'tarafsız davranmanız konusunda' onlarca yasayı hatırlatıp Anayasal ve yasal suç işlediğinizi uzun uzun yazma gereği duymuyorum. Isparta ile ilgili çalışmalarda kendinizi yönlendiren ve istikamet verenin bizzat Bediüzzaman olduğunu, 'üstadın Isparta'nın adil valisine hitabı var. Sıkıntılı, eziyet dolu bir dönemde yazılmış. Buna lebbeyk (buyurunuz, emredersiniz) diyebilmek çok büyük bir şereftir. Ben onun aracısıyım' diyerek kime hizmetkâr olduğunuzu açıkça belirttiniz. Siz, kime hizmet ettiğinizi açıkça belirttiniz belirtmesine de, benim merakım, siz bu yasadışılıkları yaparken, Cumhuriyet düşmanları her yanı bir veba gibi sarmışken, cemaat ve tarikatlar devleti teslim alırken, 'Cumhuriyeti koruma, kollama görevi' yapmaları için kendilerine bu cumhuriyetin maaş ödediği savcılar niçin harekete geçmezler, neredeler, ne yaparlar? Yoksa onlarda mı 'tarikatın- cemaatin göbek taşına' oturmuşlardır?"

 

MÜŞRİKSİNİZ

 
Vali Oğuz'un, hac sırasında kullanılan ve 'lebbeyk Allahümme lebbeyk' (Buyur Rabbim! Senin emrine geldim buyur!) anlamına gelen telviyeyi dejenere ederek, Said Nursi için, kullandığını anımsatan Özyürek, "siz bir müşriksiniz. İbadette bid'at yoluna saptınız. Hz. Muhammed’in: 'Dinimizde olmayan herhangi bir şeyi uyduranın ortaya koyduğu dince reddedilmiş, dışarı atılmıştır. Her bidat dalalettir hadisini yok saydınız" ifadelerini kullandı.

 

'YAKINDA PEYGAMBER OLDUĞUNUZU İDDİA EDECEKSİNİZ'

 
Said Nursi'nin bir çok sözünde peygamberlik iddiasında olduğunu öne süren Özyürek, "ilahi mesajlar ancak peygamberlere iner. Siz 'Isparta ilim şehri olmalı' diye ilahi bir mesaj aldığınızı da söylüyorsunuz. Korkarım, şakirdi olduğunuz Said i Kürdi gibi 'peygamber' olduğunuzu da iddia ve ilan edeceksiniz" dedi.

 

'ŞİRK DİNİNİN HİZMETKARLIĞINI YAPIYORSUNUZ'

Vali Oğuz'u, devletin makamını da kullanarak Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı ile birlikte 'Isparta Kahramanları Sempozyumu'düzenleyerek risale-i nuru ve şakirtlerini kutsallaştırma ve kahramanlaştırıp Allah'a şirk koşmakla eleştiren Özyürek, "siz yaptığınız çalışmalarla şirk dininin çıkardığı hıyanet yangınına 'odun taşıyıcılığı' yapıyorsunuz. Dinimizin gerçekleri yerine 'şirk dininin' hizmetkârlığını yaparak halkımızı adeta afyonla uyuşturulmasına katkı koymaktasınız. Bu eylemlerinizin inananlar arasında ayrışmalara ve derin uçurumlara neden olduğunuzun ya farkında değilsiniz, ya da gerçekten 'dalalet' içindesiniz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR