26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,92 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

VALİLİK GENELGE YAYINLADI

VALİLİK GENELGE YAYINLADI

Isparta

Seçimi kimse manipüle edemeyecek!

 

Son günlerde ülke genelinde bazı kişi ve kişilerin Pazar günü yapılacak olan 1 Kasım Genel seçimlerini manipüle etme çalışmalarına karşı Isparta Valiliği de tedbirlerini aldı. Valilik tarafından ilgili kurumlara gönderilen 6 maddelik genelgede dikkat çekici açıklamalar yer alıyor.

 

6 maddelik genelgede ‘Seçim sürecini sabote etmek için görevleri olmadığı halde görevliymiş gibi davranan özde hiyerarşik sözde sivil bazı oluşumlar tarafından, vatandaşlarımıza seçim faaliyetleriyle ilgili manipülatif bilgiler sunulduğu’ açıklandı.

Isparta Valiliği tarafından seçimlerle ilgili kurumlara gönderilen 6 maddelik genelge şu şekilde; “

1-         1 Kasım 2015 Pazar günü 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, Anayasa ve diğer ilgili kanunlarda belirtilen çerçevede yargı organlarının gözetim ve denetiminde yapılacaktır.

2-         Bu konuyla ilgili olarak ilimizde de İl ve İlçe Seçim Kurulları yetki ve denetiminde seçimler yapılacak ve sonlandırılacaktır. Kolluk kuvvetleri seçim kurullarıyla koordineli olarak kanun ve ilgili mevzuatın verdiği yetkiyle güvenliği sağlayacaktır.

3-         Seçimsürecini sabote etmek için görevleri olmadığı halde görevliymiş gibi davranan özde hiyerarşik sözde sivil bazı oluşumlar tarafından, vatandaşlarımıza seçim faaliyetleriyle ilgili manipülatif bilgiler sunulmaktadır.

4-         Kayıt dışı yapılanmaların stratejileri doğrultusunda oluşturulan bu grupların seçim öncesi, esnası ve sonrasında (oy sayma, tutanak, gözetim vb.) herhangi bir görev ve yetkileri bulunmamaktadır. Bu görev ve yetki bağımsız yargı mensuplarınca oluşturulmuş İl ve İlçe Seçim Kurulları ile Ülkemiz genelinde Yüksek Seçim Kurulu’na aittir. Ayrıca Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partilerimizin seçim sürecindeki yasal rolleri seçmen için özellikli güven unsurudur.

5-         Amaçları toplumda kaos oluşturma olan kayıt dışı bu kişi ve grupların hukuk dışı faaliyetlerine karşı Güvenlik Görevlilerimiz müteyakkız olacak ve mevzuat çerçevesinde etkin tedbirler alacaktır.

6-         Vatandaşlarımızın bu yöndeki algı operasyonlarına karşı duyarlı olmaları, kayıt dışı gruplar tarafından yapılacak olan yönlendirme ve açıklamalara itibar etmemesi önem arz etmektedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

oy ve

31 Ekim 2015 Cumartesi 15:52

Oy ve Ötesi yasal bir stk dır.Elbette seçim faaliyetleri devletin resmi organları tarafından ve yasalar çerçevesinde yürütülür.Ama seçmen tercihinin sağlıklı bir şekilde tecelli etmesine yardımcı bu gönüllü insanların faaliyetleri hepimizin,demokrasimizin yararınadır.

Ramazan Yıldırım

30 Ekim 2015 Cuma 20:33

Valiliğimizi tebrik etmek kazım. Geçen seçimlerde aniden ortaya çıkan, doğan medyasıyla paralelcilerin reklamını yaptıkları ne yüdüğü belirsiz oy ve ötesi grubu sosyal medyada yalan yanlış bilgiler verip ortalığı karıştırdılar. Adamlar her koldan çalışıyor, devlet bunlara daha sıkı önlemler almalı. Ortalığı karıştırmaktan başka işleri yok.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR