24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

VALİ ÖZKAN'DAN SERT MESAJ!

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan terör eylemlerine değindi. Vali Özkan, "Bugün ipleri küresel güçlerin elinde olan, başta bölücü terör olmak üzere kayıt dışı ekiplerce aziz vatanımız üzerinde tezgâhlanmaya çalışılan oyunlar oynanmaktadır. Bu şer odaklarına karşı Cumhuriyeti kuran Kurtuluş Savaşı ruhunu ebediyen diri tutacağız. Bugün devletimizin teröre karşı , büyük bir kararlılıkla mücadelesinin farkında ve yanında olacağız." dedi.

Isparta

Vali Vahdetin Özkan'ın konuşması şu şekilde:

"92.  yılınıkutladığımız Cumhuriyet, aziz Milletimizin her türlü imkânsızlığa rağmen vatansevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseridir.Cumhuriyetimiz Atatürk´ün önderliğinde milletimizin, azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Cumhuriyet; büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin, bugünkü nesillere armağanıdır.

Milletimiz, ne mutlu ki, Cumhuriyetimizi demokrasiyle de taçlandırarak, "çağdaş uygarlık" seviyesine ulaşma hedefinde büyük mesafeler almıştır. Artık hedefimiz, ülkemizi çağdaş dünyanın da ilerisinetaşımaktır. Milli hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz güç, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran milli ruhta gizlidir.

Cumhuriyeti kazanmaya giden yolu çok iyi anlamamız gerek.Çünkü bu süreç devletimizin bekası ve milletimizin geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşatılması, bu onur ve gururu yaşayan atalarımızın çocukları olarak, hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Değerli Ispartalı Hemşehrilerim,

Dün olduğu gibi bu gün de hepimize düşen görev; karanlık odakların vatan ve milletimize yönelik saldırılarına karşı, Devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda beraberce mücadele etmek ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır.

Bugün ipleri küresel güçlerin elinde olan, başta bölücü terör olmak üzere kayıt dışı ekiplerce aziz vatanımız üzerinde tezgâhlanmaya çalışılan oyunlar oynanmaktadır. Bu şer odaklarına karşı Cumhuriyeti kuran Kurtuluş Savaşı ruhunu ebediyen diri tutacağız. Bugün devletimizin teröre karşı, büyük bir kararlılıkla mücadelesinin farkında ve yanında olacağız.

Küresel Terör ve uzantıları milletimizin azmini kırarak,milli hedeflerimizi yok etmeyi misyon edinmişlerdir.Bu misyonları gereği farklı paralel yapılanmalarla ittifak kurarak terörle mücadele eden Kahramanlarımızın şevkini kırmak ve bu mücadeleyi zayıflatmak için amansız bir çaba ve algı operasyonlarını icra etmektedir.

Cumhuriyetimiz ve geleceğimizin teminatı Sevgili Gençler,Size emanet edilen değerleri daha ileriye taşıma kararlılığınız, birliğimizinen büyük teminatıdır. Vatan, Millet, Bayrak sevgisi, Şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğilmek,Gazilerimizi, şehit ailelerimizi kutsal birer emanet olarak almak, inancımızın ifadesidir. Terörle mücadele eden tüm Kahramanlarımıza minnet ve şükran borçluyuz. Allah yar ve yardımcıları olsun.Millet olarak el ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak, çok daha güçlü ve  müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Adalet ve barışı esas alan kadim medeniyetin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak,birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle,gazilerimizi minnetle anıyor, Ispartalı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Saygılarımla."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR