21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,505 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

VALİ OĞUZ MAHALLE ZİYARETİNDE BULUNDU

Vali Memduh Oğuz eşi Canan Oğuz ile birlikte Gülevler Mahallesini ziyaret etti.

Isparta

Mahalle sakinlerinden Seher Oktar’ın daveti üzerine mahalleye gelen Vali Oğuz ve eşi Canan Hanım ilk olarak mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ettiler.

         Vali Oğuz; “Burada güzel bir komşuluk ilişkisi gördük”

         Gülevler mahallesini çok beğendiğini belirten Vali Oğuz; “Adı güzel kendisi güzel bir mahalledeyiz. Bu güzel Ramazan akşamında komşular bir arada, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma içerişsindeler. İftarlar birlikte açılıyor ve dualar birlikte yapılıyor. Yani burada güzel bir komşuluk ilişkisini görüyoruz. 

         Biraz önce söylediler, bu mahallede komşuların bir birlerinin anahtarlarına sahip olduğunu söylediler. Yani herkes anahtarını komşusuna bırakarak gönül rahatlığı içerisinde istediği yere gidiyor, burası böyle herkesin bir birinden emin olduğu bir yer.

         Vali Oğuz; “Acılar ve sevinçler birlikte paylaşılıyor”

         Mahallede bir sıkıntı, üzüntü veya acı olduğunda bu acı birlikte paylaşılarak azaltılıyor, yine aynı şeklide mahallede müjdeli bir haber veya sevinç olduğunda buda paylaşılarak çoğaltılıyor. İşte bu tablo ülkemize örnek olacak bir tablo. İnşallah bu kardeşlik, bu dostluk, bu huzur ve güven bu mahalleden tüm ülkemize ve dünyaya yayılsın. Zaten bizim yeryüzündeki ulaşmak istediğimiz hedefte bu, barış dediğimiz, selamet dediğimiz hedefe tüm insanlığın ulaşmasını istiyoruz.

Bu cennet vatanın kuzeyi de güneyi de, doğusu da batısı da hepimizin, 75 milyon Türk insanının, o bakımdan biz çok arzu ediyoruz ki ülkemizin her tarafında şu gül evlerdeki kardeşlik ortamı olsun.

Vali Oğuz; “Güvenlik güçlerimize dua edelim”

         Tabi bu güzel Ramazan akşamlarında güvenlik güçlerimizi de unutmamak lazım. Bildiğiniz gibi bu cennet vatanda yıllardır uluslar arası kaynaklı bir fitne devam edip gitmekte ve kardeşi kardeşe vurdurmaktalar. Bu fitnenin bitmesi için, ülkemizin birlik ve beraberliği için dua edelim. Şu anda nöbeti başında tetikte bekleyen güvenlik güçlerimize dua edelim” dedi.

         Vali Memduh Oğuz mahalle sakinleriyle sohbetinden sonra daha önceden kendisini çaya davet eden Seher Oktar’ın evine konuk oldu.

         Vali Oğuz ve eşi Canan Hanıma çok teşekkür ettiğini belirten Seher Oktar; “Biz Sayın Valimizi ve değerli eşlerini çok seviyoruz. Sayın Valimiz halkın içinden biri, her zaman samimi ve doğal davranan birisi, Hanımefendi de ismi gibi çok candan birisi. Allah böyle idarecileri başımızdan eksik etmesin” dedi.

         Mahallede Ramazan etkinliklerini anlatan emekli din görevlisi Şefika Gülbudak; “Sayın Valim öncelikle Hanımefendi ile birlikte mahallemize geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaretinizle bizleri sevindirdiniz, mutlu ettiniz.

         Sayın Valim biz burada mahalle olarak birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir Ramazan Ayını geçiriyoruz. Birlikte iftar yemekleri düzenliyoruz, sohbetler yapıyoruz. Mahallenin hanımları olarak hatim yaptık ve bu akşam duasını bütün mahallenin katılımıyla gerçekleştirdik. Mukabelelerle, dini sohbetlerle, iftar yemekleriyle ve akabinde bir birinden güzel sohbetlerle huşu içinde bir Ramazan ayını geçiriyoruz” dedi.

         Samimi bir ortamda geçen ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 
ISPARTA'NIN VE ISPARTA'LININ 24 SAAT KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİ...
BOMBA 32'Yİ TAKİP EDİN HABERDEN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN...

HER SAAT DAKİKA DAKİKA OLAY YERLERİNDEN FOTOLARLA ANTIK TÜM HABERLER SADECE BOMBA 32 DE... BİZİM İŞİMİZ SADECE GAZETECİLİK...
 

 
 
 

             

 
 
 

        

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR