23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,773 TL
  • 5,594 TL
  • 192,80 TL
  • 103.420
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

VALİ İRTİCACI MI?

Vali Memduh Oğuz, İmam- Hatip Lisesi'nin 61 nci kuruluş yıldönümünde bir dönem 'İrticacı olarak Türkiye ye lanse edildiğini öne sürdü "söylediğim Devlet'in resmi bilgileriydi. Bunun tarihe not olarak düşürülmesini istiyorum" dedi.

Isparta

BİLİM KADAR DİNE DE İHTİYAÇ VAR
Bilimlerin gelişmesi için eğitime halk katkısının çok önem taşıdığını anlatan Vali Memduh Oğuz, "ben hep vurguluyorum. Eğitime vatandaş katkısı olmalı. Kocaeli'nde vatandaş katkısı ile yaptırılan İmam-Hatip Lisesi'nde konuşma yaptı. 'İrtica hortladı' dediler. Oysa müspet ilim kadar dini bilgilere de ihtiyacımız var. Devlet raporları da zaten bu söyler" dedi.

Vali Memduh Oğuz, şöyle konuştu: "Kocaeli Valisi iken Derince İlçede İmam-Hatip lisesinin temelini attığım zaman bir konuşma yapmıştım. Konuşmamda, 'Değerli kardeşlerim; şurada Devletin Valisi olarak bir temel atıyoruz. Bu attığımız temelde arsa vatandaştan, bina vatandaştan, araç gereç vatandaştan, tefrişi vatandaştan. Türkiye'nin her yerinde bu böyle oluyor.

Acaba bu neden böyle oluyor diye bir soru sormak lazım. Hem bu vatandaşlar buraya nedenmücum ediyor. Neden bu binaları yaptırıyor. Vatandaş diyor ki biz cehalete karşıyız. Çocuklarını okutn^ak istiyor. Ama çocuklarımız okurken, müsbet bilimlerin, modem bilimlerin yanı sıra dinini de kendine yetecek kadar öğrensin' demiştim. Benim bu konuşmam istismar konusu yapılmış. İrtica hortladı diye haber yapılmak istenmiş.

İrtica dediğiniz kavram bilim adamları tarafından tanımlanır. Çünkü irtica bizatihi dinin düşmanıdır. İrtica ile mücadele etmek için Devlet adamlarımızın, özellikle valilerimizin bu konuda bilgili olması lazım gelir. Köy imamı kadar dinini bilmeyenden Vali olursa, tanımlamayı yanlış yapar, irtica ile mücadele edemezsiniz.

Benim bu söylediklerim Devletin raporlarında var. Ben, bu durumun tutanaklara geçmesini ve tarihe geçmesini istiyorum. Valiler, İl Müftülerine sicil verir. Görevinde başarılı mıdır, değil midir? diye. Valiler dini konularda bilgili olmazsa bu sicili nasıl crebilecek. Kız- erkek tüm çocuklarımız okusun, ilim tahsil etsin. Ama okurken dini ayrıntıları da öğrensin. Türkiye'de açılan ilk 4 İmam Hatip lisesinden biri Isparta'da çalmış. Okuma çağına gelmiş çocuklarımız kendine yetecek kadar din bilgisi öğrenmek zorundadırlar. Çünkü bütün kötülük cahillikten gelir. Cehalet her şeyin düşmanıdır. Dünyada hiç kimse keck gözyaşı dökmesin, sonsuza kadar mutlu olsunlar istiyoruz. Bizim müşterek olduğumuz nokta bu." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR