15 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,856 TL
  • 5,671 TL
  • 193,55 TL
  • 89.898
ISPARTA 27°
BALKONDAN ÇÖP ATARKEN DÜŞTÜ

BALKONDAN ÇÖP ATARKEN DÜŞTÜ

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

GENÇ YAŞTA İNTİHAR EDEREK YAŞAMINA SON VERDİ

GENÇ YAŞTA İNTİHAR EDEREK YAŞAMINA SON VERDİ

KÖPRÜDE KORKUNÇ KAZA

KÖPRÜDE KORKUNÇ KAZA

VALİ GÜNAYDIN VE DAİRE MÜDÜRLERİ MEYVE KONSANTRE FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ GÜNAYDIN VE DAİRE MÜDÜRLERİ MEYVE KONSANTRE FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Isparta

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye'nin gündemindeki dev  projelerin verilerini kamuoyu ile paylaştı.Türkiye'yi değiştirme iddiasıyla kamuoyuna sunulan 250 özel sektör yatırım projesinin içerisinde Isparta'yı da ilgilendiren bir yatırım bulunuyor. Meyve konsantre fabrikası Isparta için çok önemli ve ciddi yatırımlardan birisi olacak.Meyve yetiştiricileri için büyük önem taşıyan bu fabrika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile hizmete açılacak

Isparta Valisi Şehmus Günaydın,Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun,Gönen kaymakamı ve daire müdürleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın açılışını yapacağı fabrikada incelemelerde bulundu.


ANADOLU GURUBUN AÇACAĞI BU KONSANTRE FABRİKASI ISPARTA İÇİN NEKADAR ÖNEMLİ


Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Cutrale Grubu işbirliği ile 2009 yılı sonunda kurulan Anadolu Etap, Avrupa'nın önde gelen meyve suyu ve taze meyve firmalarından birisi olma stratejisiyle faaliyetlerini sürdürüyor. 


Kendi fabrikalarında oluşan yüksek kaliteli hammadde ihtiyacını ve taze meyve sektöründeki talebi karşılamak amacıyla 2010 yılında plantasyon yatırımlarına başladı. Anadolu Etap, ilk fidan dikimini 23 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Bugün itibarıyla 6 bölgede 25.000 dekar alanda kurulu 7 çiftliğinde 3.5 milyon meyve ağacına ulaştı. Çiftliklerde vişne, kayısı, armut, elma, erik, kiraz, şeftali, nektarin ve nar ağaçlarının dikimi yapılmakla birlikte deneme bahçelerinde onlarca meyve çeşidi ve cinsi, farklı ve yeni metotlar uygulanarak yetiştiriliyor.
Amerika’dan Japonya’ya kadar müşterilerine kesintisiz hizmet veren Anadolu Etap, Mersin ve Denizli’de bulunan meyve suyu konsantre fabrikalarında 2016 yılında 177.000 ton meyve işleyerek Türkiye’de en fazla meyve işleyen şirketi olmuştur. 

Anadolu Etap aynı zamanda 2016 yılında Mersin ve Denizli fabrikalarıyla eşdeğer kapasitede yeni bir meyve suyu fabrikasını Isparta’da faaliyete geçirirken, Balıkesir’de atmosfer kontrollü soğuk hava depolarıyla Türkiye’nin en modern meyve paketleme tesislerinden birini kurdu.

Türkiye’nin en büyük meyvecilik şirketi olan Anadolu Etap, Türkiye’nin en büyük meyve bahçesinde özenle yetiştirdiği, Türkiye’nin ilk markalı ve sertifikalı meyvesini, “Doal” markası ile tüketicileriyle buluşturdu.

Anadolu Etap, Ağustos 2014’te Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları İlkeleri’ni yayınlayan ilk şirket oldu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR