25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,757 TL
  • 5,576 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

VALİ GÜNAYDIN, ISPARTA HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

VALİ GÜNAYDIN, ISPARTA HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Isparta

TÜRK Silahlı Kuvvetleri içersindeki bir grubun 'darbe girişimi' nedeniyle hareketli saatlerin yaşandığı Isparta’da gece olaysız geçti. Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın talimatları doğrultusunda Emniyet ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Isparta’da adeta kuş uçurtulmadı.

 

Vali Şehmus Günaydın dün geceden buyana yaşananları düzenlediği basın toplantısı ile anlattı.

Jandarma ve emniyete teşekkür eden Vali Günaydın; “Bu kararlılığımız devam edecek. Vatandaşlarımız işlerini güçleri bitirdikten sonra tekrar şanlı bayrağımızı alarak akşamları meydanlara çıksınlar. Bu darbecilere hep birlikte Allah'ın izniyle fırsat vermeyeceğiz. Bunlar milletimizden gereken dersleri almışlardır. bundan sonra da bu tür kalkışma içerisinde olanlar hak ettikleri dersi mutlaka bu şanlı milletten alacaklardır. Tüm kurumlarımız görevinin başındadır. Dimdik ayaktalar ve büyük bir fedakarlıkla vatanı milletini seven görevlileriz ve fedakar hemşehrilerimiz bu direnişi sonlandırdık ama akşamları şanlı bayrağımızı alarak meydanlarda demokrasinin zaferini kutlayalım ve bu darbecilere dün olduğu gibi bundan sonra da asla ve asla fırsat vermeyelim. Burada gözaltı işlemleri devam ediyor. Gözaltına alınacak kişi sayısı 8 ve bunun 6'sı gözaltına alındı. Adliyede işlemleri devam ediyor. Bundan sonraki gelişmeler hakkında da yine Ispartalı hemşehrilerimiz bilgilendirilecektir. Ispartalı hemşehrilerimiz rahat olsunlar arkadaşlarımız fedakarca çalışmalarıyla bu darbe girişimi durdurulmuştur. Milletimizin bu çabası, bu direnişi tarihe altın harflerle yazılacaktır" dedi.

 

Biz bütün tedbirlerimiz üst seviyede aldık. buradaki paralel yapının yapılandığı Isparta'da kendilerine fırsat verilmeyerek kendileri tamamen bu olayda kontrol altına alınmışlardır. Bu olaylarda kendilerinin hiçbir girişimleri başarılı olmamıştır. Bu terör örgütüne fırsat verilmemiştir bundan sonra da fırsat verilmeyecektir. bu kalkışma tekrar olduğu takdirde tekrar aynı cevabı alacaklardır.

Eğirdir'deki olumsuz durumlara karşı otobüsleri yakın emrini ben verdim ve gerekirse yine vereceğim. Buradan darbeye karışacak kişilerin sevk edileceği otobüsler haber verilmişti. vatandaşlarımız istihbaratımız bize verdiği bilgiler sayesinde bu otobüsler Eğirdir'e giderken talimatım şu oldu,"Şoförlere kesinlikle oraya girilmeyecek denilecek. Bu talimata uymayacak şoförler gerekirse araçtan indirilerek o araçlar yakılacak" oldu.  Bundan sonra da bu talimatım geçerli.

Yeni gözaltılar devam ediyor. Bütün arkadaşlarımız kararlı bir şekilde, vatanına milletine bağlı bir şekilde görevini devam ettiriyor. Bu kalkışma dün akşam olduğu gibi bundan sonra gerekli cevabı alacaklar.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR