22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,661 TL
  • 163,70 TL
  • 104.736
ISPARTA
OTOMOBİL ÖNCE YAYAYA SONRA ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

OTOMOBİL ÖNCE YAYAYA SONRA ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

ISPARTA'DA FETÖ/PDY SORUŞTURMALARINDA SON DURUM AÇIKLANDI

ISPARTA'DA FETÖ/PDY SORUŞTURMALARINDA SON DURUM AÇIKLANDI

BAŞKAN GÜNAYDIN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

BAŞKAN GÜNAYDIN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR

SİZİN İÇİN ÖZEL ÇEKİLDİ BİR DE BÖYLE BAKIN

SİZİN İÇİN ÖZEL ÇEKİLDİ BİR DE BÖYLE BAKIN

VALİ GÜNAYDIN'DAN VEKİL SAYISINI ARTIRACAK ÖNERİ

VALİ GÜNAYDIN'DAN VEKİL SAYISINI ARTIRACAK ÖNERİ

Isparta

ISPARTA'nın milletvekili sayısının 3'e düşmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Vali Şehmus Günaydın, üniversite öğrencilerinin ikametlerini getirmeleri karşılığında halk otobüslerinden indirimliyararlanmasına yönelik öneride bulundu. Vali Günaydın, bu sayede nüfus artışıve vekil sayısının artırılabileceğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son nüfus verilerine göre yaptığı illerin TBMM'de temsil sayısına yönelik çalışması kapsamında,Isparta'nın vekil sayısı 4'ten 3'e düştü. Konu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Vali Şehmus Günaydın'ın da katıldığı Ispartaspor ile ilgili toplantıda gündeme geldi.

Süreyya Sadi Bilgiç, konunun 12 gün önce belli olduğunu ancak kamuoyuna yeni duyurulduğunu belirterek, "Bu sayı her yıl yenileniyor ve güncelleniyor. Çıkarılan sonuç 2016 yılında yapılacak genelseçimi ilgilendiriyor. Bu yıl seçim olursa Isparta'nın temsil sayısı 4 değil, 3 olacak. 2017 için yeni bir değerlendirme yapılacak. 10 bin civarında üniversite öğrencisini ikametgah vermek zorundayız. O zaman vekil sayımız 3'den 4'e yeniden çıkacaktır" dedi.

Vali Şehmus Günaydın da konuyu hemen incelediğini kaydederek, "Isparta için 6 bin yetiyor. Çok az bir rakamla kaybetmişiz ama kalıcı değil. Biz Kastamonu'da ikametgahını getiren öğrencilere halkotobüslerinde bir miktar indirim uygulamıştık. Isparta belediyemiz de böyle bir karar alabilir. Hem nüfus artışı sağlanır hem de belediyemizin İller Bankasıpayı artar" diye konuştu.

Belediye Başkanı Günaydın da Vali Günaydın'ın teklifine olumlu yaklaşarak konunun değerlendirileceğini aktardı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

öğrenci

20 Haziran 2016 Pazartesi 17:13

SAYIN VALİM SİZ BİLMİYOSUNUZ BELKİ AMA ISPARTA ÖGRENCİNİN ANASINI AĞLATIYOR BU DURUMDA ÖĞRENCİLER KILINI BİLE KIPIRDATMAZ BENDE ÖGRENCİ OLARAK BURDAN KAYDIMI ALDIRACAGIM ...

3232

20 Haziran 2016 Pazartesi 14:48

BU FİKİR DAHA ONCE HATİRLAYANLAR BİLİR SAYİN BASKANA SOYLENMİSTİ VE YAPİLMADİ AYNİ ZAMANDA NUFUSA GORE İLLER BANKASİNDAN GELEN PARADA ARTACAKTİ SORUMLULAR UZERİNE DUSENİ YAPSA SOZDE ALTYAPİ YAPİLDİ SAYİN BASKAN ESKİ OTURDUGU MAHALLEYİ HER YAGMURDA SU BASİYOR AMA BASKAN CALİSİYOR GELSİN GORSUN MUHTARA SORSUN İSKENDER MAH MUHTARİNA DAHA SOYLENECEK COK SEY VAR CARE BULUNMUYOR NE YAZİKKİ

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR