19 Ocak 2019 Cumartesi

  • 5,322 TL
  • 6,047 TL
  • 221,22 TL
  • 98.455
ISPARTA
ISPARTA'DA SOBA FACİASI YAŞLI ÇİFT ÖLDÜ

ISPARTA'DA SOBA FACİASI YAŞLI ÇİFT ÖLDÜ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

FETÖCÜ ESKİ SAVCININ AMCASI HAKİM KARŞISINDA

FETÖCÜ ESKİ SAVCININ AMCASI HAKİM KARŞISINDA

SDÜ ÖNÜNDE 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

SDÜ ÖNÜNDE 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞI EN ÖNEMLİ TOPLUM SORUNU

ITSO Başkanı Başdeğirmen, uyuşturucu ile mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğunu belirterek, bağımlı gençlerin tedavisi, topluma kazandırılması ve iş bulmaları konusundaki çalışmalara destek verdiklerini söyledi. 

Isparta

Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın uyuşturucu ile mücadele konusundaki çalışmalarına Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen’de katkı sağlıyor. ITSO Başkanı Başdeğirmen, Vali Günaydın’ın hassasiyetle üzerinde durduğu uyuşturucu ile mücadele ve uyuşturucudan kurtulan gençlerin işe yerleştirilmesi konusunda önemli bir adım attı. Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan ile birlikte geçtiğimiz günlerde İş- Kur Müdürü Gürsel Öksüz ve Isparta Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı İbrahim Uzunköprü ile toplantı yaparak, bağımlılıktan kurtulan gençlerin topluma kazandırılıp, uygun pozisyonlarda işe yerleştirilmeleri konusunda çalışma başlattı. Bağımlı gençlerin tedavilerinin ardından, işe yerleştirilmeleri ile ilgili işadamları ile görüşmeler yapan Başdeğirmen, “Uyuşturucu ile mücadele toplumsal bir sorumluluk. Her birey bu konuda üzerine düşeni yapmak zorunda. Sayın Valimiz bu konuda bir çalışma başlattı. Bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. İşverenlerle görüşüp bağımlılıktan kurtulan gençlerimize iş bulunması konusunda çalışmalar başladık. İş Kur Müdürümüz ve uyuşturucu bağımlısı gençlerin rehabilitasyonu konusunda emek veren Isparta Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Yöneticileri ile toplantı yaptık. Gençlerimizle bir araya geldik. Onların beklentilerini almaya çalıştık. Gençlerimizin topluma kazandırılması ve iş bulmaları konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Bir kişinin bile bu bağımlılıktan kurtulup işe yerleştirilmesi bizim için başarıdır ama gönlümüz gençlerimizin hepsinin işe yerleştirilmesi ve hayatlarının düzenli hale gelmesidir.”dedi.       

Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Uzunköprü de desteklerinden dolayı Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Derneği kurduğumuz ilk günden itibaren sizin desteğinizi hep yanımızda hissettik. Siz bize inandınız, her zaman kapınızı açtınız. Bizler kurulduğumuz günden bu yana birçok gencimizi bu bağımlılıktan kurtardık. Sizde bize manevi destek verdiniz, gençlerimizle bir araya geldiniz, değer verdiniz şuan yine vermeye devam ediyorsunuz bu konuda çok teşekkür ederiz.”diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ısp

13 Şubat 2018 Salı 10:41

yaşanılabilir şehir alkış

Uyarı

12 Şubat 2018 Pazartesi 17:43

Daha da uzakta olmalı Isparta da rivayetlere göre 25 bin kayıtlı kullanıcı var deniliyor 5 Tl ye bile uyuşturucu satıldığı söyleniyor.O yüzden tehlike büyük ****retlerinizi takdir ediyorum ama böyle bir merkezin Isparta ya gelmesiyle çevre illerin de bağımlıları Isparta ya gelecektir. Yer hususu çok düşünülmelidir.

vatandaş

12 Şubat 2018 Pazartesi 16:52

uyaran kardeşim zaten şehir içinde kontrolsüz olarak dolaşan bağımlı gençlermi bomba yoksa kapalı kapı sistemiyle uyuşturuc dan arındırılanlarmı tehlike bunu bi süzmek lazım ayrıca bu merkez şehirden 15 km dışarda

Uyarı

12 Şubat 2018 Pazartesi 13:19

Uyuşturucu tedavi merkezinin Isparta da olması şehrin içine bombs koymak gibidir. Bu tür yerlerin şehir merkezlerinde olmaması gerekir. Çocuklarımız için büyük tehlikede.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR