26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ÜNİVERSİTEDE İLAN KİŞİYE ÖZEL YAYINLANIYORDU

ÜNİVERSİTEDE İLAN KİŞİYE ÖZEL YAYINLANIYORDU

Isparta

Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na ( FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında, haklarında dava açılan ve aralarında eski Isparta Valisi Memduh Oğuz ve eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile bazı eski rektör yardımcılarının da bulunduğu 49'u tutuklu, 130 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Tutuksuz yargılanan sanıklardan eski SDÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Zümriye Irlayıcı, savunmasında devlete ve millete bağlı olduğunu,31 yıldır devlete hizmet ettiğini belirterek, FETÖ üyeliği suçlamasını kabul etmedi.

Örgüt adına para topladığı iddia edilen Yüksek Öğrenim Sosyal Kalkındırma Eğitim ve Kültür Derneği'nin FETÖ'cü olduğunu bildiğini belirten Irlayıcı, üniversitede düzenlenen bahar şenliklerinin bu dernek tarafından organize edildiğini, eski Rektör Hasan İbicioğlu'nun bu derneğe üniversitedeki kantin işletmecilerinden para alınması talimatı verdiğini anlattı.

Irlayıcı, işletmecilerden alınan paranın dernek hesabına yatırılmasının da eski Rektör İbicioğlu'nun talimatıyla yapıldığını iddia etti.

Üniversitede örgüt yapılanmasına ilişkin konuşan Irlayıcı,"Üniversitede ilan kişiye özel yayınlanıyordu. Yani önceden alınacak kişiye göre ilana çıkılıyordu. Bu ilanların hepsi de dönemin Rektör Yardımcısı Numan Tamer'in elinde geçiyordu. Kimi almak istiyorlarsa onu alıyorlardı. Bu rektörün yaptığı bir şey, benim görev alanım değil." dedi.

İbicioğlu'nun örgütün desteği ile rektör seçildiğini ve seçildikten hemen sonra örgüt adına kadrolaşmaya gittiğini öne süren Irlayıcı,"Rektör, göreve seçildikten sonra Gülen cemaatine yakın olan kişilerle kadrolaşmaya gitti. Bu kişiler Gülen cemaatine mensuptu. Gülen cemaatinin onayı olmadan kimse alınamazdı." diye konuştu.

-"İbicioğlu'nun Gülen ile görüştüğünü herkes konuşuyordu"

Irlayıcı, SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kantini'nin o zamanki Yüksek Öğrenim Sosyal Kalkındırma Eğitim ve Kültür Derneği'nin başkanı olan tutuklu sanık Adem Demiralay'a devredilmesi yönünde İbicioğlu'ndan talimat aldığını ancak kendisinin sadece Demiralay'ı kantin işletmecisi Süleyman Eryılmaz ile görüştürdüğünü anlattı.

Rektör İbicioğlu ve rektör yardımcılarının ABD'deki bir üniversite ile iş birliği için söz konusu ülkeye gittiğini anlatan Irlayıcı,İbicioğlu ve diğerlerinin örgüt elebaşısı Fetullah Gülen ile görüştüğünün,ziyaret sonrası üniversitede herkesçe konuşulduğunu kaydetti.

Irlayıcı, ayrıca eski Genel Sekreter Aziz Bayrak'a İbicioğlu'nun mobbing uygulandığını da anlattı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kralll

08 Kasım 2016 Salı 23:25

allahın parmaı varda gozlerınemı soksun fetoscular beter olun mıılletın hakkını yemeye benzemez bakın bakalım el mı yamaman beymı

H

08 Kasım 2016 Salı 19:54

Tüm üniversitelerde kadrolar isme çıkıyor zaten , asistan doktorasını bitirir yrd doç kadrosu çıkar sonra doçentlik sınavından geçer doçentlik kadrosu çıkar süresi doluncada prof kadrosu çıkar burada absürd olan bir şey yokki, hatta son zamanlarda yrd doç ilanlarında kişilerin doktora konusu bile yer alıyor.

ayse alkan

08 Kasım 2016 Salı 13:47

Anlamadigim sey su herkesi sikayet ediyor hakli haksiz herkez giriyor iceriye ama bu sijayetci kadin hala disarda birde her kurum oyle degilmi dayin varsa is tamam yoksa gecmis olsun

h.demir

08 Kasım 2016 Salı 13:13

Yahu azıcık üniversite ile ilişiği olanlar bilir ki, dün de bugünde bütün kadrolar isme çıkar...Güldürmeyin adamı.. Tamam başka noktalardan suçla da bu konudan ekmek çıkmaz...Şu an kadrolar sadece isme çıkmıyor soy isimde yazılıyor...

many4x

08 Kasım 2016 Salı 01:51

bu ırlayıcı yalan söylüyor senelerce hem persnele hemde ihaleye giren halka kan küstürdü hadi ibicioglu bunları yaptırdı ya daha önceleri kim yaptırıyordu bu kadın senelerdır ihale komıstonu baskanı yolunu almadan kimseye günahını vermez

Mehmet çakmak

07 Kasım 2016 Pazartesi 21:48

Sonunda cezalarını çekiyorlar 70 gün bedava çalıştırdınız bizi sayın ırlayıcı hakkımı helal etmedim etmiyorumda işçilerin hakkını yemekte üstünüze yoltu hertürlü ihaleye fesat karıştırdınız çanınız kime isterse verdiniz ihaleleri allah büyüktür yarabbim cekeceksiniz cezanızı

KAMU MUTAHATİ.

07 Kasım 2016 Pazartesi 20:06

ÇOK AZARLANDIM BU ZÜMRİYEDEN ,YILLARDIR SDÜ,DE İHALEYE GİRDİM SİFTAH YOK HAMDOLSUN CEZASINI ÇEKSİN

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR