22 Eylül 2020 Salı

ISPARTA
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE VALİDEN TEPKİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE VALİDEN TEPKİ

ISPARTA’DA VAKA SAYILARINDA HIZLI BİR ARTIŞ VAR

ISPARTA’DA VAKA SAYILARINDA HIZLI BİR ARTIŞ VAR

 4 PERSONELİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

4 PERSONELİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

ISPARTA'DA ARANAN 36 KİŞİ YAKALANDI

ISPARTA'DA ARANAN 36 KİŞİ YAKALANDI

UMRE YOLCULARI DUALARLA UĞURLANDI

UMRE YOLCULARI DUALARLA UĞURLANDI

Isparta

2020 yılı Umre organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla 302 kişi Umre ibadeti için dün kutsal topraklara uğurlandı

Bu konuda dün Davraz Mahallesindeki Bilal Habeşi Camiinde uğurlama töreni düzenlendi. Tören saat 09.30’da başladı ve saat 11.00’den itibaren ise otobüsler Havalimanına doğru hareket etti. Uğurlama törenine; Müftülük yetkilileri ile umreye giden vatandaşların yakınları katıldı.

KAFİLE BAŞKANI HAC - UMRE ŞUBE MÜDÜRÜ NALÇA

Söz konusu Umre Kafilesinin Kafile Başkanlığını İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Zeki Nalça yapıyor. Müdür Nalça, dünkü tören ve hareketten önce konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “2020 yılı Umre programları çerçevesinde ilimiz genelinde kayıt yaptıran vatandaşlarımızdan bir kısmı Diyanet İşleri Başkanlığımız organizasyonuyla, bir kısmı da  Hac Organizasyonu yapma yetkisi bulunan A Grubu Seyahat Acentaları ile Umre’ye gidecektir.

“302 KİŞİLİK İLK KAFİLE İLE

BİRLİKTE BUGÜN UMRE’YE GİDİYORUZ”

Diyanet İşleri Başkanlığımız organizasyonuyla Umre’ye gidecek 302 kişi için burada yani, Bilal - i Habeşi Camii önünde uğurlama merasimi düzenledik. Bu doğrultuda; 2020 yılı Umre organizasyonunda Umre ibadetini yerine getirmek üzere Müftülüğümüze başvuran 302 kişi yapılacak yaptığımız bu törenin ardından ben de dahil kutsal topraklara gideceğiz” dedi.

DUALARLA UĞURLANDILAR

302 Umre yolcusu ve onlara kutsal topraklarda rehberlik edecek olan 7 Din Görevlisi daha sonra yapılan dua ile Bilal – i Habeşi Camii önünden otobüslerle hareket ederek Süleyman Demirel Havalimanına gittiler ve oradan da saat 14.30 itibariyle kutsal topraklara uçtular.

8 MART’TA DÖNECEKLER

Umreciler, 25 gün sürecek umre ibadetinin ardından 8 Mart 2020 tarihinde Medine’den direkt olarak Isparta Süleyman Demirel Havalimanına dönüş yapacaklar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

VATANDAŞIN BİRİ

14 Şubat 2020 Cuma 21:29

sanışer /////77 az önce tv söyledi umman den,zinde sudileremi iranlılaramı ait botta binlerce silah ele geçirmişş abd.... aynen paralar anlamsız savaşlara silahlara bunlar müslüman olsa taşları toplayıp bi dolara diye binlerce kez satmaz şeytan taşlanıyormuş esas şeytan kendileri insan olan o kaçıkçıyı bin parça edip hayvan yemi yap mazdı bunlar kutsal topraklarda yaşayan şeytanın ta kendisi

şANIŞER

14 Şubat 2020 Cuma 13:55

gidin gidin araplara basın parayı onlarda abd ye versin onlarda silah yapıp terör örgütlerine versin sonra şehit var diye ağlayın. ne kadar aptal bir milletiz.

Vatandaş

13 Şubat 2020 Perşembe 22:36

Dikkatli vatandaş(!) Desene hac islâm tarihinde ilk defa kurban bayramına rastlamadı...

Ve

13 Şubat 2020 Perşembe 19:07

Sömürünün daniskası

VATANDAŞIN BİRİ

13 Şubat 2020 Perşembe 18:18

benim akrabalardan 5 lira istesen yok derler istemedikte misal bide acındırırlar ama tam 5 kez giden var yedirin araplara

Samet Kılıç

13 Şubat 2020 Perşembe 17:28

Ahmet Yücel Bir tek sizin gibi ukala, terbiyesizler biliyor zaten para nereye harcanır.Sana ne insanların parasından nereye harcadıklarından.nereden biliyorsun okul yapımı ve diğer hayır işlerine katkıda bulunmadıklarını bu insanların.

DİKKATLİ VATANDAŞ

13 Şubat 2020 Perşembe 17:11

UMRE DEĞİL :) HAC YOLCULARI EDİTÖR DİKKAT ET BİRAZ

AK

13 Şubat 2020 Perşembe 17:03

umre farz değil ve ümmete savaş açmış suud köpeklerini zengin edin onlarda bşze karşı terör örgütlerini silahlandırsın sonrada hoca takımıda komisyonunu kapsın. İdlipten bombalardan kaçanlar sınırımızda soğukta aç sefil iken emmiler sahi sizin umre kaç yıldızlı? Laik kesim okuyunca yorumu hoşunuza gitti değilmi ee sizin her yaz gittiğiniz oteller kaç yıldızlı diyeyimde sizde payınıza düşeni alıverin gari.

Bülent

13 Şubat 2020 Perşembe 17:00

Kabe yi Arabistan da sanıyorlar.

ahmet yücel

13 Şubat 2020 Perşembe 15:56

vay beee 302 kişi her biri 2000 dolar masraf yapsa 604 bin dolar eder. biraz ****retle bir milyon dolar eder oda ömür boyu kendilerine hayır duası gelecek kocaman bir okul yapılması eder di...........

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR