21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,753 TL
  • 5,502 TL
  • 194,62 TL
  • 94.552
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

ULUBORLU, TÜM ISPARTA'YA ÖRNEK OLSUN

ULUBORLU, TÜM ISPARTA'YA ÖRNEK OLSUN

Isparta

Uluborlu, hayırsever işadamlarının destekleriyle yeni yeni eserlere kavuşuyor. Türkiye'nin en güzel devlet huzurevlerinden birisi İşadamı Mehmet Şençopur tarafından yapılıp, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağışlandı.


5 YILDIZLI OTEL GİBİ

Türkiye'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından işletilen huzurevlerinin en iyisi İstanbul'da boğaza bakıyor. Oraya yerleşmek için Bakan torpili bile bazen yeterli olmuyor. İşte bu derece güzelliğe ve modernliğe sahip bir devlet huzurevi de Uluborlu'ya inşa edildi. Hayırsever İşadamı Mehmet Şençopur, 4 milyon TL'lik yatırımla 65 kişi kapasiteli 5 yıldızlı bir huzurevi inşa edip, devlete bağışladı. Bu eser ile Uluborlu'nun Türkiye'nin yaşlı bakım merkezlerinden birisi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Isparta'nın devlet-millet işbirliği ile önemli eserlere kavuştuğu yerleşim yerlerinin başında Uluborlu gelir. Zira Uluborlu'da ilçenin sosyo-ekonomik yönden gelişimini sağlayan hemen hemen her eserin altında ilçe halkının deyimiyle bir hayırlı evladın imzası bulunur. Uluborlu'ya MYO binası yapan Ahmet Nedim Karasoy, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi yapan İbrahim Ethem Erbil, okul yaptıran Mustafa Kiriş ve Avukat Kemal Anız memleketini unutmayan hayırseverlerden bir kaçı. Ve son eser Uluborlu Huzurevi,bu yatırımın altında da İşadamı Mehmet Şençopur'un imzası bulunuyor.  
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Yakup Kütük ile İlçeBelediye Başkanı Mehmet Uğur Ünverdi'nin isteği üzerine İşadamı Mehmet Şençopur, ilçeye 5 yıldızlı otel ayarında Huzurevi kazandırdı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Uluborlu'da faaliyet gösteren ve tüm Türkiye'de bakıma muhtaç yaşlıların bulunduğu İbrahim Ethem Erbil Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin hemen yanında 65 kişilik huzurevi inşa edildi. 4 milyon TL'lik yatırım sonucunda tamamlanan Huzurevinde kişi başına 100 m2'lik oda düşüyor. Bayan ve erkek yaşlıların kalacağı huzurevinin açılışıocak-2015'de gerçekleştirilecek. Hayırsever İşadamı Mehmet Şençopur'un babası Ahmet Şençopur adına yaptırdığı ve adına Ahmet Şençopur Uluborlu Huzurevi denilen eseri Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işletilecek. Geliri olan yaşlılardan belli miktarda ücret alınacak, geliri olmayanlar için de ücretsiz bakım hizmeti verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Yakup Kütük, Türkiye'nin eniyi huzurevlerinden birini Uluborlu'ya kazandırmaktan ötürü mutlu olduklarını söyledi. Böyle bir yatırımı yaparak devlete bağışlayan Mehmet Şençopur'a teşekkür eden Kütük, "hayırsever işadamımızın babası Ahmet Şençopur adına yaptığı bu eser Türkiye'nin en iyi ve en güzel huzurevleri arasında. Buraya Türkiye'nin bir çok yerinden bakıma muhtaç yaşlılarımız gelecektir. Uluborlu'da yaşlı bakım ve rehabilitasyon hizmetlerimiz zaten vardı. Hayırsever vatandaşımız İbrahim Ethem Erbil'in yaptırıp, devlete bağışladığı rehabilitasyon merkezinde Türkiye'nin birçok yerinden 60 yaşlı ve muhtaç vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Bu huzurevi ile birlikte Uluborlu, Türkiye'nin en iyi ve tercih edilir yaşlı bakım merkezi olacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gerçek

20 Kasım 2014 Perşembe 19:14

Allah razı olsun sevgili hayırsever hemşehrimizden.Kendisiyle grur duyuyoruz.Fakat oraya hayrına yapılan bir çok tesise oradaki yerel yöneticiler siyasi olarak bir yandaş istihdam yeri olarak bakıyor.Allah rızası için hemşehrimizin yaptıgı hayırlara siyaseti bulaştırıyorlar.Sevgili hemşehrim Allah yolunda yaptıgın tesisi yaptıktan sonrada lütfen işe alınacak memleket çocukları arasında siyasi ayrımcılık yapılmadıgından emin ol ve ALLAH İÇİN yaptıgın hayra gölge düşürmelerine izin verme.

savlı

20 Kasım 2014 Perşembe 14:15

Allah senden razı olsun.işlerinde kazasız belasız bol kazanç dilerim.DİĞER HAYIR YAPMAK İSTEYENLERE ÖRNEK OLUR İNŞAALAH .FOTOĞRAFINIZI BİLE KOYDURTMAMIŞSINIZ. mütevaziliğiniz halen üst seviyede.eski çalışanınız...

MEMOLİ

20 Kasım 2014 Perşembe 08:36

Helal Olsun sizin gibi memleketini seven duyarlı hayırsever işadamlarına.Allah sizden razı olsun.bomba 32 de haberi okurken çok etkilendim inanın.

Geray Han

19 Kasım 2014 Çarşamba 20:59

Başta Yaptıran Sayın Mehmet Şençopur dan ve tüm emeği geçenlerden Allah Razı Olsun Uluborlumuza hayırlı olsun...

Ispartalı

19 Kasım 2014 Çarşamba 16:55

Ne güzel bir gelişme Isparta ve Uluborlu için. Hayırsever hemşehrimiz iyi ki varsın.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR