25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,735 TL
  • 5,542 TL
  • 199,00 TL
  • 102.662
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ULUBORLU'DA KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

ULUBORLU'DA KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

Isparta

3 senedir Ramazan Ayına denk gelmesinden dolayı festival eğlencesini özleyen Uluborlulular tüm coşkusuyla festivali kutladılar. 01 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 16:30'da Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan festival etkinliklerinde Isparta Mehteran-ı Gülistan Konseri, Burdur Teke Dans Halk Oyunları Grubu gösterileri,en iyi kiraz yetiştiriciliği ödül töreni ve fotoğraf yarışmasında dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. 

Kiraz festivaline Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Milletvekili Said Yüce, Isparta protokolünden daire amirleri, çevre ilçelerin belediye başkanları katıldılar. Program festival alanında Isparta Mehteran-ı Gülistan Konseri ille başladı. Güzel bir mehter konserinin ardından Burdur Teke Dans Halk Oyunları grubunun gösterileri sergilendi.  Gösterilerin akabinde ödül törenlerine geçildi, Uluborlu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen en iyi kiraz yetiştiriciliği ödül töreninde birincilik ödülüne Mustafa Ali Karacalı,ikincilik ödülüne İbrahim Erol Ünsal, üçüncülük ödülüne ise Ergün Ceylan layık görüldü. Sonuçları daha önceden açıklanan Uluborlu ve Kiraz Çiçekleri konulu fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünü kazanan Önder Ünsal, ikincilik ödülünü kazanan Tahir Akay ve üçüncülük ödülünü kazanan Mustafa Dinç'e ödülleri takdim edildi.  

Havanın çok rüzgarlı olmasından dolayı program dahilinde olan yamaç paraşütü etkinliği ise gerçekleştirilemedi.Yapılan protokol konuşmalarının ardından kiraz festivalinin gündüz programı sona erdi. 

Ayşe Dinçer ve Orhan Hakalmaz'dan Muhteşem Konser…   

Kiraz festivalinin gece programı ise saat 21:00'da başladı.İlk olarak sahneye Ankaralı Aylin Dinçer çıktı. Muhteşem enerjisiyle tüm kalabalığa hakim olan sanatçı yeri yerinden oynattı. Sık sık kalabalığın arasına karışan Dinçer yaklaşık 90 dakika sahnede kaldı. Verdiği müthiş konserin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi sanatçıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.  Daha sonra sahneye türkülerin duayeni Orhan Hakalmaz çıktı. Birbirinden güzel türküler okuyan sanatçı konser alanındaki tüm dinleyenlerle birlikte türküler söyledi. Böyle bir kalabalık karşısında konser vermenin çok etkileyici olduğuna değinen sanatçı Uluborlu'ya ve Uluborlu'nun sıcak kanlı insanlarına hayran kaldığını dile getirdi. Saat 00:15'e kadar sahnede kalan sanatçıya Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi plaket ve çiçek takdim etti. Konserlerin sona ermesiyle birlikte ise adete gökyüzü aydınlandı. Birbiri ardına ateşlenen havai fişekler görsel şölen oluşturdu.

 Tarihi Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Başpehlivan Onur Şenel Oldu. 

 02 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10:30'da Uluborlu Er Meydanında yaklaşık 400 pehlivan bel bağladı.Yoğun sıcağa rağmen birbirleriyle kıyasıya mücadele eden pehlivanlar görülmeye değerdi. Rakiplerini tek tek yenerek finale çıkan iki isim ise Onur Balcı ve Onur Şenel oldu. İkilinin kıyasıya tuttuğu güreşte normal sürede galip çıkmadı.Puanlama esnasında rakibinin sırtını yere getiren Onur Şenel Uluborlu Er Meydanında Başpehlivan ünvanını kazandı. 

Güreş Ağası Selim Demirelli Oldu…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da güreş ağalığı için ilçemizin yetiştirdiği iş adamları ipi göğüsledi. Ahmet Nedim Karasoy ve Selim Demirelli arasında geçen güreş ağalığı 41.000,00 TL ile Selim Demirelli'de kaldı.

Çocuklarda Düşünüldü

Festival etkiliği devam ettiği süre zarfında Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi'nin talimatıyla festival alanına çocuklarında düşünülmesi adına birden fazla balon park kuruldu. Bu sayede aileler festivali takip ederken çocuklarda gönüllerince eğlendiler.


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.keçiborlulu

03 Temmuz 2017 Pazartesi 19:54

darısı keçiborlunun başına

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR