27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ULUBORLU’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HEYECANI

Üç Dönemdir Büyük Projelere İmza Atan Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ’nin Kentsel Dönüşüm Projesi Halk Tarafından Tam Destek Aldı.

Isparta

 

05.02.2016 Cuma günü saat 19:30’da Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantı ile Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ katılımcılara çarşı merkezinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesini tanıttı.

                Bilindiği üzere 1940’lı yıllarda inşa edilen ve günümüze kadar kullanılan ilçe merkezinde bulunan dükkanlar o günün şartlarında ihtiyaçlara cevap verirken, günümüz şartlarında büyüklük, kullanım bakımından ihtiyaçlara cevap vermediğinden, ekonomik ömrünü tamamlamış olmasından dolayı ve en önemlisi depreme karşı dayanıklı olmaması sebebi ile yenilenmesi yönünde Belediye Meclisi tarafından Kentsel Dönüşüm yapılmasının uygun olacağı kanaatine varıldı.

                Belediye Başkanlığı olarak yaklaşık 8 aydır üzerinde çalışılan projenin bugün ilçemiz esnaflarının, mülk sahiplerinin ve halkımızın katılımıyla tanıtımı gerçekleştirildi. Toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz İlker YAVUZ,Keçiborlu Belediye Başkanımız Yusuf Murat PARLAK, Şarkikaraağaç Belediye Başkanımız İsa ÇARKACI, Büyükkabaca Belediye Başkanımız Ali İhsan TEMURÇİN,Meclis Üyelerimiz ve ilçe protokolümüz katıldılar.

                Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ yapılması planlanan“Uluborlu Çarşı Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi”ni hazırlanan slayt, animasyon ve proje üzerinden çarşı merkezinin eski durumu ve yapılması planlanan yeni durumunu karşılaştırarak istatistiki verilerle anlattı.

                Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ mevcut çarşımızda 170 adet işyeri ve 58 adet konutun bulunduğunu ve bu alanların 9350 m2 kapalı alana sahip olduğunu, dükkan ve konutların %80’inin küçük olduğunu, yeni uygulanacak projede ise 112 adet işyeri ve 75 adet konutun bulunduğunu ve bunların sahip olduğu toplam kapalı alanın 13.100 m2 olduğunu belirtti.

Bu projenin uygulanmasının gözüktüğü kadar zor olmadığına değinerek, İlçemizde yapımı devam eden Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt inşaatının toplam 14.400 m2 kapalı alana sahip olduğunu, bizim uygulamak istediğimiz projenin ise 13.100 m2 olduğunu ve gözde büyütülecek kadar bir kapalı alana sahip olmadığını söyleyerek mülk sahiplerinin ve halkımızın bu projeye destek vermeleri halinde uygulamanın çokkısa bir süre içerisinde hayata geçirilebileceğini söyledi. Ayrıca kentsel dönüşüm alanında bulunan mülk sahiplerinin ve kiracılarının haklarının korunarak projenin şeffaflık içerisinde yürütüleceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz İlker YAVUZ konuşmasında kentsel dönüşüm kavramının birçok anlamı beraberinde getirdiğini ifade ederek afet riski taşıyan binaların, yolların, parkların, sosyal alanların ve hatta halkın bile kendisini yenilediği dönüşümün kentsel dönüşüm olarak açıklandığını, bu doğrultuda Uluborlu ilçesinde uygulanacak olan projenin ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz İlker YAVUZ ve Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ  katılımcıların sorularını cevapladılar.  Ayrıca konu ile ilgili olarak aklına herhangi bir hususta soru takılan vatandaşlarımıza makamında projeyi tekrar anlatabileceğini ve hiç kimsenin çekinmeden mesai içinde veya dışında belediyeye gelebileceklerini vurguladı.

Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ katılımcılara projeyi nasıl buldunuz? diye sorunca katılımcılar alkışlarıyla cevap verdiler.

Program sonunda Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ projenin ilçemize hayırlı olmasını temenni ederek, esnaf ve mülk sahipleriyle projeye son şeklinin verilerek en kısa zamanda uygulamaya başlanacağını söyledi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

uzaklardan

19 Şubat 2016 Cuma 17:49

bu yatırıma bence gerek yoktu bu kararı alan insanlar düşünmeliydi ki Uluborlu bizim Uluborlu hep bizim kalsın deyip memleketimizdeki insanlara daha çok gençlere yönelik iş imkanı yaratıp gençlerimizin yani bizlerin memleketimizde kalmamızı sağlamak diye düşünüyorum ama artık çok geç ayrıca 400 kişilik kyk yurduna 32 tane güvenlik alacağız demişler yalanında bu kadarı 4000 kişilik kyk yurdunda 28 adet güvenlik var uluborlumm uyumaaaaaaaaa yalanlara dur dee....

tepeden bakış

08 Şubat 2016 Pazartesi 11:08

Önce nedenine bakın, esnek mi? ya da yırtılmış mı? bundan emin olduktan sonra son sandık sonuçlarına bakın. alkış aldıkça gördüğünüz muamele değişmeyecek. don düşüp duruyorsa alışılmış bir sorun vardır elbet:) artık kilit tutmaz.) aradığınız zaten içerde:) yani uluborluda....!

şakir erol çiftci

07 Şubat 2016 Pazar 00:01

topraklık mah.no 99 daki bahçeme 31 ağustosta yazdığım dilekçemdeki gibi ŞEHİR SULAMA SUYU İSTİYORUM.31 ağustostan beri de dilekçeme yanıt alamadım.

şakir erol çiftci

06 Şubat 2016 Cumartesi 23:54

31 ağustos 2015 te belediye başkanımız mehmet ünverdi beye verdiğim dilekçemde,700 mkare lik bahçemde yaklaşık 20 çeşit meyve bulunmaktadır. ancak bu meyveler 55 yıldır çeşme suyu ile sulanmakta olup ,4 metre ötemizden geçen şehir sulama suyundan bahçemi sulamak istiyorum dememe rağmen herhangi bir yanıt alamadım.evimin ömümdeki yolun kazımasına rağmen ben ve benim konumumda olnlara şehir sulama suyunun neden verimediğine bir anlam veremiyorum.hizmet masrafınızın mahalle halkı tarafından karı

GENÇ SENİRKENTLİ

06 Şubat 2016 Cumartesi 20:27

İLÇEYE FABRİKA SANAYİ YATIRIMI KAZANDIRMAK YERİNE BÖYLE BOŞ İŞLER YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR CİDDEN AKLA MANTIĞA AYKIRI YATIRIMLAR

Tuzu kuru

06 Şubat 2016 Cumartesi 17:29

Uluborlunun onca sorunu dururken, ekonomik olarak çökmüş halkı tekrar borçlandırmanın ne anlamı var. Hayvancılık sahasının kamulaştırmasını yapsın, üretime yönelik bir şeyler yapsın. Bir ziraai ilaç firması Uluborluda 288 kişiye icra gönderdi gbakılması gerekn resim bu. Başkanın bu proje ile Uluborluya ne kadar Fransız olduğunun kanıtı. Allah çarşımıza pazar versin Başkana da Uluborluya anlama kabiliyeti. Bu projeyi Alkışlayanlar ve Belediye Meclis üyeleride hangi kafayı yaşıyorsunuz siz.

Traji Komik

06 Şubat 2016 Cumartesi 14:51

İş yerlerinde alış veriş yok ki. Lokantadan, telefoncuya, marketten, camcıya, kırtasiyeden eczaneye son bir kaç yılda işyerini kapatan esnaf sayısı kaça vardı biliyormu Sayın Ünverdi. Uluborluda son kapanan iş yeri 1 ay önce bir eczaneydi ve iş yerini nereye taşıdı bilen varmı.Bir kasabaya KULEÖNÜNE.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR