22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,395 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ÜLKÜ OCAKLARI KINAMA MESAJI

Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz : Bugün Süleyman Demirel Üniversitesinde Ispartamızın huzurunu bozmak adına eyleme geçmişlerdir. Üniversite'nin eğitim yuvası olduğunu unutulmuş ve Türk Gençliği Provake edilmeye çalışılmıştır.

Isparta
cennet vatan türkiye’mizin vatan hainleri tarafından kargaşaya, kaos ortamına sürüklenmeye çalışıldığı üniversitelerde çapulcuların gösteriler düzenlediği,  yetkili mercilerin bunlara izin verdiği günler yaşamaktayız.

Türkiye genelinde yaşanılan bu olaylara paralel olarak Süleyman Demirel üniversitesinde birkaç çapulcunun sözde Uludere olayları münasebetiyle yürüyüş düzenlemişlerdir. Ellerinde taşıdıkları paçavralarla Kürtçe sloganlar atarak basın açıklaması yapmışlardır.

17.12.2012 tarihinde yapmış olduğum yazılı basın açıklamasında İzmir 10 uncu Ağır Ceza Mahkemesinde örgüt propagandası yapmak suçuyla yargılan sanatçı olduğunu zanneden zavallı Halit Bilgiç’in konser hazırlığında olduğunu, bunların amacının sanat yapmak değil ISPARTAMIZIN HUZURUNU BOZMAK olduğunu dile getirmiştik.  Bu süreçte 14.12.2012 tarihinde Isparta Emniyet Müdürü sayın Mehmet Or Beye ziyaretimizde bu konularla ilgili düşüncelerimizi ve hukuk çerçevesinde demokratik tepkilerimizi ilettik. Sayın Emniyet Müdürümüzde Isparta’mızın huzurunu bozmak isteyen hiçbir eyleme izin vermeyeceğini söylemiştir. 14.12.2012 tarihinde Isparta Valisi Memduh Oğuz ile görüşme talebimiz kendilerinin yurt dışında olmalarından dolayı gerçekleştirilememiş fakat 17.12.2012 tarihinde Sayın valimizle telefon görüşmemizde düşüncelerimizi iletmiştik. Sayın valimizde bu konularda rahat olmamızı bunların Vali Memduh Oğuz’un olduğu yere giremeyeceğini söylemişti.

Görüldüğü üzere bu provakatif olayları Isparta Ülkü Ocakları olarak öncesinden görmüş ve gerekli makamlara bu konularla ilgili düşüncelerimizi iletmiştik.

Bugün Süleyman Demirel Üniversitesinde çapulcular Ispartamızın huzurunu bozmak adına eyleme geçmişlerdir. Üniversite’nin eğitim yuvası olduğunu unutulmuş ve Türk Gençliği Provake edilmeye çalışılmıştır.

Ülkücü gençler;

Bu provakasyona gelmeyecektir.

Üniversitelerinin eğitim yuvası olduğunun farkındadırlar

Ülkücü Gençler;

Hiçbir oyunda piyon olmazlar. Bir oyun varsa bu oyunu bozan yiğit Türk Evlatlarıdır.

Dün olduğu gibi bugünde Ülkücüler nerde diyenlere cevabımız nettir;

Ülkü Ocakları hiç kimsenin kolluk kuvveti değildir. Çünkü bizim bir ülküdaşımızın saçının teli onların alayından daha değerlidir.

Bugün yaşanan olaylarla ilgili olarak Isparta Ülkü ocakları olarak aşağıdaki sorularımızın ivedilikle cevaplanmasını beklemekteyiz.

1)      Süleyman Demirel Üniversitesinde yapılan yürüyüş için Üniversite yönetiminden herhangi bir izin alınmış mıdır? alınmış ise bu hangi kanun çerçevesinde hangi amaçla verilmiştir?

2)      Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlük makamınca bu yürüyüşe Güvenlik Görevlilerinin müdahale etmemesi noktasında her hangi bir talimatı olmuş mudur?

3)      Süleyman Demirel üniversitesi Rektörlük makamından Isparta Emniyet Müdürlüğüne her hangi bir talepte bulunulmuş mu veya bilgi verilmiş midir?

4)      Süleyman Demirel Üniversite Rektörlük makamından bu eyleme katılan sözde öğrencilere herhangi bir hukuki işlem yapılmış mıdır veya yapılacak mıdır?

5)      Isparta Emniyet Müdürlüğün bu eyleme katılanlarla ilgili herhangi bir hukuki işlemi var mı dır?

6)      Isparta Valiliğinin bu konuyla ilgili düşünceleri nelerdir?

7)      İktidar sahiplerinin ODTü’de başbakanı protesto edenlere yönelik düşünceleri belli iken Isparta Milletvekilleri Sadi Bilgiç ve Recep Özel’in bu yaşanan olaya yönelik düşünceleri nelerdir?

Saygılarımla.

   Akif Çapraz Isparta Ülkü Ocakları Başkanı

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR