20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,993 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÜCRETLİ OTOPARK BAŞLADI

Yalvaç Belediyesi 2 yıldan bu yana üzerinde çalıştığı caddelerin ücretli otoparka dönüştürülmesinde son noktaya gelindi ve uygulama bugün sabah 08.00 itibari ile başlıyor. Belediye, Özçiftçiler Otopark işletmesine devir ettiği otopark uygulaması için 22 personel işe alındı.

Isparta

                 HANGİ CADDELER ÜCRETLİ OLDU?

               Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda İlçe Trafik Komisyonu tarafından onaylanan otopark uygulamasında şu caddeler ücretli otopark uygulamasına tabi tutuldu.

Çınar Bulvarı (Sultan Sofrası önünden PTT önüne kadar olanyolun sağ bölümü) Fabrika Caddesi (Halk Bankası köşesinden Cafe Caddeye kadar olan bölüm) Gündüz Caddesi (Ali Bal Parkı girişi karşısından Fenerbahçeliler Lokaline kadar olan bölüm), Gazipaşa Caddesi (Kütüphaneden Turgut Özal Bulvarına kadar) Turgut Özal Bulvarı (Pisidia Otel’den Antiokheia Otele kadar olan bölüm ile yolun karşı bölümünde Sebze Pazarı Demireller Traktör önünden Yapı Kredi Şubesine kadar) Hastane Caddesi (DR Pizza önünden Genpa Kavşağına kadar)

                 NE KADAR ÜCRET ÖDENECEK?

               Araçlarını ücretli otoparka bırakan sürücüler 1 saate kadar 1 lira 50kuruş ödeme yapacak. 3 saate kadar duran araç sahibi 3TL, sabahtan akşama kadarise 5 TL ücret ödenecek. Sürekli olarak aracını park etmek isteyenlere kolaylık olması açısından aylık abonman alınabilecek. Şirket yetkilileri aylık abonman ücretleri konusunda belediye ile görüşme yaptıktan sonra karar verileceğini haber verdiler.

              

HANGİ SAATLERDE ÜCRETLİ?

                Ücretli otopark uygulaması sabah 08.00ila akşam 20.00 arasında ücretli olacak. Bu saatler dışında ise ücret alınmayacak. Ücretli otoparka aracını park eden ancak ücret ödemeyenler içinyasal işlem yapılacağı haber verildi.

               Otopark işinde istihdam edilen 22 personelin işe giriş kayıtlarıyarından itibaren yapılacak. Maaş olarak 1.000 TL ödeneceği ayrıca tam sigorta primi yatırılarak öğle yemeği de verileceği öğrenildi. İşçiler 12 saat boyunca mesai yapacak ve 15 günde 1 gün izin yapabilecekler.

 ISPARTA BELEDİYESİ İPTAL

ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI

                2005 yılında dönemin AK Partili Belediye Başkanı Hasan Balaman tarafından il merkezinde başlatılan ücretli otopark uygulaması 2012 yılına kadar devam etmiş ancak 2009 seçimlerinde seçilen MHP’li Yusuf Ziya Günaydın’ın seçim beyannamesine ücretli otoparkların iptal edileceğini koyması üzerine uzun tartışmalar ve hukuk savaşı ardından karar iptal edilmişti.

                Yalvaç Belediyesi’nin trafik keşmekeşliğini sona erdirmek amacıyla böyle bir karar aldığı ve araç sahiplerinin işyeri önüne aracını getirme alışkanlığından vazgeçirerek trafiği rahatlatmayı amaçladığı ifade edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mehmet

30 Nisan 2015 Perşembe 11:47

tam gün sigorta ve 15 günde 1 izin ile 12 saat çalışma süre ne demek la alenen kendi kendilerini ihbar ediyorlar ama nerde devlet

hangi il

30 Nisan 2015 Perşembe 08:38

Başlığa neresi olduğunu yazmak o kadar zor mu bomba32.Bir an Isparta diye düşündüm.

KUZU KURT POSTUNDAYMIŞ

30 Nisan 2015 Perşembe 07:56

SAYIN BELEDİYE BAŞKANI SECİM ÖNCESİ NEYİN SAVAŞINI VERDİ OTAPARKCILARLA DEMEKKİ HEPSİ MİLLETİNİ KANDIRMAK İÇİN DALAVERE İMİŞ RANT TATLI GELDİ NASILSA 4 SENE DAHA BU MİLLETTEN DESTEK ALDIN HAYDİ SÖYÜŞLEMEYE DÜN KALGIYORDUN ŞİMDİ OOOO MEMLEKET NE ALA AMA ÜZÜLMÜYORUM BU OYUNLARA GELEN ISPARTA DÜŞÜNSÜN (BUNUN ADINADA MİLLİYETCİLİK DERLER BEN ONA YANARIM)KANDIRMAK : MİLLİYETCİLİK OLMUŞ

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR