26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

UÇAK BOYAMADA MERKEZ HEDEFİ ISPARTA

THY Anadolu Jet, Bora Jet ve diğer özel şirketlerin tarifeli sefer için tercih etmediği Isparta, önemli bir uçak bakım ve boyama merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Isparta

İŞTE THK FARKI
 Süleyman Demirel Havalimanı'nda hangar yatırımı yapan DT Havacılık şirketinin önemi bir hissesini satın alan Türk Hava Kurumu, Isparta’nın havacılık bakım, onarım ve boyama merkezi olma hedefine önemli bir katkı sağladı. THK sayesinde Türk Hava Yolları'na ait 30 uçak Isparta Hangarı'nda boyanacak.
 
YENİ HANGAR PLANI
 
 Türk Hava Kurumu'nun yüklenecisi olarak THY uçaklarının boyama işini Isparta’da yerine getiren emekli TSK personeline ait Antalya merkezli şirketin, Süleyman Demirel Havalimanı'nda ikinci bir hangar için yatırım çalışmalarına başladığı öğrenildi.
 
 Isparta, yıllardır tarifeli seferler konusunda istikrarlı bir ortama kavuşamamasının acısını yaşıyor. Isparta’dan İstanbul'a tarifeli sefer yapan firmaların yan yolda bırakıp gitmesi, rantabıl bulmaması ve 30 Kasım 2007 yılında yaşanan 57 vatandaşımızı kaybettiğimiz kaza modern ulaşım aracının kullanımını engelliyor. Isparta, Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri kapsamında uçaklarına binemiyor ama o uçakların dış güzelliği açısından ihtiyaç olan boyamada önemli bir görevi yerine getiriyor.
 
THY'NİN 30 UÇAĞI ISPARTA'DA BOYANACAK
 
 DT Havacılık şirketi tarafından Süleyman Demirel Havalimanı'nda trilyonlarca liralık yatırımla ve yıllarca süren bürokratik mücadele sonucunda kurulan hangara, Türk Hava Kurumu'nun ortak olmasının etkileri kısa sürede görüldü. Havacılık sektörünün en büyük kuruluşu THK'nın şirketin Denizli'li işadamına ait hissesini satın almasından sonra önemli gelişmeler yaşanıyor. THK sayesinde Isparta'daki hangarda Türk Hava Yolları'na ait 30 yolcu uçağının boyama anlaşmasının yapıldığı öğrenildi. Uçak boyama sürecinin başladığı, peyder pey bu çalışmanın süreceği bildirildi.
 
İKİNCİ HANGAR YAPILIYOR
 
 Türk Hava Kurumu'nun uçak boyama hizmetlerini merkezi Antalya'da bulunan ve sahibi emekli TSK personeli olan bir şirketten aldığı öğrenildi. Bu şirket bünyesindeki uçak boyama, ekibi, THY uçaklarının tamamını Isparta hangarında boyayacak. THK yüklenicisi firmanın, bu alandaki yoğunluğu ve talebi gözönünde tutarak Isparta’da ek hangar yatırımı planladığı bildirildi. Bu konuda yatırım girişimlerine başlandığı önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler yaşanacağı belirtildi.
 
UÇAK BOYAMADA MERKEZ HEDEFİ
 
 Süleyman Demirel Havalimanı'nda uçak bakım ve boyama hizmetlerine yönelik ikinci bir hangarın yapılması sektörü merkezi olması açısından önemli olduğu belirtiliyor. Orta vadede özel sektör uçakları ile yakın ülke uçaklarının da Isparta hangarında bakım ve boyama işinin yapılmasının hedeflendiği edinilen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR