28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,623 TL
  • 5,406 TL
  • 193,58 TL
  • 105.644
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Tutuklu Fetö'cüler için 22 Kasım alarmı

Tutuklu Fetö'cüler için 22 Kasım alarmı

Isparta

FETÖ’nün tepeden aşağıya doğru önemli isimlerinin cezaevinde olması, cezaevlerini de sürekli bir gündem haline getirdi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, tatil olmasına karşın önceki gün başsavcılıklara bu kapsamda önemli bir yazı gönderdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ adına, genel müdür yardımcısının imzasını taşıyan 19 Kasım 2016 tarihli yazıda, FETÖ’nün, önümüzdeki birkaç gün içinde cezaevlerinde yaşanması olası gelişmelerle ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdiğine atıf yapıldı.

 

Milliyet’ten Tolga Şardan’ın haberine göre; FETÖ’cülerin rüya yorumlarıyla morallerini yüksek tutma çabaları, cezaevlerinde birbirleriyle temas kurma çabaları aralıklarla gündeme geliyor. Örgüt, özellikle cezaevine konulan üyelerinin umudunu diri tutabilmek için sık sık belirli tarihler belirleyip, bu tarihte gelişmeler olabileceği gibi iddiaları da ortaya atıyor.

 

İŞTE BAKANLIĞIN CEZAEVLERİNE GÖNDERDİĞİ 8 MADDELİK YAZI

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ adına, genel müdür yardımcısının imzasını taşıyan 19 Kasım tarihli yazıda, cezaevlerinde kalan FETÖ üyesi tutukluların, yan odalarda kalan adli hükümlü ile tutuklulara, 21-22 Kasım’da olay çıkartacaklarını ve destek olmalarını söylediklerinin tespit edildiği açıklandı.

 

FETÖ üyesi tutukluların, uzun süredir 22 Kasım’a yoğunlaştırdıkları söylemlerin dikkate alınması gerektiği vurgulanan yazıda,alınması gereken önlemler özetle şöyle sıralandı:

 

1. Ceza ve tevkifevlerinde bugünden (19 Kasım) başlayarak 21-22-23 Kasım tarihlerini özellikle kapsayacak şekilde “ikinci bir talimata kadar” güvenlik tedbirlerini artırılacak, özellikle gece vardiyaları güçlendirilecek.

 

2. Özellikle ‘rehin alma’ olaylarına karşı hazırlıklı ve tedbirli olunacak.

 

3. Jandarmanın bu tarihlerde etkinliği artırılacak, yedek kuvvetlerin cezaevlerinde ya da yakınında bulundurulmaları sağlanacak.

 

4. Kurumlarda, en az bir itfaiye aracı hazır bulundurulacak.

 

5. Kampüs alanlarında acil müdahale ekipleri 24 saat esasına göre planlanacak.

 

6. Kurum içi istihbarata önem verilecek ve kamera kontrol odalarındaki izlemeler aralıksız yapılarak olağandışı tüm durumlar zamanında tespit edilecek.

 

7. Olağandışı tüm gelişmeler en hızlı biçimde Ankara’ya aktarılacak.

 

8. İçeride ve dışarıda yaşanması muhtemel durumlara karşı valiliklerle irtibata geçilecek, emniyet birimlerinin de kurumlarda veya hemen destek verebilecekleri konumlarda hazırlıklı olmaları sağlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hapsane müdürünün yerinde olsam

21 Kasım 2016 Pazartesi 21:10

Bu hainlerden her birini birer günlüğüne dönüşümlü tecavüzcüler koğuşuna koyardım. orada tarih sayarlar artık.

Adnan

21 Kasım 2016 Pazartesi 17:59

Biraz aklı olanlar az düşünün; bi Fetö yagarasıdır gidiyorda hala darbeyi planlayanlar yapanlar isim isim kimler belli değil, Mit ve Genel Kurmay neler yapmış o gece ortada net bilgi yok, RTE uçakla nasıl Yeşilköye kahrmanca(!) indi belli değil. 15 temmuzda ölenlere otopsi yapılmadı. Derin bilgi sahibi olmadan bile onlarca çelişki var. Millet bazı şeylerin farkına varmaya başladı, millet uyanmadan Tecavüzcüleri kurtarırken ekonomik batışı unutturma ve masum insanları katletme planları içindeler.

ıspartalı

21 Kasım 2016 Pazartesi 17:54

yahu bunlar hiç akıllanmazmı yeter artık ya.başımıza açtıkları belalardan pes ya pes

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR