20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

Türkiye'nin Gözü Bu Davada

11.00- Duruşmada Özgecan Aslan'ın nasıl katledildiğinindetaylarının bulunduğu iddianame bant kaydıyla okundu. Savunmasına geçilenkatil zanlısı Suphi Altındöken, arkadaşı Fatih Gökçe'yi suçladı ve tecavüzimasında bulundu.

Isparta

AĞLAMAYA BAŞADI

Suphi Altındöken savunmasına yaparken ağlamaya başladı.Mahkeme başkanı 'Ağlamaları geçelim' diyerek tepki gösterdi. Altındöken savunmasının başından beri arkadaşı Fatih Gökçe'yi suçladı.

İşte o sözler:

 

'BUNU İLK KEZ BURADA SÖYLÜYORUM'

"Maktül bindi, yorgundum, ben Mersin'e gitmeyecektim,100 TL istedim, patrona yalan söyleyip 30 TL'sini verecektim. O yüzden kimse görmesin diye şehre girmeyip otobana girdim, itiraz edince ilerde 'U'dönüşünden dönecektim, ama maktül çantasından bir şey çıkardı. 'Bayan niye böyle yapıyorsun' deyip arabayı durdurup arkaya yanına gittim. Ben sinirli biriyim,herkes bilir.

 

Kapıyı açmama rağmen inmedi, yüzümü tırmalamaya başladı.Bende sinirlenip dövmeye başladım. Kafası demire çarptı, bayılınca panikledim,hastaneye beraber götürmek için diğer sanık Fatih'i çağırdım.

 

Geldi, dur kardeş önce konuşalım dedi. Issız bi yere gittik.Fatih maktüle bir baktı, sonra arkadaşı Osman'ı arayıp benzin istedi.Buluşmak üzere ayrıldık, ben eve gittim. Babamı aradım, benim eve geçtik, elimi yüzümü temizledim. Fatih geldi, koltukların kanlı başlıklarını topladık. Bunu ilk kez burada söylüyorum. Bir baktım Fatih arabadan kemerini düzelterek iniyordu.

 

'FATİH ÖLDÜRMEMİZ LAZIM' DEDİ

Fatih dedi ki 'öldürmemiz lazım' Ben bıçağı aldım,boğazına sapladım. Hadi gidiyoruz dedik, babam 'nereye' dedi. Fatih 'pikniğe gidiyoruz mangal yakarız' diye espri yaptı. Ben paniktim, Fatih soğukkanlıydı.Fatih bana yüzümü maktülün tırmalayıp, tırmalamadığımı sordu, 'evet'deyince"Kimliğini bırakmışsın sen, elini kes" dedi, kestim ellerini.Önce çuvala koyup gömecektik, sonra Fatih babamdan mazot istedi.Bıçakları temizledi.

 

KIZ GÜZELMİŞ!

Bana 'kız güzelmiş' dedi, 'sen bir şey mi yaptın' dedim.Sus sesini çıkarma yoksa seni ihbar ederim dedi.

 

Ayrı arabalarla yola çıktık, geminin orda onu bekledim,fatih aradı üniversitenin oraya çağırdı. Buluştuk, ben onun aracını takipettim, bisürü köyden geçtik, bir yerde durduk. Cesedi indirdim, bana benzinigetir dedi,ben öyle bir niyetim olmadıgı için benzin şişesini kasten düşürdüm,yakmayalım dedim, o ısrar etti. Ertesi gün buluştuğumuzda Fatih elini omzuma koydu,"Bak, dün otobüste kıza öyle yaklaştığımı söylersen çoluğunu çocuğunu kaçırırım' dedi.

 

10.18- Suphi Altındöken'in verdiği savunmaya göre,Özgecan Aslan 'suçlu' çünkü kendisine saldırmış, o da sinirlenmiş. Zaten sinirli biriymiş....

 

10.05- İddianame okundu, sanık Suphi Altındöken’in savunmasına geçildi. Sanık Ahmet Suphi Altındöken sözlerine"fotograf çekilmesi serbest mi onu öğrenmek istiyorum, diye başladı"Suphi Altındöken savunmasında 'Kapıyı açmak için arkaya geçtim. 'Başıma vurdu,doktor raporlarından görülmüştür' dedi.

 

09.54- Duruşmayı izleyen gazeteci Burcu Karakaş şu bilgiyi paylaştı: Mahkeme başkanı erkek, üye hakimler kadın

 

DURUŞMA BAŞLADI

10.00- Özgecan Aslan'ın nasıl katledildiğinin detaylarının bulunduğu iddianame bant kaydıyla okunuyor.

 

KATİLLER DURUŞMADA

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan 'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanığın, Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması bugün başladı. Tarsus Adliyesi'nde güvenlik açısından sadece Özgecan Aslan'ın davası görülüyor.

 

Saat 09.00'da Tarsus Adliyesi'nde görülmesi planlanan ilk duruşma için tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken Adana, babası Necmettin Altındöken Gaziantep ve arkadaşı Fatih Gökçe de gece geç saatlerde Osmaniye'deki cezaevinden getirildi.

 

BİN AVUKAT MÜDAHİL OLDU

Türkiye'nin birçok yerinden yaklaşık bin avukatında katılması beklenen dava için bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar adliye çevresinde toplandı. Ellerinde döviz, pankart ve Özgecan'ın fotoğraflarını taşıyan çoğunluğunu kadınların oluşturduğu gruplar,güvenlik noktasında arandıktan sonra sloganlar atarak adliye bahçesine girdi.

 

Adliyeye gelen bazı avukatların yakasında "Önce adamol,kadına el kaldıran adam değildir" yazısı dikkati çekti.

 

Tarsus Belediyesi tarafından adliyeye gelenlere çay ikramında bulunuldu. Bu kişilere daha sonra kumanya da dağıtılacak.

 

ÖZGECAN'IN ANNE VE BABASI YOK

Yoğun katılımın beklendiği duruşmada, Özgecan'ın babası Mehmet Aslan ve annesi Songül Aslan bulunmayacak. Aileyi temsilen duruşmada Özgecan'ın amcası Yaşasın Aslan ile aile avukatları yer alacak.

 

TÜM DURUŞMALAR İPTAL EDİLDİ

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Tarsus Adliyesinde bugün başka duruşma görülmeyecek.

 

Sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken'in avukatlığını Tarsus 1.Ağır Ceza Mahkemesinin talebiyle Mersin Barosundan bir avukat üstlenecek.

Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, davaya yaklaşık bin avukatın müdahil olmak istediğini ancak salonun kapasitesine göre alım yapacaklarını söyledi.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR

Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesine 14 Nisan'da sunulan iddianamede,sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken'in "Canavarca hisle veeziyet çektirerek öldürmek, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs, cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarını işlediği belirtiliyor.Altındökeniçin bu suçlar gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

 

Altındöken'in babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe için de "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek" gibi suçlardan dolayı aynı ceza isteniyor.

 

Öte yandan, Mersin Barosunun, 3 zanlı dışında suça karıştığı veya delilleri gizlediği düşünülen fakat haklarında takipsizlik kararı verilen 7 şüphelinin de yargılanması için Anayasa Mahkemesine başvurduğu bildirilmişti.Altındöken'in eşi, halası ve araç sahibinin de arasında bulunduğu 7 kişi için Anayasa Mahkemesine yapılan başvurunun cevabı bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR