26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

TÜRKİYE’NİN ÖRNEK HAYVAN BARINAĞI OLACAK

TÜRKİYE’NİN ÖRNEK HAYVAN BARINAĞI OLACAK

Isparta

Isparta Belediyesi eski Burdur Yolu üzerinde Hayvan Barınağı kurma çalışmalarına devam ediyor. İçerisinde kedi ve köpek evlerinin bulunduğu hayvan barınağında, kedi ve köpekler için ayrı ayrı hastane, kısırlaştırma merkezleri, ameliyathane, anne ve yavruların aynı yerde kalabilecekleri yuvalar, normal yuvalar ve karantina bölgeleri de yapıldı. Köpekler için ayrıca ormanlık alan içerisinde doğal barınaklarda bulunacak. Bakımı tamamlanan hayvanlar doğal oltamda yaşayacak.


49 dönümlük ormanlık alan içerisinde yapım çalışmalarını inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, barınağın tamamen bakir bir alan içerisinde bulunduğunu ve bu alana adeta bir şehir kurulduğunu söyledi. Hayvan barınağı için en yakın yerleşim alanı olan ve 2 kilometre uzaklıktaki Mehmet Tönge Mahallesi bölgesinden altyapı getirildiğini aktaran Başkan Günaydın, altyapı içerisinde doğalgaz, pis ve temiz su, elektrik hatlarının yer aldığın belirtti. Günaydın, “Mevcut projemize doğallık ve estetiklik için ahşap malzemeler ilave edildi. Yapılarda köfke taşı da kullanılacak. Türkiye’nin örnek bir barınağı olacak. Barınak alanımızda doğallığı bozmuyoruz. Barınağın yanı sıra hayvanlar için doğal ortamda da yuvalar yapılacak. Doğal yaşamalanları da sağlıyoruz. Hayvanlar doğallığı seviyor. Hayvanlarında duyguları var. Hayvan barınağı alanına ayrıca yollar, taş kaplamalar, ahşap pergolalar yapılacak ve 5 bin adedin üzerinde başta sarmaşık olmak üzere güller dikilecek.En ince ayrıntısına inilerek çalışılıyor. Güzel bir hayvan şehri kurduk.Hayvanların bakımı ve tedavi ile diğer ihtiyaçları için teknik malzemeler koyuyoruz. İyi şeyler elde ettik. Bu yapılar güzel oldu bizde bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hasan

25 Aralık 2016 Pazar 16:57

tıp fakültesi çevresi köpekden geçilmiyor BİZAHMET ORALARIDA TOPARLASANIZ

mehmet boyacı

25 Aralık 2016 Pazar 12:01

sayın başkanım mını otel allah vermesın doga ve hayvan sevgısıyle tedavı olan sevgıyı kazandırmak ınsanların meşgül ola bılecegı otelufak uygunsa veya kanaklama cokgüzel

sav

25 Aralık 2016 Pazar 11:10

en iyi hayvan barınağı olduğundan mı gelip gelip SAV kasabasına salıyorsunuz köpekleri belediye toplaya toplaya bi hal oldu hele zabıta

ibrahim üstün

24 Aralık 2016 Cumartesi 20:32

Barınak için gerekli alt yapı desteği alınan Ünikentin yolu asfaltsız kaldı o çukurlara iki gün sonra kar yağdığında bir sürü araç batar.Hayvanlar doğal yaşam alanına kavuştu. biz medeniyetten uzaklaştık BİLGİNİZE

YALVAÇLI

24 Aralık 2016 Cumartesi 18:17

İLÇE BELEDİYELERİMİZDEN DE, BÖYLE FAALİYETLER BEKLİYORUZ, YADA HİÇ DEĞİLSE BİR VETERİNERLE ANLAŞIP KISIRLAŞTIRMA KONUSUNDA BİR ÇALIŞMA YAPMALARINI BEKLİYORUZ..

YALVAÇLI

24 Aralık 2016 Cumartesi 18:14

ŞU SOĞUK GÜNLERDE DIŞARIDA KALAN HAYVANLARA SAHİP ÇIKTIĞINIZ İÇİN SİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM. EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN..

Perihan Korkmaz

24 Aralık 2016 Cumartesi 18:00

Işıkkent mahallesi Borsa okulu civarı, 251 ve 255 cadde toplu halde gezen köpeklerden geçilmiyor. Mahallede yaya yürümek imkansız. Birilerinin yaralanmasını beklemeyin lütfen alın bu köpekleri.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR