28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,706 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Türkiye’nin Kalbi’nde Bir Isparta Masalı

VE TARİHTE BİR İLK:

Isparta

VE TARİHTE BİR İLK:

Kalkındırma Derneği, Ankara’da ‘ISPARTA GÜNLERİ’ düzenliyor. Ispartaİli Kalkındırma Derneği Başkanı İsmail Özdemir, 12- 15 Haziran arasında 800 Bin ziyaretçi beklediklerini söyledi. Bir ‘Medeniyet Alanı’ olan Isparta, tarihi, doğal güzelliklerini; uluslararası marka değeri taşıyan ürünlerini Ankara’da; Türkiye’ye anlatacak. 12- 15Haziran tarihleri arasında, Atatürk Kültür Merkezi’nde; 5 bin m2 alanda düzenlenecek Isparta Günleri’ne 800 Bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

Isparta İli Kalkındırma Derneği Başkanı; İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü İsmail Özdemir, hedeflerini anlattı: “Isparta’nın miras tarihi eserlerinden eşsiz doğa parçalarına; dünya markası olacak kalitede ürünlerinden yöreye özgü orijinal lezzetlere kadar genel şemsiyede sonsuz hikâyesi var. Isparta masalını anlatacağız.”

DEVLETİN ZİRVESİ

Tasarımı gül şeklinde olan 50 Bin davetiye basıldığını, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Bakanlar ve diğer üst düzey erkanı da davet ettiklerini anlatan Özdemir, müzikdinletisi için de Cahit Berkay’a ricada bulunduklarını kaydetti. Isparta Tanıtım Günleri boyunca Kabune ikram edilecek. Ürün satışı olacak. Bayilik görüşmeleri yapılabilecek.

MEDENİYET ALANI ISPARTA

 Isparta tarihte ilk kez heyecan verici bir organizasyona imza atıyor. Çağlar boyu ‘Medeniyet Alanı’ olan Isparta, miras eserlerini, doğal güzelliklerini, kültür hazinelerini, yöresel lezzetlerini tanıtıyor. Ankara’da; 12- 15 Haziran tarihleri arasında; Atatürk Kültür Merkezi’nde; 5 Bin m2 alanda ISPARTA TANITIM GÜNLERİ düzenliyor.

PROJENİN MİMARI AKDENİZ’DE

2 yıl yoğun emek ve çaba ile olgunlaştırılan projenin mimarı Isparta İli Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özdemir. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı’nda Başkontrolör olarak görev yapan İsmail Özdemir, Gazeteniz AKDENİZ’e röportaj verdi; ‘Isparta’nın hikâyesini Türkiye’nin kalbinde, uluslar arası mecralara anlatacağız” dedi.

GÖNÜL ELÇİSİ: 60 BİN KİŞİ

Ankara’da 60 Bin Ispartalı yaşadığını anlatan Özdemir, “tamamı gönül elçimizdir. Etkinlik boyunca 800 Bin ziyaretçi bekliyoruz. ISPARTA TANITIM GÜNLERİ’nde ürün odaklı satışlar da yapılabilecek. Isparta’nın markaları etkinlikte bayilik görüşmelerinde de bulunabilecek” dedi.

CUMHURBAŞKANI DAVETLİ

ISPARTA TANITIM GÜNLERİ’ni gül mevsimi olan Haziran’a denk getirdiklerini; Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Bakanlar ve üst düzey devlet erkanını da davet ettiklerini kaydeden Özdemir, şöylededi: “Davetiyeyi gül tasarımı şeklinde yaptık. Isparta ile gülün aşkını vurguladık. Isparta İli Kalkındırma Derneği 1965 yılında kuruldu.

1971 yılında ise Bakanlar Kurulu kararı ile ‘Kamu Yararına Çalışan Dernek’ statüsü kazandı.

600 üyesi var. 12 yıldır Başkanlığı’nı yürütüyorum.

 VALİ ÖZKAN ÇOK SICAK BİR YAKLAŞIM GÖSTERDİ

 Ankara’da ISPARTA TANITIM GÜNLERİ Projesi’ne ortalama 2 yıldır emek veriyoruz. Eylül 2013’te  Isparta Valiliği’ne müracaat ettik. Fikirlerimizi sunduk. Sayın Vali Vahdettin Özkan, konuya çok sıcak yaklaştı, duyarlılık gösterdi. Ve bugünlere geldik.

Bu organizasyonu çok önemsiyoruz. Isparta bir farkındalık yaratacak. Gül, halı, marka yönetici olarak Demirel… Oysa çok hikâyemiz var. Hani söylemesi, itiraf etmesi biraz zor olacak ama Isparta’yı şu an Isparta’da yaşayan Ispartalılar dâhi tam olarak tanımıyor, bilmiyor.

ISPARTA’DA GASTRONOMİ TURİZMİ DÂHİ OLUR

 Biz bu etkinlikte Isparta’nın tüm değerlerini tanıtacağız  Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi

 Psidia Antiokheia

 Adada

 Eğirdir Gölü

 Yazılı Kanyon

 Zindan Mağarası

 Pınargözü

 Kelebekler Vadisi

 Yaban Hayatı

 Endemik türleri

Kısacası EKOTURİZM olarak destinasyon yazabileceğimiz her türlü değeri tanıtacağız. Isparta’nın Gastronomi Turizmi destinasyonu yazabilecek orijinallikte yöresel mutfağı, lezzetleri ve ürünleri var. Onun için ISPARTA TANITIM GÜNLERİ boyunca Kabune ikram edeceğiz. Bunn yanı sıra stantlar açılacak. Isparta’ya özgü ürünler satılacak. Özel sektör bayilik görüşmeleri dâhi yapabilecek.”

 

ANKARA CADDELERİNDE GÜL SUYU YAĞMURU

Isparta Kalkındırma Derneği Başkanı İsmail Özdemir, TANITIM GÜNLERİ Etkinlikleri kapsamında Ankara’da; caddelerde GÜL SUYU YAĞMURU yapacaklarını söyledi. Tanıtım için de 200 farklı noktada açık hava mecralarında billboardlara afişler, posterler asıldığını kaydeden Özdemir, bir projenin daha detayını paylaştı:

 ISPARTA SANAYİ FUARIMİÇİN DE ÇALIŞIYORUZ

“Proje kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ile Ankara Sanayi Odası (ASO) işbirliğinde 800 m2 alanda ISPARTA SANAYİ FUARI gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için de çabalarımız devam ediyor.”

 

KOMŞUNU DA GETİR PROJESİ

 Özdemir, Ankara’da 60 Bin Ispartalının yaşadığını söyledi; Komşunu da Getir Projesi üzerine yoğunlaştıklarını kaydetti. Özdemir, açılımını şöyle yaptı: “Ispartalılara yönelik bir çalışma bu. Ankara’da yaşıyorsun. Isparta’ya geleceksin. O zaman komşunu da getir. İlk hamleyi bu vesile ile başlatmak istiyoruz. Şunu vurgulamakta yarar var: Isparta Valisi Sayın Vahdettin Özkan’a proje kapsamında çok ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Projeye destek verdi. Sıcak yaklaştı.”

PROJE TARAFI: ANADOLU FUARCILIK

 Ankara’da düzenlenecek ISPARTA TANITIM GÜNLERİ’nin bir diğer proje tarafı da Anadolu Fuarcılık. Anadolu Fuarcılık Genel Müdürü Erkan Şahin,  yaptığı açıklamada, organizasyonun en iyi şekilde hayata geçirileceğini kaydetti.

KAYNAK AKDENİZ 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İbrahim Hoca

06 Mayıs 2014 Salı 08:58

Isparta için güzel işler yapan güzel insanları kutluyorum. Birşeyler üretebilirsiniz ama onları pazarlayamazsanız bi sonuç alamazsınız. Ispartamızın değerlerini tanıtma açısından son yıllarda yapılan en önemli çalışma. ALLAH emeği geçenlerden razı olsun...

OKAN ZÜMRE

05 Mayıs 2014 Pazartesi 16:16

SAYIN İSMAİL ÖZDEMİR ABİMİZE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR