21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,500 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

TURİST NASIL GELSİN!!!

Geçmiş yıllarda İlçemiz Özel İdare Müdürlüğü tarafından milyarlarca lira harcanarak mesire yeri ve plaj olarak işletilen Bedre Plajı Koyundan bulunan Plaj son yıllarda Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından işletilmiş, başta Isparta olmak üzere çeşitli il ve ilçelerden gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlamıştı.

Isparta

Şu günlerde havaların ısınmasına rağmen hangi kuruluşun işleteceği belli olmayan Bedre Plajı pislikten geçilmiyor. Özellikle Isparta ve Afyonluların ve SDÜ’nün Piknik ve Program yeri olan Bedre Plajının Eğirdir Özel İdaresi tarafındanmı?, Köylere Hizmet Götürme Birliğimi? Yoksa Belediye tarafından mı işletileceği muammada. Bu belirsizlik yaz aylarının başlangıcı olan bu günlerde halen devam ediyor.

Bugün öğlen saatlerinde Bedre Plajına gittiğimizde içimizi acıtan görüntülerle karşılaştık. Nitekim Afyon İlinden bu plaja gelen Cafer ÖZDEMİR ve ailesiyle karşılaştık, pislikten geçilmeyen Bedre Plajının bu manzaralarını gören misafirler eşyalarını toplayarak orayı terk ettiler, bizde bu olaya şahitlik ettik.

Görüşlerini aldığımız ve Afyon’dan Bedre plajına pikniğe gelen Cafer ÖZDEMİR, ‘Buraya yıllar önce gelmiştim, o dönemde sanırım Eğirdir Belediyesi işletiyordu, burası Antalya Konyaaltı Plajı gibiydi, ama şimdi bu manzaraları görünce burayı terk ediyoruz, bir daha da gelmeyiz buraya’ dedi.

Muhabirimiz Bedre Plajında dolaşırken içi kan ağladı, cennet diyoruz, çevre diyoruz, Eğirdir Gölü diyoruz. Hani nerede Göl severler, hani nerede çevreciler, Gölü Koruyanlar nerede?

Bedre Plajı’na bakın ve daha sonra gittiğimiz ve Eğirdir Belediyesi tarafından işletilen Altınkum Plajına bakın arasında sadece 3 Km var.

Cennet ve Cehennem yan yana onları ayıran birinin işletmesi Belediye, diğer cennetin ise işletmecisi yok, yani sahipsiz.

Isparta Valiliği, Isparta İl Özel İdaresi, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi başta olmak üzere tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Bu utancı Isparta ve onun cennet köşesi Eğirdir taşımamalı.

Kemal ERBEN / EĞİRDİR

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tırı Vırı

31 Temmuz 2014 Perşembe 13:04

Kapıya yaklaşınca makbuz vermesini çok iyi biliyorlar da. Temizliğin düzenin yanına varmıyorlar. Yazık

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR