28 Mayıs 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

TÜM ISPARTAMIZIN BELEDİYESİYİZ

TÜM ISPARTAMIZIN BELEDİYESİYİZ

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, elmasıyla meşhur olan ve Türkiye’de önemli bir üretim potansiyeline sahip bulunan Gelendost İlçesinin tanıtımını yaptı. Başkan Başdeğirmen, Gelendost elmalarını yoldan geçen araç sürücüleri ve yayalara tanıtarak ikram etti.

12 ilçe 12 ay turizm hareketi kapsamında, Gelendost Belediyesi ve Bir Tutkudur Karavan Derneğinin işbirliğiyle Isparta Gelendost ilçesi Hüyük Tepesi kamp alanında Türkiye Karavan Kamp Turizm Hareketi kapsamında 16 - 18 Ekim tarihleri arasında Kamp Karavan Turizmi gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda hem bu etkinliğe davet, hem de Gelendost elmasının vatandaşlara tanıtımı amacıyla Gelendost Kaymakamı Mehmet Kılıç, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, İl Genel Meclisi Üyeleri, AK Parti ilçe teşkilatı ve beraberindeki heyet Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, “Başkanım seçim döneminde sizler Isparta Belediyesinin bir ağabey belediye olduğunu ve ilçeleriyle beraber olacağınızı söylemiştiniz. Bugün kardeş belediye ziyareti yapıyoruz. İlçemizin ürünlerinin tanıtımı, ilçemizin geleceği ile ilgili konuların paylaşımı ile ilgili sizleri ziyaret etmek istedik. Gelendost tarım ilçesi ve elmada ön planda olduğumuzu söyledik. Isparta gül ve lavanta ile anılıyor, elma da bizde varız dedik” şeklinde konuştu.

Sezgin, “1176’da Anadolu’nun tapusunun alındığı Miryokefalon Zaferi etkinlikleri ile beraber Selçuklunun yerleşim yerlerinden olan Gelendost ve Isparta bölgesinde bir ağabey belediye olarak bizlere desteklerinizi sağlayacağınızı biliyoruz. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Geledost’un çok sayıda özellikleri bünyesinde barındırdığını söyleyen ve ziyaretten duyduğu memnuniyetini aktaran Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, Gelendost’un hem tarih, hem tarım, hem de turizm açısından değerli bir yer olduğunu belirtti.

Gelendost elmasından gittikleri yerlerde övünerek bahsettiklerini dile getiren Başkan Başdeğirmen, elma üretiminde Türkiye birincisi olduklarını ve elmadan neler üretildiğini anlattıklarını söyledi. Başdeğirmen, “Kaliteli elmaları her yere göndererek vatandaşlarımızın bu meyveden istifade etmelerini sağlıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun bu kalitede elma üretilemiyor” ifadelerinde bulundu.

Tarih ile alakalı çok önemli bir yerde olduklarını kaydeden Başkan Başdeğirmen, “1176 Miryokefalon Zaferi. 1071’den sonra ülkemizin en önemli zaferlerinden bir tanesidir. Miryokefalon’un Gelendost’ta olduğu tarih bilimcileri tarafından yakın bir sürede açıklanacaktır. Buna inanıyoruz ve takipçisiyiz” görüşlerinde bulundu.

Yine karavan turizminde Gelendost’un önemli bir yer tutacağını, 16-18 Ekim tarihleri arasında karavancıların ağırlanacağını hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Gelendost’umuzu tanıtacak, bilinirliliği arttıracak paylaşımlarda bulunacağız. Misafirlerimize Miryekefalon’un ne olduğunu anlatarak bilgilendireceğiz. Bizler tüm ilçelerimizin, beldelerimizin, köylerimizin belediyesiyiz. Ayrı gayrımız yok. Yeter ki, imkanlarımız doğrultusunda yapılabilecek işler olsun. Biz sizlerle her zaman beraberiz. Kısa sürede bazı ilçe, belde ve köylerimizin ihtiyaçlarını karşıladık, karşılamaya da devam edeceğiz” görüşlerinde bulundu.

Makamdaki görüşmenin ardından Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve misafirleri belediye önüne inerek, bölgeden geçen araç sürücüleri ve yayalara Gelendost elması ikram ederek, elmanın tanıtımını, Miryekefalon Zaferinin Gelendost ilçesinde gerçekleştiği yönünde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaptılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ITKM

09 Ekim 2019 Çarşamba 09:30

başkanım ıtkm nin yanında yap bu etkinlikler kimseler yok burda...

Eğitimci

09 Ekim 2019 Çarşamba 09:06

Gelendostun malını tanışıncaya kendi halı ve gülünü geliştirmeye uğraş sen ıskartaya hizmet için seçilmesini nezaman başlıcam trafik akıllı kavşak işini yusuf yaptıdiyemi devreye almıyon bırak buişleride sağlam bi kadro kur hizmete başla.

eyza

09 Ekim 2019 Çarşamba 08:19

Gelendost elmasının en son tanıtılacağı yer Gelendost ve Isparta'dır herhalde, elmanın yeni pazarlara tanıtılması gerekiyor, Eğirdir ve Gelendost'da üretilen elmanın aromasının farkının anlatılması gerekiyor, Gelendost ve Eğirdir'deki depolara il dışından tonlarca elma gelip Gelendost ve Eğirdir elması diye satılıyor. Elma Isparta'nın en büyük gelir kapısı ama gerçek manada sahip çıkan yok malesefff !!!!

Ak Partili

09 Ekim 2019 Çarşamba 08:00

Sayın başkanım, bunun gibi işler kötü değil. Halkla iç içe olmak güzel. Lakin lütfen asli işlerinize önem verin.

Yaparsa ak parti yapar.yaparsa şükrü başdeğirmen y

09 Ekim 2019 Çarşamba 07:50

Avukat

kafam almiyor bunları

09 Ekim 2019 Çarşamba 06:54

SAYIN BEY TEŞEKURLER. FAKAT SAYIN ŞÜKRÜ BAŞKANIN YAPILANLARI GERCEKLERİ REKLAM YAPMA GİBİ BİR LÜKSÜ YOK DOGAL OMASINDA. ŞÖYLE ETRAFA BİR BAKIN 5 AY OLDU AŞILAMAYAN YOLLARDAKİ EVLER KAKDIRILDI. ŞU KOKU MESELESİ SAGLIGI TEHDİT EDIYODU CÖZÜLUYOR. HASTANE ÖNÜ YAPILIYO. ITKM ÇALIŞILIYOR BITMEK ÜZERE. TRAFİGİ RAHATLATACAK ALTARNATİF YOL YAPILIYOR. DAHA NE ISTENIYOR. BOYACI KÜPÜMÜ. BU HEYKELLERİ TOPLAMASI BÜRSÜRÜ ZAMAN ALDI. KIRONIKLEŞMİŞ MESELELER. SAHTE SIYASALLAŞARAK ÇÖZÜLMEZ. ŞÜKRÜ SENİ SEVIYORUZ.

M. Koray BAŞYİĞİT

09 Ekim 2019 Çarşamba 00:35

Sayın akp li Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Lütfen magazin ve gösterişlerden kaçının… Yapılan eylemlerinizin sizin düşüncenize uymadığının farkındayım. Kolaylıklar dilerim.

ak gençlik

08 Ekim 2019 Salı 23:47

syn bşk helal olsun size halkin içinde olmanız çok güzel lakin.temizlik işçilerinizin çalışma yerlerini bir görün bence eğer vicdanınız varsa o insanları ahırdan daha kötü olan barinaklardan kurtar biz size insana değer verin diye oy verdik çöplükte yaşatma o insanları

Bilelim

08 Ekim 2019 Salı 21:45

Önce sayın valimiz dağıtmış ondan görerek belediye başkanı nedense kopyala yapıştır yapmış ????

Sezonluk işçi

08 Ekim 2019 Salı 19:24

Başkanım bu işler boş işler belediyede emekliliği geçen memurlar ve kadrolu işçiler var hepsi boş boş mesai dolduruyorlar bi zahmet emekli et yetim hakkını koru..

Güzel hareketler.!

08 Ekim 2019 Salı 18:35

Aşure dağıt, elma dağıt, bisiklete bin, yoldan simit al...

mehmet aydınlarız

08 Ekim 2019 Salı 17:32

başkan inşaat ve imara özellikle kaçak yapıya bir el at başkan yıkılıyor umursamaz personeller inşaata gelip artistlik yapan denetlemeci mühendisler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR