20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

TÜM HAYATI 15 DAKİKADA DEĞİŞTİ

Cafeler Caddesi’nde bir kahvehanede kimliğini unutan adamın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Kimlik bilgileri çalınan adamın üzerinden cep telefonları ve sim kartlar alındı. bankadan para çekildi. Talihsiz adamın kimlik bilgilerini çalan H.B isimli şahıs kendi fotoğrafını düzenlediği sahte nüfus cüzdanına yapıştırdı ve büyük vurgunlar yaptı.

Isparta

Isparta Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Mehmet Yüceer (40) isimli vatandaş, 2013 yılında Kafeler Caddesi’nde temizlik yaparken, mola verdiği bir Kahvehanede, nüfus cüzdanını unuttu ve başına gelmeyen kalmadı. Kimlik bilgilerinin H. B. isimli şahıs tarafından çalındığını iddia ve tespit eden talihsiz adama aradan geçen süre zarfında 40 bin TL civarında borç geldi.

Olay iddiaya göre 2013 yılında meydana geldi. Isparta Belediyesi’nde taşeron firmada asgari ücretle temizlik işçisi olarak çalışan Mehmet Yüceer, öğle arasında mola vermek için Kafeler Caddesi’nde bir kahvehaneye oturdu. Burada çayını içen ve dinlenen talihsiz adam molanın bitmesiyle birlikte tekrar işine döndü. Temizlik yaptığı esnada kimliğini oturduğukahvehanede unuttuğunu fark eden Yüceer, 15 dakika içinde tekrar Kahvehaneyedöndü ve kimliğini unuttuğu yerde buldu. Buraya kadar her şeyin normal olduğunu düşünen talihsiz adam, gündelik hayatına devam etti.

2 AY SONRA DÜNYASIYIKILDI

Kimliğini tekrar bulduğuna sevinen temizlik işçisi MehmetYüceer 2 ay sonra olanları fark etti. Cep telefonu faturasına gelen ödeme tutarını öğrenince şok olan Yüceer yaptığı araştırmalar sonucunda kimlik bilgilerini çalan şahıs tarafından dolandırıldığını anladı.

MEHMET YÜCEER’İN BAŞINA GELENLER

PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ

İşte Mehmet Yüceer’in kendi ifadesiyle kimliğini unutmasının bedeli:  “Isparta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapmaktayım. 2013 yılında Cafeler Caddesi olarak bilinin alanda öğle arası için mola verdim. Bu yerden ayrıldıktan sonra kimliğimi oradan unuttuğumu fark ettim ve 15 dakika sonra tekrar kimliğimi unuttuğum yere geldim. Baktım ki aynı yerinde duruyor aldım cebime soktum.Olaydan 2 ay sonra cep telefonumun faturası geldi. Normalde 23 TL öderken, o ay55 TL geldi. Bende gidip sorduğumda Antalya’dan bir telefon bayisinden benimüzerime lüks bir marka cep telefonu alındığını öğrendim. Yine Antalya’da benimüzerime başka bir GSM operatöründen 6 tane hat alınmış. Bunu öğrenir öğrenmezhemen Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Savcılık tarafından benimüzerimden cep telefonu ve sim kartlar alan kişi 10 ay sonra tespit edildi. Ama oH.B bir türlü yakalanamadı. Bu süre zarfında yine o şahıs 15 Mayıs 2014 günütekrar benim üzerimden cep telefonu almış. 16 Mayıs 2014 tarihinde de Antalya’dabir özel bankadan 13 bin 500 TL benim üzerimden para çekmiş. Yine aynı kişibaşka bir bankaya daha gidip para çekmek isterken orada yakalandı. Emniyetegötürülen bu kişi 2 ay gibi bir süre Cezaevi’nde yattı. Öğrendiğim kadarıyla H.Bdenetimli serbestlik yasasından yararlanarak dışarı çıktı. Bu şahsın yüzünden 3bin 500 TL’lik icra ile karşı karşıya kaldım” dedi.

İKAMETİNİ BENİMKİMLİĞİMLE ANTALYA’YA TAŞIMIŞ

Kendisinin dolandırıldığı ve mağdur edildiğini iddia eden Mehmet Yüceer; “H.B isimli dolandırıcı, Isparta merkeze bağlı Pirimehmet Mahallesi’nde ikamet ediyormuş. Bu kişi benim kimlik bilgilerimi elegeçirdikten hemen sonra Antalya iline taşınmış. Benim bilgilerim üzerinden çıkardığı sahte kimlikle Antalya Döşemealtı Bahçekapı Mahallesi’nde bir evden ikamet göstermiş belki o adreste sahte olabilir. Bana bu kişi yüzünden ortalama 40 binTL borç çıktı. Hakkımı nerede arayacağım ben? Ne olur bana yardım edin. SayınValimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ne olur bana yardım etsinler.Ben zaten asgari ücretle geçiniyorum. Avukat dahi tutamıyorum. Biz mağduruz buborcu ödeyecek, nede avukat tutacak durumum yok. 5 yaşında ki kızımın dahipsikolojisi bozuldu. Kapımızın önünden polis geçerken ağlıyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR