20 Nisan 2019 Cumartesi

  • 5,810 TL
  • 6,542 TL
  • 237,83 TL
  • 96.861
ISPARTA
1 AYDA 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

1 AYDA 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

KAFELER CADDESİNDE ŞOK EDEN OLAY

KAFELER CADDESİNDE ŞOK EDEN OLAY

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

TROYKA'NIN KAFASI EZİLDİ

TROYKA'NIN KAFASI EZİLDİ

Isparta

AKŞAM GAZETESİNİN HABERİ

15 Temmuz sonrası FETÖ’yle mücadele kılıfıyla devlet içinde yeni bir yapılanmaya giden TROYKA çetesi çökertildi. Mağdurlar arasında milletvekili de var rektör de!

Devrim TOSUNOĞLU

15 Temmuz ve Cumhurbaşkanlığı makamının adını kullanarak ‘TROYKA’ adlı FETÖ benzeri bir derin devlet yapılanmasının oluşturulmaya çalışıldığı bilgisi üzerine Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Yapılan çalışmalarda Isparta’da  “15 Temmuz İnsiyatifi Platformu Derneği” adı altında kendilerini FETÖ’yle mücadele ediyormuş gibi gösteren 12 şüpheli yakayı ele verdi. Isparta Cumhuriyet Savcısı Murat Karakaya tarafından şüpheliler hakkında  ‘silahlı suç örgütünü kurup yönetme’ gibi suçlardan iddianame düzenlendi. İşte o detaylar:

EMNİYET MÜDÜRÜ DE VAR

Eski kaymakam Mehmet G. tarafından kurulan ve şüpheliler eski öğretmen Ali Ç., iş adamı Nuri Ş., Muhammed M. ve oto galerici Ercan M.’nin üye oldukları suç örgütü 15 Temmuz sonrası faaliyete geçti. Örgüt 2017 yılı sonlarına doğru Isparta’da polis memuru olarak görev yapan şüpheliler Bekir B. Nazmi E, Cengiz A. ve Cengiz G. ile bağlantıya geçerek örgüte dahil etti.

YENİ YAPILANMA

Çete, FETÖ’den ve tarihi eser kaçakçılığından gözaltına alınan eski emniyet Müdürü  Halil Altan ile de irtibatlı. Örgütün asıl amacı kurdukları dernek, yayın organları ve sosyal medya ile işadamları hakkında  ihbarda bulunarak, halk üzerinde baskı kurmak ve devlet içerisinde devlet olmak.

Mağdurların hepsi şikayetçi

AK Parti’li Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Şehmuz Günaydın, Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, İl Başkanı Osman Zabun, SDÜ Rektörü Hüseyin İlker Çarıkçı, AK Parti Grup Başkan Vekili Kadir Dal, Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Dorum şikayetçi oldu.

Cumhurbaşkanlığı makamını kullandılar

İddianamede, örgüt üyelerinin hedef seçtikleri kişiler üzerinde baskı, sindirme ve korkutma politikası izlemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Makamının ve İçişleri Bakanlığı Makamının nüfuzunu kullandıkları, kamuoyunda Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı ile birebir görüşüyormuş, bu makamlardan aldıkları talimatlarla hareket ediyorlarmış algısı yaratmaya çalıştıkları anlatıldı. Kurdukları derneğin ardından yerel Diriliş Gazetesi ve ıspartanews.com ile Isparta32.com gibi internet sitelerini de örgütün amaçları için kullandılar.

Kamufle olmak için dernek kurduk  

İtirafçı olan Mehmet G. örgütün kuruluşunu şöyle anlattı: Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde bazı adaylar aleyhinde bilgi toplayarak yıpratma yaptık.

FİŞLEME NOTLARI ÇIKTI

Sonrasında kamufle olmak için 15 Temmuz İnisiyatifi Derneği kuruldu. Önemli isimler ile ilgili karalama ve iftira haberlerle ihbarlar başladı. Şebekenin irtibatlı olduğu bazı polislerin emniyet aleyhinde haber yapılmasını istediğini söyleyen Mehmet G.’nin evinde 2013 yazılı Isparta emniyetinde kritik şubede çalışanlar hakkında fişleme yapılan bir ajanda ile fişleme defterleri ele geçirildi. Şüphelilerin konuşmalarında “Gerçek devlet biziz” dedikleri de tape kayıtları arasına girdi.

Emniyette ekip kurmuşlar

Mehmet G. “Aziz B. ‘hedef aldığımız kişileri alaşağı edebilmemiz için emniyette bir ekip oluşturup onları da bu işte kullanmamız gerekir’ dedi. Ali Ç. ve Aziz B.’nin İçişleri ile Adalet Bakanlığı’na sunacakları raporları tehdit ve yıpratma için kullandığı ortaya çıktı.

İtibarsızlaştırmayla makamları ele geçireceklerdi

Şebeke, aynı FETÖ gibi emniyet ve yargı mensuplarını, siyasetçi ve bürokratları görevlerinden aldırma, yerlerine yönetebilecekleri kişileri getirme, esnaf ve tüccarlardan güç sayesinde maddi menfaat temin etme, FETÖ mensuplarına yönelik yürütülen soruşturmaları etkilemeye çalışma ve özetle devlet gücüne ulaşarak söz sahibi olma ve maddi menfaat temin etme amacını taşıdı. Devlet içinde paralel bir yapılanmaya giden örgüt çökertildi.

AK Partili vekili yıpratmak için sahte belge

Şebekenin hedefindeki isimler arasında AK Parti Isparta milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in de yer aldığı ortaya çıktı. Sürekli olarak kamuoyunda ve yayımladıkları gazetelerinde bir kısım FETÖ şüphelilerinin Bilgiç tarafından korunduklarının, sözde onun talimatıyla serbest bırakıldıklarını iddia ederek itibarsızlaştırmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

‘KOM müdürünü bitirin’ talimatı

Hedeflerin arasında Isparta Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Abdullah Dorum da yer aldı. Dorum hakkında şebeke 17 Haziran’da 148 dakika içerisinde 30 ayrı ihbarda bulundu. Tapelere göre Ercan M.’nin adliyede katip olarak çalışan bir kişiye “Dorum’ u bir an önce bitir” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ahmet

07 Kasım 2018 Çarşamba 09:45

Olay yaklaşık 1 yıl olmuş, yeni valimiz göreve başladığı ilk gün bu olay yeni oluyormuş gibi servis ediliyor çok manidar. Olayla ilgili iddianameyi mahkeme kabul etmedi yeni iddianame hazırlanırken neyin telaşına duştunuzde adlı ve idari makamları baskılamaya çalışma telaşınız nedir. Gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir alışkanlığı vardır. Dorum efendinin hazırladığı tiyatro yakında çökecek. Bunun altında kimler kalacak kimler. İnşallah adalet yerini bulacak....

NAIM

07 Kasım 2018 Çarşamba 03:04

OLAYA BİDE ŞÖYLE BAKALIM MAĞDUR EDEBİYATI YAPANLARIN ARASINDA FETO BAĞLANTISI OLABİLİRMİKİ ..ÇOK BAŞARILI EMİNİYET MÜDÜRÜ H.A YA BÖYLE ÇAMUR ATTILAR GÜN OLA DEVRAN DÖNE..

Define

07 Kasım 2018 Çarşamba 00:43

Bunların arasinda yer alan dolandırıcı G.S var ortalikta hala dolanıp para topluyormus

KOÇ

06 Kasım 2018 Salı 23:41

mehmet güngörün ISBAŞ A.Ş de de goya ajanı vardı SADIK GÖDE iftira haberlerle rant elde etmeye çalışan ekipti mahkemeye vermiştim güngörü ajanını sölemedi belediye oparasyonunda ki ifadesini buldum güngör belediye ve ısbaş a.ş olan haberlerin kaynağı SADIK GÖDE dir diye ifade vermiş 10 gün sonra ISPARTA dayım hemen suç duyurusu yapacağım. göde ninde ifadesi var istifa ettiğini söğlemiş belediye başkanı k**** 32 de açıkladı çaldı çıkardık diye ALLAH ın adaleti bu. kimsenin yaptığı kar kalmayacak

Adalet

06 Kasım 2018 Salı 22:50

Konu:FETÖ İLTİSAKLISI ŞAHSIN KORUNMASI Isparta ili emniyet müdürlüğünde görevli Abdullah Dorum Adlı şahıs: 1 Bankasya açık hesabı bulunması.. ..2 kendi oğlunu ilköğretim de örhüte müzahir okullarda 2014 yılına kadar okutması 3. Eşi özlem Dorum fetöden bylock kullanıcısı dönemin valisi halen tutuklu Memduh Oğuz. Eliyle pratisyen hekim iken isparta il sağlık müdürlüğü şube müdürü olarak atanması 4. Dönemin Fetöcü ve kaçak yada tutuklu emniyet müdürleri mehmet or ve M.Zeki Gürkan döneminde

GUVEN

06 Kasım 2018 Salı 22:42

DEVLET İÇİNDE DEVLET KURMAK AYIP AYIP ŞUAN FETOYLA MÜCADELE EDİLDİĞİNİMİ ZANEDİYORSUNUZ ESKİ EMİNİYET MÜDÜRÜ VE EKİBİ GERÇEKTE FETOYLA MÜCADELE EDİP BAŞARILI OLDUĞU TÜM TÜRKİYEDE KABÜL GÖRÜPTE UCU BAAZI ÖNEMLİ KİŞİLERE ULAŞACAKTIKİ BÖYLE İFTİRAYA UĞURADILAR SONLARI HÜSRAN OLACAK. ADALALET ERVEYA GEÇ YERİNİ BULACAKTIR..

dinime söven müslüman bari olsa

06 Kasım 2018 Salı 21:28

bilen vatandaş rumuzlu arkadaş kim kime iftira atmış iyimisin sen..neyin ne oldugunu kimin kime iftira attıgını herkez biliyor sen rahat ol...herkez ettigini çekecek...

Bilen vatandaş

06 Kasım 2018 Salı 21:11

Yakında gerçekler ortaya çıkacaktır bu iftirayı atanların sonunu göreceksiniz.

YALNIZ KURT

06 Kasım 2018 Salı 20:33

BETER OLSUNLAR HERKES ETTİĞİNİ ÇEKECEK............

Tecil

06 Kasım 2018 Salı 19:29

Eski eminiyet müdürü Halil altan a bu çamuru atanlar er veya geç attıkları iftiradan ezilecekler..Allah doğruların yanında olacaktır

Zülfikar

06 Kasım 2018 Salı 18:48

Devlet ölü taklidi yapar bekler akıllanırmı diye sen kimse bişey yapmıyor dersin şımarırsın çakma kaymakam gibi üniversiteye gelirsin devlet kurumlarına girersin kendini devlet zannedersin bilmezsinki gerçek devlet seni adım adım izliyordur. Zulm edersin ona buna iftira atarsın sdü deki yardakçıların bilgi taşır sana iyice havaya girersin sonramı DEVLET BABA derki sen çok şımardın kendini bişey zannettin halbuki sen kaymakamlık gibi yüce makamdan atıldın dur der. Sende bülbül gibi ötersin.

Mehmet

06 Kasım 2018 Salı 17:54

Üniversite kafenin sahibiydi bu adam az kağıt oynamadık kafesinde, cavit vardı birde sağ toşakı, sülüman vardı, çaycı adem vardı bide medine vardı bu çapsız falan nasıl bu işlere kalkıştı anlamadım. na-ı diğer kaymakamdır kendisi kaymakamlıktan atılma

vicdansızlar

06 Kasım 2018 Salı 15:58

Sözde Vatan millet sevdalisiymiş bunlar.yatacak yeri bunlarin.

muhalefet15

06 Kasım 2018 Salı 15:20

A.B KİM ACABA NEREDE YAŞAR TUTUKLUMU?

Ispartalı

06 Kasım 2018 Salı 14:51

Tamamen ısmarlama haber olay bir yıl olmuş. Haberde ismi geçenlerin çoğu takipsizlik almış dava ile alakasi kalmamış. Bu kadar korktunuz da bazılarının ilden ayrılır ayrılmaz böyle bir haberi servis ettirdiniz. Aziz B. Ercüment isimli şahıslar dava konusu bile değil. Gerçeklerden bu kadar mı korkuyorsunuz. Kurgu bir dava olduğunu herkes biliyor.

alettin

06 Kasım 2018 Salı 14:46

beter olsun adi herifler.millete iftira yalan herşeyi yaptılar

serdar

06 Kasım 2018 Salı 12:20

Bunları cezaevinde çürümeye terk edin ,sadece bunları değil devletine ve milletine ,kanunlara karşı gelen tüm suçluları ezin yok edin çünkü faydasızlar

Ispartalı

06 Kasım 2018 Salı 11:45

Çapsız insan bunlar. Bunları ıspartada barındıran, yolda görüp selam veren, oturup çay içenlerde suç! Barındırmayacaksın iş yaptırmayacaksın ki halkın başı ağrımasın...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR