24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

TÖRENLE FABRİKA KAPATAN BAŞKAN

Batıkent ve Işıkkent Mahallerinin uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen ISBAŞ Fabrikası bugün gerçekleştirilen törenle kapatıldı

Isparta
Günaydın, konuşmasında Hasan Balaman'a yüklendi Isparta Belediyesi’ne ait ISBAŞ Bimsblok Fabrikası bugün törenle kapatıldı. Düzenlenen törende mahalle sakinlerini hitap eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, fabrikayı halkın istediği doğrultusunda kapattıklarını söyledi.
 
ISPARTA HALKI İSTEDİ BİZDE KAPATTIK
 
Belediye Başkanı Günaydın, ISBAŞ fabrikasını çevre mahalle halkının rahatsız olmasından dolayı kapattıklarını belirterek, fabrikadan 2 kilometre uzaklıkta Ortadoğu’nun en büyük bims fabrikasını açtıklarını söyledi.
 
Başkan Günaydın, “Hiçbir fabrikanın kapatılması bayram olarak değerlendirilmez. Ama bizim için bugün bayram. Buradaki mahalle halkı istedi bizde kaldırıyoruz. Tabi bildiğiniz üzere 2 kilometre ileriye Ortadoğu’nun en büyük bims fabrikasını kurduk. Buradaki fabrika 26 bin mal üretiyordu. Ancak oraya yaptığımız ikinci bims fabrikası 76 bin mal üretiyor.

Neredeyse 3 katı. Ama daha hedeflerimiz bitmedi. Bizim hedefimiz 90 bin mal üretmek. Bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor. Fabrikalarımız da ürettiğimiz mallarımız Türkiye’nin en kaliteli en dayanıklı ürünleridir. Türkiye’deki bims fabrikalarında yaptığımız araştırmalarda, yapılan ürünlerin içerisine bazı maddeler konulduğunu gördük. Bizim yaptığımız ürünlerimizin içerisinde hiçbir şekilde yabancı madde yoktur. Her ürünümüzü olması gereken şekilde yapıyoruz” dedi

 

POMZANIN MERKEZİ ISPARTA OLACAK

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta’yı büyük bir pomza şehri haline getirdiklerini belirterek,artık Türkiye’nin pomzayı yurtdışından ithal almasına gerek kalmadığını açıkladı. Günaydın, “Şu anda burada ramazan bayramını kutluyoruz. Hedeflerimize tam anlamıyla ulaştığımız taktirde kurban bayramını da 2 kilometre ilerideki diğer fabrikamızda kutlayacağız. Isparta’mız bu kurduğumuz 2 büyük fabrika sayesinde büyük gelirler sağlıyor. Isparta’yı bir pomza şehri haline getiriyoruz. Bu konu ile ilgili pomza yatakları bulunan dağlarımızı aldık. Bunun ticaretini de yapacağız. Genellikle Türkiye bu ticareti 30 dolar karşılığında yurtdışından ithal ediyordu. Ama şu anda biz bu uygulamayı başlattıktan sonra yurtiçinden pomza isteği olursa Isparta’dan 10 dolar karşılığında alabilirler. Biz 10 dolarlık satıştan da kazanıyoruz” diye konuştu.

 BU ALANDA TİCARET OLMAYACAK

Başkan Günaydın, ileriki zamanda fabrika alanının düzenlenip yeşil alan ve bir tane daha sosyal tesis kurulacağını belirterek, fabrika alanında ticaret konusunda hiçbir şey yapılmayacağını söyledi.

Başkan Günaydın, “Bazı arkadaşlar şöyle söylüyor. Şimdi kapatıyorsunuz ama seçimden sonra tekrar açarsınız diyorlar. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Biz 1 Şubat itibariyle bu fabrikamızın işlevini durdurduk. Şalterlerini indirdik. Burada artık ticaret yönünden hiçbir şey yapılmayacak. Bu alan ile ilgili düşüncelerimiz var. Bu alanı düzenleyip buraya yeşil alan ve bir tane daha sosyal tesis yapmak istiyoruz. Artık bu alanda ticaret ile ilgili hiçbir düşüncemiz yok. Bundan 2 sene önce konut yapmak istedik. Ama daha sonra düşüncelerimiz değişti ve mahalle halkının isteği üzerine yeşil alan ve bir tane daha sosyal tesis yapacağız” şeklinde konuştu.

BU SOSYAL TESİSİ SENİN GÖZÜN YIKTI

ISBAŞ fabrikası üstünde yapımı devam eden Gökkubbe inşaatının geçtiğimiz aylarda çökmesi üzerine yorum yapan milletvekillerine cevap vererek, Bir milletvekili buraya yapılan sosyal tesisin çökmesi üzerine değişik yorumlar yapmıştı. Bu yorumlardan biri Allah’ın sopası vurdu herhalde diye bir cümleydi. Böyle bir şey yok. Bu yapılan sosyal tesisi senin gözlerin yıktı. Bunu böyle bil. Bir gece 400 polis belediyemizi bastı. Bir çok arkadaşımız cezaevinde yattı. Bu operasyon başarılarımızı zedelemek için yapılmıştır. Ama ne oldu. Bizi incitmeyi başarabildiler mi. Hayır. Biz yinede hizmetlerimizden vazgeçmedik ve Isparta halkı için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Isparta’yı kalkındırdık” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR