18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
ISPARTA
ISPARTA'DA 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI!

ISPARTA'DA 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI!

ISPARTA’DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA’DA AKIL ALMAZ KAZA

KAHRAMAN GAZİMİZ DAVRAZ YAŞAM HASTANESİ’NE EMANET

KAHRAMAN GAZİMİZ DAVRAZ YAŞAM HASTANESİ’NE EMANET

İŞTE KAZA YERİ GÖRÜNTÜLERİ CEP TELEFONU KAMERASINA BÖYLE YANSIDI

İŞTE KAZA YERİ GÖRÜNTÜLERİ CEP TELEFONU KAMERASINA BÖYLE YANSIDI

TOPLU GÖRÜŞME ARA BULUCUYA GİDİYOR.

26 Nisan tarihinde Mahalli İdareler İşveren Sendikası ile başlayan görüşme sürecinde yasal sürecin 26 Haziran tarihi itibariyle tamamlandığını kaydeden

Isparta

Sendika Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt, "60 günlük görüşme sürecinde bir sonuç çıkmadığı için Çalışma Bakanlığı'na arabulucu görevlendirmesi için başvurduk. Şimdi arabulucu aracılığıyla tarafların uzlaşmaları istenecek. Eğer yine bir sonuç çıkmaz ise Yüksek Hakem Kurulu'na gidilecek. Hakem heyetinin vereceği karar geçerli olacak. Eğer arabulucu aracılığıyla anlaşılamaz ise sürecin 6-7 ay daha uzaması mümkün" dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile görüşmelerin devam ettiğini, herhangi bir tıkanma durumu olmadığını aktaran Kurt, "İyi niyet, karşılıklı anlayış içerisinde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Sayın Başkana taleplerimizi ilettik. Kendisi hesapları inceleyeceğini söyledi. Şimdiye kadar da olur veya olmaz diye bir şey söylemedi" diye konuştu. 367 Belediye işçisi için masada olduklarını kaydeden Kurt, "Talebimiz belediye işçilerinin genel idare sınıfındaki memurun aldığı oranda maaş alması. Şu anda en yüksek belediye işçisi bin 400 TL alıyor. Talebimiz 1800 TL ile 2200 TL arasında ücretlerde iyileştirme yapılması. Diğer sosyal haklarımızın da bu oranda artırılmasını istiyoruz. 2007 yılından bu yana toplu sözleşme yapılmadı. Bu tarihte işçinin aldığı memurun aldığının neredeyse bir buçuk katıydı. O tarihten bu yana yaklaşık 700-800 TL'lik bir kayıp söz konusu. Bu farkın hemen değil ama zamana yayılarak ödenmesini istedik" dedi.

Görüşmelerden hem işçi hem de belediye menfaatine olacak bir sonucun çıkacağından emin olduklarını belirten Cemal Kurt, "Arzumuz bu işi masada bitirip sözleşmeyi imzalamak. Çünkü bizim sorunlarımızı Ankara bilmez. Fazla uzatmadan bu işin tamamlanmasını istiyoruz. Belediye başkanımızın da bu konuda duyarlığı olacağına inancımız tamdır. Arkadaşlarımızın beklentisi de bu yönde" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR