25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,742 TL
  • 5,552 TL
  • 198,91 TL
  • 102.314
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TİCARİ ALAN SIKINTISINI BELEDİYE ÇÖZECEK

TİCARİ ALAN SIKINTISINI BELEDİYE ÇÖZECEK

Isparta

Isparta Belediyesi, Yeni Şehir Hastanesi civarında yaşanan ticari alan sıkıntısını çözmek için kolları sıvadı. İnşaatı devam eden hastanenin karşısındaki adada ticari alan düzenlemesi gerçekleştirilecek. Konu bu Aralık ayında Belediye Meclisi gündemine gelecek.

Eğirdir Yolu üzerinde inşaatı devam eden Yeni Şehir Hastanesi, Ocak 2017’de hizmete girmeye hazırlanıyor. Ancak yeni hastanenin etrafında ticari alan sıkıntısı yaşanıyor. Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, mevcut hastaneler etrafındaki yaklaşık 40 eczacının Şehir Hastanesi civarında yeteri kadar ticari alan bulunmaması nedeniyle kaderleriyle baş başa kaldığını belirtmişti. Isparta Belediyesi, bu konuya çözüm bulma arayışına girdi. Şehir Hastanenin karşısında bulunan ve bir kısmında ticari işletmelerin bulunduğu Davraz Mahallesi sınırlarında kalan ada için Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarında bütünsel bir ticari alan düzenlemesi gerçekleştirilecek. Bu düzenleme ile bölgedeki ticari alan sıkıntısının çözülmesi bekleniyor. Ancak yeni düzenleme yapılacak alanın işlek olan yolun karşısında gerçekleştirilecek olması nedeniyle karşıdan karşıya geçişlerle ilgili nasıl bir proje geliştirileceği halen merak konusu.

Sağlık Bakanlığı’nın yap-işlet-devret modeliyle AKFEN Holding’e yaptırdığı Şehir Hastanesi’nin inşaatında sona yaklaşıldı. Şehir Hastanesi’nin Ocak 2017’de hizmete girmesi bekleniyor. Ancak yeni hastanenin etrafında yaşanan ticari alan sıkıntısı özellikle eczacılar başta olmak üzere mevcut hastaneler etrafında hizmet veren esnafları tedirgin etmiş durumda.Uygulanan proje nedeniyle hastanenin bulunduğu ada içerisinde eczacı veya gözlükçü gibi esnaflar yer alamıyor. Bu nedenle şuanda mevcut hastaneler etrafında hizmet veren yaklaşık 40 esnaf, çaresizlik yaşıyor. Isparta Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın da hastaneler etrafında bulunan esnafın bu konuda kendi kaderleriyle baş başa bırakıldığını belirtmişti. Isparta Belediyesi, Şehir Hastanesi etrafında yaşanan ticari alan sıkıntısını çözmek için kolları sıvadı.Belediye, Şehir Hastanesi karşısında bulunan adada bütünsel bir ticari alan düzenlemesi gerçekleştirecek. Bu konuda Kasım ayı Belediye Meclisi’ne gelen ada içerisindeki bireysel bir talep de bu nedenle reddedildi. Aralık ayında Belediye Meclisi’ne gelecek konu ile Şehir Hastanesi’nin etrafındaki ticari alan sorunun aşılması bekleniyor. Yapılacak düzenleme ile hastane karşısında ticari alanlar oluşturulmuş olacak.

GARĞIN YOL KARŞISININ DA CİDDİ SORUNLARA NEDEN OLABİLECEĞİNİ SAVUNMUŞTU!

Ancak Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, Şehir Hastanesi’nin önündeki yolun çok işlek olması nedeniyle o adada oluşturulacak ticari alanların da trafik kazalarını artırabileceğini savunmuştu. Garğın bu konuda “Orası da Isparta-Konya yolu. Oldukça yoğun bir yol. Orada insanların yolun karşısına geçmesi, ilacını temin etmesi ciddi anlamda trafik kazalarına sebep olabilir. Belki üst geçit yapılabilir ama oradan kaç kişi geçer, bunlar ciddi sorular” demişti. Şehir Hastanesi karşısında yapılacak ticari alan düzenlemesinin ardından yol ile ilgili nasıl bir proje geliştirileceği henüz belli değil. Fakat Hastanenin Ocak ayında hizmete girecek olması nedeniyle bu konuda da hızlı adımlar atılması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

düşünen vatandaş

29 Kasım 2016 Salı 16:51

Şehir hastanemizin karşısına ticari alan yapılacak olması sizlerinde haberde belirttiği gibi büyük sorunlara yol açabilir. Bana kalırsa trafik yer altına alınmalı.

ali

29 Kasım 2016 Salı 12:52

:) ocak ta mı ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR