27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

TEŞEKKÜR BEKLERDİK

KAZMA KÜREK EYLEMİ YAPANLARDAN TEŞEKKÜR BEKLERDİK

Isparta

KAZMA KÜREK EYLEMİ YAPANLARDAN TEŞEKKÜR BEKLERDİK

AK Parti Milletvekili Recep Özel, Dereboğazı Yolu’nun duble olması için çalışmalarabaşlandığını belirterek, “Kazma kürek eylemi yapanlardan, teşekkür etme erdemini göstermelerini beklerdik” diye konuştu. AK Parti Milletvekili Recep Özel, Isparta-Antalya Dereboğazı Yolu’nun duble olması için çalışmalara başlandığını müjdeledi. Özel, çalışmada arada kalan 78 km'lik bölümün proje ihalesinin bittiğini, proje yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

TEŞEKKÜR BEKLERDİK

Bu yolun komple baştan sona yapılmış bir ihalesi olmadığının altını çizen Özel, “Antalya ve Isparta tarafından yol çalışmalarına başlandı. Arada 78 kmlik yer kalıyor. Burada proje çalışmaları bittikten sonra yapım ihalesine etap etap geçilecek. Yapılıp bitirilecek.

Haritada vardı yoktu. Bununla artık Isparta gündemini meşgul etmeyi iyi niyetlilikle bağdaştıramıyorum. Burası artık yapılıyor. Bizi eleştirenler bir de teşekkür etmesini bilsin. Öncülüğümüzde kazma kürek eylemi yapıldı. Siyasi irade bunu gördü. Demek ki eylem

netice verdi diyerek teşekkür etme erdemini gösterirlerse biz de onlarda Isparta'da kazanır.

Başlayan bir şeyi yok kabul etmek de şık değil diye düşünüyorum” diye konuştu.

TAHSİS BEKLENİYOR

Çünür'de SGK hastanesinin yerine yapılacak Polis Eğitim Merkezi'yle ilgili de konuşan Özel, “Polis Eğitim Merkezi'nin açılması noktasında Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın tahsis konusu var. Tahsis konusunu hallettiğimizde yeni Emniyet Müdürümüzle birlikte burayı Isparta'ya kazandırmaya çalışacağız” dedi.

HİÇ BİR BELEDİYENİN ÖZ MALI BAŞKA BİR YERE VERİLMEYECEK

 Milletvekili Özel, nüfusu 2000’in altında kaldığı gerekçesiyle kapatılan beldelerin gayrimenkullerinin Özel İdare'ye devri noktasındaki geçiş sürecinde vatandaşlardan sabır beklediklerini söyledi. Özel, "Kapanan belediyelerde bir takım sıkıntılar elbette yaşanır. Amacımız oradaki hizmetler belediye olduğu zaman nasılsa aynı kalitede içme suyuyla, temizliğiyle köylere de hizmet gitmesi. Bazı belediyelirin mülklerinde araç gereç rantabl şekilde nasıl kullanılıyorsa aynı şekilde kullanılması lazım. A beldesi kapandı orası köy

oldu. Onun parçalarını, bakımı onarımı kullanıp kullanamayacağına bakılması lazım. O beldelerin gayrimenkulleri taşınmazları neleri mevcutsa bunlar yeniden oraya tahsis edilmelidir. Çünkü o beldenin hakkı onlar. Oranın kaynakları bir başka yere gitmemeli. Bu anlamda vatandaşlarımızdan biraz sabır istiyoruz. Şu geçiş döneminde ufak tefek sıkıntılar olabilir. Ama kısa bir süre içinde hizmetlerin devam etmesi yolunda, İl Özel İdaremizde başarılı bir sınav verirse belediyelerin kapanmasından hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacaktır. Hiç bir beldenin hiç bir köyün hakkını da bir başka yere nakletme verme gibi bir tasarruf içinde de değiliz” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ünal turgut

23 Mayıs 2014 Cuma 12:35

ufuk meselesi kimi kürekle eylem yapar kimi de dozerle iş yapar mesele ufuk meselesi hayırlı olsun memleketimize

misafir

23 Mayıs 2014 Cuma 11:39

bu eyleme katılan kişi il genel meclis üyeniz oldu demekki doğru yapmış sizde ödüllendirmişsiniz söyleminizle icraatınız farklı sayın vekil

murti

23 Mayıs 2014 Cuma 11:32

daha çok beklersin vekil, biz 12 senedir bekliyoruz, elimizdeki kazma küreklerle sandığı kazdık, sana iyi bir ders verdik, sen hala uyutmaya devam et, ısparta lı bu duble yollar yapılmazsa seni tekrar sandığa kazma kürekle gömecek, o zaman teşekkürü beklersin.

Şahzelen Özel

23 Mayıs 2014 Cuma 10:32

Teşekkür istenmez,haklılık varsa edilir.Sen dememişmiydin,önden siz buyurun,arkadan biz geliriz.İşte öyle oldu önden buyurdular,sonra sen uyandın,dereboğazı ile ilgili şu şöyle dediydi bu böyle dediydi diyerek, incelemeden,araştırmadan başkalarının ağzıyla konuştuğunu anladın, kısaca yaptığın yanlışı anladın,önce sen bir özür dile bakalım,Ispartalıdan.Ben bilememişim de,ben yanlış yapmışım de,ben bu yolun önemini kavrayamamışım de,ondan sonra yol yapılınca,vatandaş teşekkür eder.

daha kaç can gidecek

23 Mayıs 2014 Cuma 08:45

o yolda eniştem vefat etti tır çıktı üzerine ablam sakat kaldı özürmü daha kaç can gidecek

ali

22 Mayıs 2014 Perşembe 20:19

çok beklersin.

balcılı

22 Mayıs 2014 Perşembe 19:33

Öncel kendi İl Genel Meclis üyen yapsın bakarız

RIZA KUYUMCU

22 Mayıs 2014 Perşembe 12:59

DAHA ÖVÜNECEK BİRŞEY YAPILMIŞ DEĞİL. AMA SİZ BU YOLU YAPIN BU MİLLET TEŞEKKÜRDE EDER KOLUNUZA KOL SAATİ TAKIP UMREYEDE GÖNDERİR.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR