25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,757 TL
  • 5,576 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TESADÜFÜN BÖYLESİ

ISPARTA'DA sağlık harcamalarıyla ilgili şikayetler soruşturma bittikten sonra dava konusu oldu

Isparta

Isparta'da sağlık harcamaları yapılan ihbarlardan sonra açılan soruşturmaların tamamlanmasıyla yargıya taşınmıştı. Isparta Sağlık Müdürlüğü'nün 2011 yılında Isparta Devlet, Gülkent Devlet ve Yalvaç Devlet Hastanesi'nin 3 yıllık MR, tomografi, mamografi gibi görüntüleme hizmetleri ihtiyacı için yaptığı 9 milyon TL'lik ihale ağır cezalık olmuştu.  

GÖREVDEN ALINAN RAMAZAN OKUTAN’IN

İHBAR ÜZERİNE SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Süleyman Önal'ın sağlık müdürlüğü döneminde görevden alınan Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Okutan'ın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma süreci ve sonrasındaki itirazlar sonucunda Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Dönemin Sağlık Müdürü Süleyman Önal, ihaleyi kazanan firma temsilcisi ile 5 Sağlık Müdürlüğü görevlisi kamuyu zarara sokmaktan yargılanıyor.

BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL.....

İŞİN İLGİNÇ YANI İSE ŞÖYLE...........

Mahkeme sürecinde ise ilginç bir gelişme yaşandı. Devlet Hastanesi ESKİ Başhekimi Ramazan Okutan’ın Müşteki olduğu davada başhekimliği döneminde ihalesi yapılan ve yaklaşık 8 ay kendisinin imzasıyla parasını ödediği görüntüleme firmasını, ihale komisyonundaki üyeleri ve dönemin İl sağlık müdürünü şikâyet etmişti. Şikâyeti inceleyen savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti. Çünkü yapılan ihale hukuki inceleme neticesine göre ilgili mevzuata uygun yapılmıştı. İlginç olan olay Ramazan Okutan’ın şikâyeti başhekimlik görevinden alınmasından sonra yapılmış olmasıydı. Yani Hastane başhekimi ihale yapıldıktan ve kendisi bu ihale ilgili ödemeler yaptıktan aylar sonra başhekimlik görevinden alınınca şikayetyapılmıştı. Başhekim Okutanın hastanede yapılan hayali ve usulsüz işçi çalıştırma, bu işçilere hastaneye hiç uğramadıkları halde ödeme yapması sonucu yapılan soruşturma neticesinde görevden alınması gerektiği teklif edilmişti. Sonuçta da Sağlık Bakanlığı Okutan’ı görevden almıştı. Daha sonra görevden alınmasına sebep olarak dönemin sağlık müdürü Süleyman Önal’ı gördüğü bir kısım haberlere yansımış ve şikâyetin sebebinin bu olduğu ve kişisel husumetten dolayı yapıldığı yorumları kamuoyuna yansımıştı.

Ama daha ilginç olanı itiraz üzerine usulen açılan davayla ilgili savunmanın Ramazan Okutan’ın eşi tarafından yapılıyor olmasıydı. Okutanın eşi Isparta Defterdarlıkta avukatlık göreviyle devlet memuru olarak çalışıyor. Ve her nasılsa eşinin dosyası ona düşüyor. Dosyanın yaklaşık 5 avukatın çalıştığı yerde ona nasıldüştüğü merak konusu.

Hani insanın aklına geliyor eşinizin davası görülüyor… Bu davaya bir hazine avukatı müdahil oluyor resmi prosedür gereği..ve O da sizin eşiniz oluyor…

ISPARTA'NIN EN GÜNCEL VE SORUŞTURMACI GAZETESİ
BOMBA 32 YAZILAMAYANLARI YAZAR 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR