21 Ocak 2018 Pazar

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
ISPARTA
ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Terör ülkenin en büyük sorunu

Bir takım açılışları gerçekleştirmek için Isparta'ya gelen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son günlerde artan terör olaylarını değerlendirdi.

Isparta

Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret eden Demirel, "Terör ülkenin en büyük derdi. Bunu 20 sene söyledim. Sıfıra indirilmesi belki mümkün olmayabilir, ama memleketin her gün cenaze kaldırmaktan kurtulması lazım" dedi.

 

Terör meselesini etkisiz hale getirmek için gayret sarf edildiğini, bu gayretleri taktirle karşıladığını vurgulayan Demirel, bu yolda güvenlik güçlerine, askere, polise, istihbarat elemanlarına başarı diledi.

 

Demirel, "Nasıl olsa bunların içinden çıkarız. Bu işleri yapanlar bir gün netice falan almak istiyorlarsa, bu mümkün değildir. Onlar Türk milletinin ne kadar güçlü, ne kadar büyük, ne kadar kuvvetli olduğunu farkında değiller. Yani biz devletiz. Devletler istediğini istediği gibi yapamaz, ama memleketimiz bunalmıştır, sıkılmıştır. Bunların bir an önce bitmesini istemek halkımızın hakkıdır. Bitirmek için gayret sarf edenlere de cesaret vermek lazım, ben bunu yapıyorum. Umarım ki bu kan dökülmesi meselesi kısa zamanda nihayete erer. 'Analar ağlamasın' diyoruz. Her eve bir ölüm haberi geldiği zaman, bir şehit haberi geldiği zaman, oraya nasıl bir yıldırım düşmüş gibi acıyla sarıldığını görüyoruz. O yıldırım o eve düşmüyor, aynı zamanda hepimizin evine düşüyor. Onun için bu meseleyi en önemli mesele sayıyorum, saymaya da devam ettim. Devletin kanunu hakim kılması gerektiğine dikkati çeken Demirel, hiçbir sebeple hukukun dışına çıkılmamasını, bunun daha pahalıya mal olacağını kaydetti.

Demirel ,”Devlet, hukukun içinde kalarak kanunları hakim kılmalıdır. Yani neticeyi, kanuni yollarla giderek almalıdır. Kanuni yollar içinde kuvvet kullanmak vardır. Kuvvet kullanmak sadece devlete aittir. Başka hiç kimse heveslenmesin" dedi.

Vali Memduh Oğuz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Isparta'nın tarım, sanayi ve hayvancılık alanında son yıllarda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin Isparta'ya büyük güç kattığını belirten Oğuz, Üniversite ile kentin bilimin merkezi haline geldiğini, yapılan çalışmaların ülke genelinde takip edildiğini söyledi.

Oğuz, ziyaretin anısına Demirel'e basımı Isparta'da yapılan Kuran-ı Kerim hediye etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR