24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,782 TL
  • 5,619 TL
  • 199,47 TL
  • 101.762
ISPARTA 18°
CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

TEMELİ YİNE GÜNAYDIN ATTI

ISPARTA'da cemaat tarafından yaptırılacak olan yatırımlarının temel atma törenlerine davet edilen Belediye Başkan Yusuf Ziya Günaydın'a temellerin attırılması kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. Eskiden cemaat tüm temel atmalarını AK Partili Milletvekillerine yaptırırken 17 Aralık sürecinden sonra MHP'li Belediye Başkanı Günaydın'a yaptırması Isparta'da cemaat Günaydın'ı destekleyecek olmasının sinyalleri verdi.

Isparta

Geçtiğimiz günlerde 2014-2015 eğitim yılına yetişmesi hedeflenen 150 kişilik öğrenci yurdunun temel atma törenine sadece MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın davet edilmişti. AK Parti Milletvekilleri ve teşkilat üyelerinin davet edilmemesi gözlerden kaçmamıştı.

YİNE BAŞKAN GÜNAYDIN DAVET EDİLDİ

Isparta Gölcük Eğitim Kurumları, üniversite öğrencilerinin barınma ve eğitim sorunlarına çözüm olmak için 200 kişik bir üniversite yurdunun daha temelini attı.

Temel atma törenine Isparta MHP'li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Prof. Dr. Suat Yıldırım, yurdun arsa sahibi Ahmet Taşdibi, yurdun yapımını üstlenen Zeki Bakkal ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2014-2015 eğitim yılına yetiştirilmesi planlanan yurdun temel atma töreninde konuşan Gölcük Eğitim Kurumları Başkanı Hüseyin Uslu, bu müesseselerin Islam aleminin maruz kaldığı en büyük hastalıklardan biri olan cehalete karşı bir ilaç olduğunu vurguladı.

Eğitime gönül veren insanlar olarak, ömürlerinin sonuna kadar madden ve manen sahip çıkacaklarını belirten Uslu, "Eğitim kurumları ve adanmışlar için her türlü maddi manevi imkanlarımızı seferber edeceğimizi bir kere daha beyan ederiz. 60 yıldır milletine hizmetten başka gayesi olmayan ve bizleri bu yola teşvik eden Muhterem Hocaefendi'ye Yüce Allah'tan sağlık, sıhhat ve afiyet dileriz. Bugüne kadar sulhün, barışın, kardeşliğin ve ülkemizin dünyada tanıtılmasının temsilciliğini bihakkın yapmış insanların son dönemde devleti yönetenlerin kullandığı yaralayıcı, ötekileştirici, toplumu ayrıştırıcı söylem ve üsluplarının hiç biriyle alakalarının olmadığını bildiririz." dedi.

Gölcük Eğitim Kurumları Başkanı Hüseyin Uslu, devleti yönetenlerin söz ve beyanlarında daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade ederek, üslupların birleştirici olmasının bütün milletin beklentisi olduğunu açıkladı. Uslu, bütün olup bitenlere rağmen, bu millete hizmet edenlerin, eğitim kurumları inşa etmeye ve nesle aşkla, şevkle ve yüksek moralle sahip çıkmaya devam edeceğini ifade etti.

Isparta MHP'li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da Isparta'nın her zaman yeni nesillerin eğitimine önem verdiğini, bunu da her geçen gün artan eğitim kurumlarıyla gösterdiğini kaydetti. Belediye Başkanı Günaydın, "Isparta birinci derecede deprem kuşağında olmasından dolayı, depreme dayanıklı yapılar önem kazanmakta ve belediye olarak buna önem vermekteyiz. Bir hafta önce atılan yurt temeliyle, bu yurt temeli de radye temel olarak hazırlanmış. Bir mimar olarak bunu çok yerinde buluyor ve bu yurdu yapan eğitim gönüllülerini tebrik ediyorum. Yurt binası, eğitimin en önemli mesnetlerinden biridir. Çocuklarımız huzurlu yerlerde barınacaklar ki eğitimlerini her bakımdan eksiksiz olarak tamamlayacaklar." dedi. Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi ve davetliler tarafından yurdun temeline ilk harç atıldı.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR