23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
ISPARTA 10°
AK PARTİ İKTİDARININ ISPARTA'YA YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

AK PARTİ İKTİDARININ ISPARTA'YA YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

 DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

TEMELİ GÜNAYDININ ATMASI ÇOK MANİDAR...

ISPARTA Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) Başkanı Özcan Pınarcı, hükümet yetkililerinin 17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası başlayan nefret söylemlerine tepki gösterdi.

Isparta
 

Pınarcı; “Türkiye'nin yetiştirdiği en güzide insanlardan biri olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yapılan hakaretleri kabullenemiyoruz. Henüz 60 gün bile geçmişi olmayan insanların "sen kimsin, nereden çıktın" şeklindeki tabirlerini komik buluyor ve kınıyoruz” dedi.

Atınbaşak Eğitim Kurumları tarafından yaptırılan 2014-2015 eğitim yılına yetişmesi hedeflenen 150 kişilik öğrenci yurdunun temeli atıldı. Temel Atma Töreni’ne MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ITSO Başkan Vekili Salih Sarıkaya, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.  Törene ise AK Parti Milletvekilleri ile parti İl Yönetimi üyeleri davet edilmedi.

Törende konuşan ISİAD Başkanı Pınarcı, AK Parti hükümetinin adanmışların hizmetlerini  sekteye uğratmak maksadıyla hergün akla hayale gelmeyecek söylemlerde bulunmalarına rağmen hizmete devam edeceklerini söyledi. Başkan Pınarcı, yüzlerce işadamının biraraya gelmelerine vesile olan yüksek öğrenin yurdunun temel atma törenini hizmetlerin devamında delil olarak gösterdi. Isparta'nın tarihin her döneminde milletine hizmet eden kamil insanları yetiştirdiği gibi asra mühür vuran kametide barındırdığını belirten ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı "Isparta'mızın manevi dinamiği olan Üstadımız Bediüzzaman Hazretleri 103 yıl önce İslam aleminin içine düştüğü hastalıkları dile getirmiş ve bunların cehalet, sefalet, tefrika olduğunu vurgulamıştır. Cehaletin en büyük ilacının da eğitim olduğunu açıklamıştır. Bunun için gönül verenler bütün imkanlarını sefer etmiştir. Ne yazık ki son zamanlarda milletine hizmeti gaye haline getirmiş Anadolu insanına söylemekte zorlandığımız çete,örgüt, uluslararası güçlerin taşöron yapısı ve sigara dahi kullanmayan insanlara haşhaşi denilerek en bayağı ifade kullanılmıştır."şeklinde konuştu.

HÜKÜMETE HAKARETTEN VAZGEÇİN MESAJI

60 yıldır milletine hizmetten başka gayesi olmayan,Türkiye'nin yetiştirdiği en güzide insanlardan biri olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yapılan hakaretleri kabullenemediklerini ifade eden Başkan Pınarcı, "Henüz 60 gün bile geçmişi olmayan insanların "sen kimsin, nereden çıktın" şeklindeki tabirlerini komik buluyor ve kınıyoruz.Bu millete hizmet eden insanımızın ağa babaları Kur'an, Sünnet, Üstadımız gibi yüce değerler olduğunu hatırlatır bugüne kadar inandığımız ve yapmaya çalıştığımız  eğitim ve millete hizmet yolundan dönmeyeceğimizi belirtir,bundan sonra daha aşk ve şevkle hizmetimize sarılacağımızı tüm dünyaya bir de Isparta'dan ilan eder, devleti yönetenlerin hakaret,diğerini ötekileştiren ve nefret dili olarak kullanılan söylemlerinden vazgeçmelerini şahsımız ve burada bulunan bu işe gönül vermiş insanlar adına isteriz"dedi.

SİZLERLE BULUNMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise, eğitime gönül vermiş topluluğa böyle kötü ithamların yakışmadığını belirterek, aralarında bulunmaktan gurur duyduğunu söyledi. Konuşmaların ardından 2014-2015 eğitim yılına yetişmesi hedeflenen 150 kişilik öğrenci yurdunun temeli dualarla, tekbirlerle atıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR