25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,764 TL
  • 5,577 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TEMAYÜLÜN ARDINDAN

28 Martta şehrimizin gelecek 5 yılını şekillendirecek olan belediye başkanı için Isparta Ak Parti teşkilatımız temayül yoklamasını geçen hafta sonu Kongre Merkezinde yaptı. Partimiz ve Ispartamız için hayırlı ve uğurlu olur inşallah.

Isparta
               Tüm il ve ilçe belediye başkan adaylarımız hakkında teşkilatlarımızın temayülleri oylandı. Oy kullanan yaklaşık 1300 (binüçyüz) kadar teşkilat kurmayımızdan il ve ilçe belediye başkanlığı için 3 (üç) isim belirlemesi istendi. Parti genel merkezimiz, aday adaylarımız için Isparta teşkilatımızın temayülünü, yani eğilimini görmüş olacak

Partimiz için aday adayı olan her arkadaşımız elbette çok değerli arkadaşlarımızdır. Hepsini medeni cesaretlerinden ve bu parti çizgisinde hizmet etme sevdalarından dolayı öncelikle tebrik ederiz. Ancak her şeçim öncesinde olduğu gibi bu şeçimlerde de partimiz her il, her ilçe ve her beldede tek aday ile seçimlere girecektir. Diğer aday adayı olan arkadaşlarımız siyasetin bir sonraki seçimleri beklemek olan en zor noktasında kalacaklardır. Demokrasinin cilvesidir bu.

 

Bir partiye hizmet etmenin tek yolu sadece başkanlık değildir. Siyasetin her noktasında hizmet edecek insanlara elbette ihtiyaç var. Aynı askerlikte olduğu gibi, bir orduya kumandan da lazım, istihkam da. Piyade de lazım, süvari de. Topçu da lazım tank da. Herkes nasıl görev noktasında aynı idealde ise, başarı ve zafer geldiğinde de aynı noktada olacaktır. Başarı ancak bütün noktalarda aynı ahenk sağlandığı ölçüde gelecektir. Bu nedenle herkes, ben 1 bir numara olmazsam çalışmam demek yerine, fotoğrafa büyük bakıp, çalışıp ve imece mantığıyla hareket ettiğinde gönüllere er kişi olarak girecektir. Yoksa er kişi olmaktan öteye gitmeyeceklerdir arkadaşlarımız. Tarih ben bir numara olursam varım, deyip de bugün itibariyle maddi-manevi kaybettikleri için başını taşlara vuran eski siyasetçilerle doludur. Hatta Isparta olarak bir dönemler bakan olan bir hemşerimiz bile bu kategoride değil midir? Herkese Allah hayırlı iş ve güç versin. Siyaset hem uzun soluklu hem de her zaman filmin üç-beş sahne sonrasını görmeyi ve tahmin etme basiretini gerektiren bir zemindir.

 

Buradan hareketle Isparta temayülü ilimiz için çok önemlidir. Ancak işin en son noktası değildir. Adaylarımızı; anketler, temayül yoklaması, milletvekili görüşü, kanaat önderleri kanaati, il ve ilçe aday adaylarının genel merkezde yapılacak görüşmedeki pozisyonları ve hatta genel başkanımızın görüşlerinden ortaya çıkan genel kanaat belirleyecek. Hiçbir adayımız bu koşullardan birinde veya birkaçında önde olma ile adaylık ipini göğüsleyecek değildir. Belki genel merkezin ve genel başkanımızın görüşü bile diğer kanatlar karşısında kabul görmeyecek ve adaylık ipini başka bir arkadaşımız göğüsleyebilecektir. Bunların hepsi ihtimal dahilindedir. Çare nedir? Çare; bu parti çizgisinde siyasete niyet eden ve soyunan her arkadaşımızın, her halükarda çalışma ve gayret içerisinde olması ve nasibini beklemesidir.

 

Aday olmayan arkadaşlarımızdan beklenen en büyük şey ise, Isparta için ürettikleri kendi fikir ve projelerini aday olan arkadaşımızla paylaşmaktır. Bu fedakarlıkları kendilerine elbet dünya-ahret kazanç olarak geri dönecektir. Bunu kabullenmeyen arkadaşlarımız içinse çözüm bellidir. Çözüm kendilerindedir. Benden söylemesi...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR