20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,046 TL
  • 4,993 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Tele Sahtekârlar Yine İş Başında!

15 Bin TL Gelmezse Kocan Hapse Girer’ Yalanı! Isparta’da yaşanan ilginç olay filmleri aratmadı.

Isparta
Isparta’da tele dolandırıcıların tuzağına düşürülmeye çalışılan kadın, banka ATM’sine 15 bin TL yatırmak üzereyken polis tarafından son anda engellendi. Edinilen Bilgiyer göre , kendilerini savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, N.A. isimli kadını cep telefonundan arayarak dolandırmak istediler.

15 BİNİ VER KOCANI KURTAR

İddiaya göre, istedikleri parayı yatırmaması halinde N.A’nın kocasının hapse gireceği yalanını uyduran tele dolandırıcılar, 15 bin TL tutarında para talep ettiler.

HER YOLU DENEDİLER

Olayın düzmece olduğunu düşünen kadını inandırmak için her yolu deneyen sahtekarlar, yaklaşık 15 dakika boyunca N.A. ile telefon görüşmesi yaptılar.

Bu görüşme esnasında, telekonferans yöntemiyle, N.A.’ya kocasının sesini de dinleten tele dolandırıcılar, ısrarla komploya devam ettiler.

KOCASINI KURTARMAK İÇİN YAPTI

Dinlettikleri seslerden sonra, ‘Kocan elimizde, parayı yatırırsan serbest kalır’ ifadelerini kullanan dolandırıcılar, N.A.’ya bir banka hesap numarası verdiler. Daha sonra, sözde kocasını kurtarmak için çabalayan N.A. kendisine verilen hesap numarasına parayı yatırmak için ATM aramaya başladı.

ATM KALABALIK OLUNCA BAŞKA YERE GİTTİ

Çarşı merkezindeki ATM’lerin kalabalık olduğunu fark eden N.A. daha sonra söz konusu bankanın başka bir şubesine gitti. Telefonla yönlendirilmeye devam edilen eşine ulaşamayan koca bu kadar uzun süren telefon konuşmasının bir sahtekarlık olduğunu fark ederek olayı polise bildirdi.

15 BİN TL HAVALE YAPTI

Belirtilen eşkaller doğrultusunda Isparta Polisi, N.A. isimli kadını arama çalışması başlattı. Kısa süre sonra söz konusu bankanın şubesi önündeki ATM yanında polisin bulduğu N.A.’nın yaklaşık 15 bin TL havale yaptığı ortaya çıktı.

DOLANDIRILDIĞINI POLİSTEN ÖĞRENDİ

Polis tarafından dolandırıcıların aradığı cep telefonu kapattırılırken, N.A.’da olayla ilgili bilgilendirilmeye çalışıldı. Neye uğradığını şaşıran N.A. polis ekipleriyle birlikte banka hesabına bloke koydurmak için harekete geçti.

HAVALE YAPILAN PARALAR ATM’YE SIKIŞTI   Banka görevlileri ile polis eşliğinde görüşen N.A. durumu anlatınca, ATM hazneleri ve söz konusu hesaplar incelemeye alındı. Yapılan araştırma sonucu yatırılan paranın, banka ATM’sinde sıkıştığı için hedefe ulaşmadığı ortaya çıktı.

HABER FOTO FETİ KILIÇ / ERTÜRK ACAR YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR