25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,731 TL
  • 5,517 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Tek Çözüm BARİYER

Tek Çözüm BARİYER

Isparta

Gül Küçük Sanayi Sitesi esnafları, site içinde yer alan ve üzerinden Tren geçen 281. Caddenin ‘Bariyer’ konularak trafiğe açılmasını istiyor.

 

Gül Küçük Sanayi Sitesi her geçen gün genişleyip artık kabuğuna sığmaz hale gelirken, bir takım sorunlar da kendini gösteriyor.Bunlardan birisi de, Sanayi Sitesi’nin arka tarafında yer alan ve Anadolu Mahallesiyle yan yana olan tarafındaki yol sorunu. Zira, sanayi sitesi esnafları sanayi sitesinin sonunda biten caddenin açılarak çevre hem Anadolu mahallesine ve eski sanayiye hem de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine rahatça ulaşılmasını talep ediyorlar.

BOYACI; “CADDENİN AÇILARAK

BARİYER KONULMASINI İSTİYORUZ”

Bu konuda görüşlerini açıklayan Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;“Bilindiği gibi Gül Küçük Sanayi Sitesi her geçen gün gelişmektedir. mevcut sitemizin içinde yol ve dolayısıyla trafik sorunu yaşıyoruz. Zira, sitemizin içinden geçen ve sanayi esnafımız için son derece önem arzeden 281. Cadde,sanayi sitesinin arka tarafından sonlanıyor. Biz, üzerinden Tren Yolu da geçen bu caddenin açılarak ve üzerine ‘Bariyer’ sistemi konulmak suretiyle sanayi sitesinin arka tarafından Anadolu mahallesine ve eski sanayi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ulaşılma imkanının sağlanmasını istiyoruz.

“BELEDİYE ÜZERİNE DÜŞEN

GÖREV YERİNE GETİRDİ”

Söz konusu caddenin devamı yapılması ile ve Tren yoluna da bariyer sistemi konulması ile hem söz konusu cadde üzerinde yaşanan trafik kazalarının önüne de geçilmiş olacaktır. Burada Belediyemiz üzerine düşen görevi yapmıştır. Şimdi sıra Devlet Demir Yollarındadır. Demir yolları da bu yolu bahsettiğim şekilde açarsa sorun çözülecektir. Bu konuda sayın Valimiz ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ve Vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’ten ve Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yususf Ziya Günaydın’dan destek bekliyoruz.

Zira, Sayın Vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’in bu konuyla ilgili bilgileri var. Devlet Demir Yollarının bu işi hızlandırmasını istiyoruz.Devlet Demir Yolları 7. Bölge Müdürlüğü bu projeyi Belediye’ye verecek, Belediyede bu projeyi hızlandıracak ve Ankara’ya genel müdürlüğe yollayıp onay alınacak. Şanda buranın görüş mesafesi tutuyor. Sadece görüş alınacak ve onaydan sonra da açılacak” dedi.

“TRAFİK YOĞUNLUĞU

% 80 AZALACAK”

Otomatik bariyerli sinyalizasyonlu çalarlı bariyer konarak karayolları kavşağındakinin aynısının konarak hem iki sanayiyi bir birine bağlayacak, Anadolu mahallesini birbirine bağlayacak ve hastane bitmeden de buranın açılması demek trafiğin %80 azalması demek burada sürekli kaza oluyor,trafik yoğunluğu oluyor.

“HEM CADDENİN AÇILMASINI HEM

BARİYER YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Gül Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Mobilyacı Ramazan…..de, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ramazan …. Açıklamasında;“Ben Gül Küçük Sanayi Sitesinde 18 yıldır Mobilyacılık yapıyorum. 281. Caddenin açılmasını istiyoruz. Caddenin üzerinden geçen Tren yolunun da açılmasını istiyoruz. Burası zaten Migros Kavşağını kaldırmadığından dolayı sıkıntı yaşanıyor. Ayrıca, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de var ve keza öyle. Çünkü,hastanenin yolu olmadığı için sanayi sitesinin içinden geçiyorlar. Onun için biz burada mağduruz.

Migros kavşağı çok sıkışık oluyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun oluyor. Onun için 281. Caddenin açılmasını istiyoruz.Başkan, otomatik bariyerli sinyalizasyonlu ve çalarlı sistem kurulmasını istiyoruz” dedi.

ŞEN; “YOL KONUSU BÜYÜK SORUN”

Gül Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Ali Şen ise, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “En büyük sıkıntımız yol sorunumuz. Yollarımız açık olmayınca hem müşteriler açısından sıkıntımız var, hem de giriş çıkışlarımızda kazaya sebebiyet bunun gibi sorunları çok yaşıyoruz onun için yolumuzun açılmasını tren yolunun bağlantısının karşı yola direk açılması var ayda 1 kara tren geliyor zaten bunun bir çözüme kavuşmasını istiyoruz. 1997 yılından bu yana burada esnaflık yapıyorum. Bu sorunumuzun ortadan kalkmasını istiyoruz.

ÇELEBİ; “19 YILDIR YOL BAĞLANTIMIZ YOK”

Gül Küçük Sanayi esnaflarından Ali İhsan Çelebi de konuşmasında, bu sanayide aynı şekilde 1997 yılından buya esnaflık yaptığını ifade ederek, o zamandan bu zamana 19 yıldır yol bağlantılarının olmadığını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

AKIL

30 Nisan 2016 Cumartesi 16:57

BU SANAYİ BURUDAN KALKMALI.SEHİRİN İÇİNDE SANAYİ Mİ OLUR? ALIN ŞEHRİN DIŞINA DA MİLLET RAHAT Bİ NEFES ALISIN.

sanayi

29 Nisan 2016 Cuma 13:14

Gerçekten yıllardır benimde aklımdan geçiyor orası. Çok kullanışlı olur. Hem yukarı mahallelerden sanayiye gelenler faydalanır hem de akşam üzeri iş çıkışında migrosun oradaki yoğunluk azalır. Yetkilileri işe davet ediyoruz. Teşekkürler

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR