29 Şubat 2020 Cumartesi

ISPARTA
ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ÇARPICI DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

''BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM''

Isparta

TBMM Başkanvekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, özellikle gül ve lavanta turizmi konusunda çarpıcı bir değerlendirme yaptı. Bilgiç, “Turizme bakış açımızı değiştirmek zorundayız, yoksa bu anlamdaki üstünlüğümüzü kaybederiz” dedi. Bilgiç, gündeme ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, önemli açıklamalar yaptı. Kanal32 televizyonunda katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yapan Bilgiç, özellikle gül ve lavanta turizmi ile ilgili bakış açısının değiştirilmesi gerektiğine işaret etti.
Bilgiç, “Bizim gül ve lavanta da görüşümüzü ve alt yapımızı değiştirmeliyiz. Yoksa burada üstünlüğümüzü yitireceğiz. İstanbul, Denizli, Uşak, Konya, İzmir çalışıyor potansiyel fark edildi. Bizim de bu noktada bir yol sorununu çözmemiz lazım. Orada ki satılan ürünün kalitesi, yeme içme ve konaklama hizmetlerini kaliteli hale getirmemiz gerekiyor. Alt yapı olarak yapılacak çok iş var. Zihniyet değişimi şart. Baktık mı bütün ovayı mor veya pembe görülecek bir alan olmalı” görüşünü savundu.

Programda seçim sonuçlarından koku sorununa, spordan kente yapılan yatırımlara kadar bir çok konuda değerlendirmeler yapan Bilgiç, Isparta’ya 13 yıldır hizmet verdiğini ve bir çok konuda önemli mesafeler kat edildiğini ifade etti. İşte o programdan en çarpıcı başlıklar:

ISPARTA’DA GÜZEL BİR SONUÇ ALDIK
Yerel seçimlerde Isparta’da güzel bir sonuç aldıklarını kaydeden Bilgiç, “Isparta da güzel bir sonuç aldık. Yıllar sonra yerel idare ile merkezi idare yönetimi birlikte çalışıp, Isparta’nın sorunlarına birlikte çözüm bulacak bir yapıya kavuştu” dedi. Bilgiç, “Ben Ispartalı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm seçilen arkadaşlarımın da hayırlı işler yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

KOKU SORUNUNU ÇÖZDÜK
Seçim sürecinde de sonrasında da kentin en önemli tartışma konularından birisi olan koku sorununun çözüldüğünü kaydeden Bilgiç, Isparta’da arıtmadan kaynaklı bir koku sorununda olduğunu belirterek, eski belediye yönetiminin bu konuyu bir türlü gündemine almadığını söyledi. Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Bilgiç, “Koku konusu büyük bir sorundu azaldı ama hala biraz var. Deri organize sanayi olarak kalsaydı burayı yapılabilmesi ve çalıştırabilmesi mümkün değildi. Biz arkadaşlarımla karmaya çevirmek için çok uğraş verdik. Yaparken zorlandık. Sonunda başardık. Sonrasında gördük ki ciddi koku sorunu var. Bununla ilgili bir proje yapıldı, maliyet belirlendi. Bir kısmını ortaklar, büyük bir kısmını BAKA üzerinden karşılayabiliriz dedik. Yola çıktık ve tamamladık. Artık burada koku sorunu kalmadı. Sadece organize sanayi atıklarının da taşınması gerekiyordu. Bu esnadan bir günlük kötü koku ile maruz kalındı. Bu bir daha olmayacak son kez oldu. Birde Isparta’da arıtmadan kaynaklanan bir koku da var. Isparta’nın arıtması da yeterli değil. Biz bu konuyu zamanın da belediyemize daha önce bildirdik. Ama onlar bu konuyu gündeme almak istemediler” dedi.

Çevre Bakanı’nın Isparta ziyaretinde konuya hakim olduğunu anlatan Bilgiç, “Neticede Çevre Bakanımız geldi, gördü. Şuan ki 120 Bin kapasiteli yerin büyütülerek 480 bin kişi kapasiteli olacağı müjdesini verdi. Yani 50 milyonluk bir yatırım ile Ocak ayında çalışmaya başlamış olacağız” şeklinde konuştu.

2 YILDA 2 BİN 500 KONUT ÜRETECEĞİZ
Isparta’nın en önemli sorunlarından birisi olan dar gelirli vatandaşlar için konut ihtiyacı konusunda yapılan çalışmaları da anlatan TBMM Başkanvekili Bilgiç, TOKİ’de yeni düzenlemeler yapıldı. Burası bin konuta çıkıyor. Yazışmalar başladı. Eski Gülkent Hastanesi’nin bulunduğu alana da bin 500 kişilik bir yatırım daha istedik. Arazinin devir işlemleri de başladı. 2 yıl içinde 2 bin 500 komut tamamlanmış olacak. Bununla yetinmeyeceğiz bizim hem emeklilerimize, hem de dar gelirli esnafımızı sözümüz var. Yer arayışımız sürüyor. Uygun arazi bulunduğunda buralarda konut yatırımlarımız zaman içinde olacak” bilgisini verdi.

DOSTLUK YOLU KISA SÜREDE TAMAMLANACAK
Isparta – Burdur Dostluk Yolu’nun kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Bilgiç, “Bu yol benim hayalimdi. Burası Özel İdare alanındaydı. Karayollarına devrini sağladık. Yolun yapımı başladı. Geçen gelişimde yolu inceledim. Karayolları Müdürümüz de Isparta’ya ziyarette bulundu. Bizde onları Ankara’da ziyaret ettik ve uzun uzun konuştuk. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak. Çünür Otogar kavşağında bir üst geçit meselesini de anlattık. 2020 projelerinde yer alacak. Kolçelik kavşağı’da gündemde, ama öncelik Çünür’de olacak” dedi.

15 gibi kısa bir sürede 400 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldığını anlatan Bilgiç, “Biz 15 ay gibi bir sürede 400 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptık. Bu yılki planlamaya göre 130 kilometre sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu doğrultuda kaynak kalırsa devam edeceğiz” diye konuştu.

VARLIK SEBEBİMİZ VATANDAŞA HİZMET
Varlık sebeplerinin vatandaşın konfor ve refahını artırmak olduğuna işaret eden Bilgiç, içme suyu alamayan 117 köye güneş enerjisi sistemi kurduklarını hatırlattı. Bilgiç, “İçme suyu alamayan 117 köyümüze güneş enerji sistemi kurduk. Bu vatandaşlarımızı cazibeli su alamadıkları için verdikleri elektrik masrafından da kurtarmış olduk. Bizim varlık sebebimiz vatandaşlarımızın konfor ve refah seviyelerini artırmak. Önümüzdeki 4 yıl içinde hedefimizi tüm köy yollarını sıcak asfalt ile buluşturmak” dedi.

TARIMSAL SULAMADA BÜYÜK ADIMLAR ATTIK
Öte yandan tarımsal sulamada kapalı devre sistem çalışmalarının da yapıldığını anlatan Bilgiç, “Bizim bu konunu da 5 kapalı devre sulama sistemimiz var. Atabey ‘deki sistemin işlemleri tamamlandı. Dış yatırım bu işi üstelendi. Diğerleri ile ilgi projeler bitmek üzere. Isparta’nın başka çaresi yok. Bu sistem bize zenginlik katacak ve israfı önleyecek” şeklinde konuştu.

Kamuoyunda çok tartışılan konulardan birisi olan Dereboğazı duble yolu hakkında da kısa bir değerlendirme yapan TBMM Başkanvekili Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Bu yolla 3-4 milyar liralık bir yatırım gerekiyor. Arkadaşlarımız buraya çalışıyor. İnşallah ihalemiz yapılacak” bilgisini verdi.

ITKM’DE ÖNEMLİ OLAN ORTAYA
BİR İRADENİN KONULMASIYDI

Isparta’nın kronik yılan hikayesi ITKM konusundaki fikirleri de kamuoyu ile paylaşan Bilgiç, “Burada önemli olan bir iradenin ortaya konmasıydı. Benim Şükrü Başdeğirmen’e başkanlığı açıklandığında ilk söylemim ITKM’nin tamamlanmasını sağlaması oldu. Çünkü vatandaşımızın bu konuda çok büyük bir beklentisi var. TMSF ile görüşüldü. İmzaların atılmasını bekliyoruz. Bu sorunu da Isparta’nın gündeminden kısa sürede çıkarmış olacağız” dedi.

ÖĞRENCİ VE ŞEHİR BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLIYORUZ
Isparta’da öğrenci ve şehir bütünleşmesi anlamında da önemli adımlar attıklarını kaydeden Bilgiç, kentteki iki üniversitenin de önemli bir noktada olduğunu söyledi. Bilgiç, “Bu yıl kayıtlarımız Türkiye ortalamasının çok üstünde. Yüzde yüzü yakalayacağız. Bununla ilgili yatırımlar devam ediyor. Yurt yapmaya devam edeceğiz. Araştırma kapasitelerinin artırılması, bütçe güçlenmesi, yatırım tespiti konusunda desteklerimiz devam edecek. Eski devlet hastanesinin yeri ISUBÜ ye tahsisi edildi. Benim hayalimde öğrenci şehir bütünleşmesi. Bu devir işi de bunu sağlayacak. Gerçek bir üniversite şehri olmamızı sağlayacak” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kim bilir

11 Eylül 2019 Çarşamba 06:27

sorun olmaz aga tek secmenli secilir

koku

10 Eylül 2019 Salı 10:05

kokunun bittiği falan yok, bitti diyenler vatana ikametgahını taşısın, ondan sonra belkibitmesi için geniş kapsamlı çözüm odaklı bir proje yaptırılır

vatandaş

09 Eylül 2019 Pazartesi 23:18

Şu önleri audi bmw dolu, kısa kırmızı dar tayt pantolon, beyaz babet çoraplı pembe kundura, üstte lila yelek giyen, cübbeli tarzı sakallı tiplerin takıldığı nargile kafelere, bistrolara, lougnelere de bir sınırlandırma getirilmeli, kakası çıktı artık park kaosu yaşanıyor iyaş civarında. yolun ortasına park edip gidiyor AYI. Hem sürekli ****ara bakıp Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği gençlik bu mu demekten de kurtuluruz. (Atatürk'ü işin için katarak popülizm yapmıyorum gerçekten hislerim bu yönde)

Tek Vekil Recep Özel.

09 Eylül 2019 Pazartesi 21:25

Tek calisan durust ve yalani olmayan Vekil Recep Özel Gerisi yalan. İmza Osman Hoca

VATANDAŞIN BİRİ

09 Eylül 2019 Pazartesi 18:00

tatil bitti fragmanlar başladı....GÜLÜN ISPARTA İÇİN DEGERİNİ BİLSEYDİNİZ OTOBÜSLERDEN KALDIRMAZDINIZ...ZİYA BEYE İNAT KALDIRILDI...NEOLDU KÖY MİNÜBÜSÜNE DÖNDÜ GÜZELİM OTOBÜSLER ISPARYA GELEN ÜNİVERSİTELİ ARKADAŞLARIM OTOBÜSLERE HAYRAN KALMIŞTI RESİMLER ÇEKMİŞLERDİ...ANLATAMIYORUZKİ VATANDAŞA SORULMUYORKİ BUNLAR HERKES KAFASINA GÖRE TAKILIYOR....OKUSALAR BURALARI KAÇ KEZ YAZDIM BUNU....otobüse binmiyorsunuz ve bunun vtandaş için öneminide anlamıyorsunuz biz o resimleri İSTİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Deli

09 Eylül 2019 Pazartesi 17:07

Recep bey diyor yeni üslup kullanmalıyız. Eş zamanlı olarak Süreyyabey diyor yeni bakış açısı lazım. Bence bunu başkaları veya Ak parti merkezi söylüyor. Keşke kendileri söyleseydi

Cingan

09 Eylül 2019 Pazartesi 16:30

Evet sayın vekilim dediğiniz gibi yol sorununun hemen çözülmesi lazım, Bu CHP 17 yıldır Isparta - Konya, Isparta - Antalya yolunu bir duble yapamadı. Mücahitiz diye gelenler Müteahhit oldu başımıza...

Mağdur 32

09 Eylül 2019 Pazartesi 15:58

Yazıklar olsun milletin gözünün içine bakarak yalan söylemeye utanmıyırsun .Hangi koku sorununu çözdün halıkent,vatan,ayazmana,davraz,sermet mahallelerindeki koku ne kapl pencere açamıyoruz birde hacı olacaksın yalan üstüne yalan yazıklar olsun bu dünyalık ve ahiretlik tüm haklarım siz ve sizin gibilere haram zıkkım olsun iki elim yakanızda olacak

İnşaat teknikeri

09 Eylül 2019 Pazartesi 15:08

Herkes pişman akp oy verdiği için Konya ısparta duble yolu yapıldımı hayır bence Isparta’yı sömürdünüz 18 yıldır ısparta ya bir şey yapmadınız şehir hastanesi hariç TOKİ’ yapmanıza fırsat kalmadan erken seçim gelicek 2020 erken seçim olucak o koltukları rüyanızda göreceksiniz

Vatan mah

09 Eylül 2019 Pazartesi 15:08

Koku bitti mi arkadaşlar yoksa başka yerden mi geliyor aynı koku devam ediyor sanki

beklenti büyük

09 Eylül 2019 Pazartesi 14:49

BİR DE ŞU KAFELER CADDESİNE EL ATSANIZ. OYUN SALONLARI VE PAVYONLARI KAPATSANIZ SÜPER OLACAK. FUHUŞ MERKEZİ HALİNE GELDİ GELİNDE BİR GÖRÜN. HOLİGAN TARAFTARLAR, HAYAT KADINLARI, SARHOŞLAR CİRİT ATIYO.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR