24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,696 TL
  • 5,506 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

TAŞERON İŞLÇİLERE 100 GÜN MÜJDESİ

Naci Ağbal, taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda "Kişi 100 gün içinde, hangi işte çalışıyorsa kamuya alınacağını bilecek" dedi.

Isparta

AK Parti'nin ekonomi politikalarına ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, bundan sonra Türkiye'nin önünde yapılacak çok iş bulunduğuna işaret ederek, kendilerinin de bunun için çok sayıda çalışma yaptığını, bunlardan bazılarının hazır olduğunu bazılarının ise üzerinde çalışılmaya devam ettiğini bildirdi.

 

Özellikle ilk 100 günün çok büyük önem taşıdığına dikkati çeken Ağbal, seçim beyannamelerinde ne söyledilerse, bunların hükümet programında da yer alacağını ifade etti.

 

Vaatler için yasal olarak ne gerekiyorsa, bunların süratle yapılacağını belirten Ağbal, ilk 100 günde bütçenin hazırlanacağını, Orta Vadeli Programın (OVP) revize edileceğini, hazırlanan reformların hayata geçirileceğini, vaatlerle ilgili yasal düzenlemelerin yapılacağını ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için çalışmaların hızlandırılacağını kaydetti.

 

- İlk 100 günde yapılacaklar

 

Naci Ağbal, AK Parti'nin, yoğun bir çalışmayla ilk 100 günebirçok şeyi sığdıracağını belirterek, şöyle devam etti:

 

"Bizim 5 reform alanımız var. Bunlardan ikisidemokratikleşme ve adalet reformu. Bu paket içinde kanunla yapılması gereken birtakım düzenlemeler var. Mesela siyasal partiler kanunu, seçim kanunu var,şeffaflıkla ilgili hazırladığımız paket var. Yargı reformu strateji belgemizvar. Bunun içinde de yasal düzenlemeler yapılması gereken konular var. Eğitimreformu var. Burada özellikle yükseköğretim reformu var. Yine kamu yönetimi ve kamu maliyesi reformları var. Gelir vergisi, vergi usul kanunu, kamu ihalekanunu tasarılarımız var. Bunlar hemen hemen bitti.

 

Bir de seçim döneminde söylediğimiz vaatler var. İlk 100 günde yapacağımız ikinci alan burası. Mesela emekli maaşlarında yapacağımız artışı kanunla yapacağız, gençlere, çiftçilerimize birtakım vaatlerimiz var.Seçim döneminde vaat olarak ne söylediysek, bunların hepsini ilk 100 günde hayata geçireceğiz. Bunlar için gerekli olan yasal çalışmayı bu süre içinde tamamlayacağız. Özellikle ücret artışları ve sosyal destekler, bunların hepsiilk 100 günde realize edilecek.

 

 Taşeron işçilerinkadroya alınması konusunda ise bakanlar kurulu kararı çalışmaları zaten birnoktaya gelinmişti, hazır. Onun son bir kez üzerinden geçilir. Sonra da asıl işlerde çalışanların kadroya geçirilmesi için yasal düzenleme yapılması gerekiyor, yasal düzenleme yapılmadan kamuya alma imkanı yok. İlk 100 güniçinde bunun da yasal düzenlemesi yapılacak ama bu kişilerin müracaatı,bunların değerlendirilmesi ve kadroya alınmaları 100 gün içine yetişebilir veyayetişmeyebilir ama bunu bir yıl içinde olacak diye söylemiyorum. Yasa 100 güniçinde çıkar, uygulaması hemen başlar. Kişi 100 gün içinde, hangi işte çalışıyorsa kamuya alınacağını bilecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

yezitler

05 Kasım 2015 Perşembe 18:45

Bu bir tehdittir. Şöyleki bitik ekonomide yeni zam ve haraçlar uygulamaya konulacak rant payı dışında bunlara sus payı sistemi uygulanacak. Yine olan memede olacak.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR