02 Aralık 2020 Çarşamba

KOLTUK YENİ SAHİBİNİ BULDU

KOLTUK YENİ SAHİBİNİ BULDU

SOKAĞA ÇIKMAYA YASAĞINA UYMAYANLAR CEZA YEDİ

SOKAĞA ÇIKMAYA YASAĞINA UYMAYANLAR CEZA YEDİ

YENİ KARARLAR ALINDI

YENİ KARARLAR ALINDI

KORONAVİRÜSE YENİLDİ

KORONAVİRÜSE YENİLDİ

TARIMDA DRONE UYGULAMASI BAŞLIYOR

TARIMDA DRONE UYGULAMASI BAŞLIYOR

Isparta

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Çağrısında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan İnsansız Hava Aracı Kullanım Eğitimi ile personelin teknik kapasitesinin arttırılması projesi kapsamında İl Müdürlüğü Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli 15 Teknik personele, 5 günlük teorik eğitim ve 2 gün uygulamalı olarak Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Görevlisi Erhan Şener tarafından verilen eğitim sonunda katılımcılara İHA-1 Ehliyeti/Sertifikası verilecektir.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinin teknik kapasitelerinin arttırılması ve kurumsal projelerde profesyonelleşmenin önemi ve çalışma konularımızın önemli kısmının arazide gerçekleşmesi, arazi zorluklarının azaltılması, hızlı ve etkin çözümler üretilmesi için teknolojik cihazların kullanımına yönelik eğitimler günümüzde elzem hale gelmiştir.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin tarımda dijitalleşme ve teknolojinin entegresi yaklaşımıyla ilki gerçekleştirilen bu eğitim sonunda, İHA'ları daha aktif kullanarak; Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkisinde olan ürün ve havza bazlı tarımsal desteklemeler, doğal afetler ve hasar tespit çalışmaları, mera ıslah ve amenajman çalışmaları ve su ürünleri denetimleri daha sağlıklı yapılarak tarımsal ve hayvansal üretim yapan işletmelere hizmet kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir. Çalışmalarda İHA kullanımı personel, zaman ve akaryakıt açısından tasarruf sağlayacaktır.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bu tür eğitim çalışmaları ile teknolojik yeniliklerin takipçisi olacaktır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Güzel Fikir

27 Ekim 2020 Salı 23:16

Bu uygulamayı orman bakanlığı da kullanması gerekir diye düşünüyorum, kaçak avcılık,kesim ve orman yangınları icin mük****l uygulama..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR