22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,578 TL
  • 5,401 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

TANIŞMAN TİCARET VE SANAYİ ODASINI YAZDI...

İSMAİL TANIŞMAN: Kıyaslayalım, Hayırlısı Olsun...!

Isparta
İnsanoğlu yaşadığı bölgede ve şehirde, ortamını daha iyi yaşanabilirstandartlara getirmek için çalışır. Bu gayreti için de yeri geldiğindeher türlü argümanları değerlendirir. Bunun için bazen siyaset çizgisinin içerisinde olmak zorunda kalır. Bizim çizgimiz belli. "İnsanların hayırlısı onlara faydalı olandır, insanların efendileri onlara hizmete talip olandır." İşte siyasetçilerimiz ve bürokratlarımız bu anlamda bir müjde içerisindedirler de.

Hayatımızın her safhasında önem arzeden konular vardır. Hayatımız kendi başımıza deruhte etmemiz gayet zor. Yaşarken etrafımız ile yakınımızdakilerle beraber yaşıyoruz. Eskilerin tabiri ile, yalnızlık Allah'a mahsus. Hayatımızın akışı içerisinde dost ve arkadaşlarımızla bir şeyler paylaşıyor ve başarabiliyoruz. Hayatımızda iki kavramın bugünkü konumuzla ilişkisi var. Bunların biri patronaj, diğeri de referans. Yani doğumumuzdan, gençliğimize ve hatta ölümümüze kadar patronaj ve referans ile başbaşayız.

Şehrimizde yakın zamanda Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapılacak. Eski başkan Kaçıkoç tekrar aday olmayacağını açıkladı. Müstakbel seçimler için şimdiden üç-beş arkadaşımızın isimleri ortaya çıkmaya
başladı bile. Adaylardan biri herkesin yakından bildiği, eski il genel meclisi başkanımız, abimiz Kadir DAL bey de bu adaylar arasında.

Kadir bey eskiden beri belli bir siyasi ekolün içinden geliyor. İnşaat sektöründe Ispartamızın lokomotif isimlerinden biri. Yılların işadamı, yılların siyasetçisi. Herkes bilir ki, mesleğinin bütün katmanlarında
birebir çalışarak tepe noktaya hazmederek ulaşmış bir arkadaşımızdır. Aynı serüveni siyasette de yaşadığı için merkezi otorite olan Ankara'da çok yakın dostları ve dostlukları oluşmuş. Yerel anlamda da
iktidar partisi AK PARTİ'nin kadrolarında hizmet vermiş biri. İsminin daima milletvekilliğine ve belediye başkanlığına geçmesi bunun en büyük ispatı.

Burada Sanayi Odası seçmenlerine hatırlatmakta fayda görüyorum. Hani bir arkadaşımın dediği gibi, politikacıdan zengin olmaz. Politikacıdan faydalanmayı bilen işadamı, müteahhit ve fabrikatör zengin olur.
Politikacıya yemek ısmarlarsın, hediye alırsın ve işini gördürürsün. Krediyi, teşviği ve ihaleyi alan para kazanır. İsterseniz siyasi görevleri biten politikacıları hatırlayalım. Ne kadarının hayat standardı hakkında bilgimiz var. Ama politikacıları kullanan zenginleri hepimiz gayet iyi hatırlıyoruz bu anlamda.

Bu noktadan hareketle ben Isparta'ya sahip çıkacak, Isparta'yı kazandıracak, insanların kendisinden bahsederken yüzlerine tebessüm gelecek, onların hayır dualarından haz alacak, şehrin gelişimine katkı
sunmaktan mutlu olacak başkan adayı arkadaşlar arıyorum. Makamdan statü kazanmak yerine, makama katkı sunacak arkadaşlar arıyorum. Yani şehrin ekonomik hayatına sahip çıkacak, merhem olacak başkan adayları arıyorum.

Kadir bey, muhtemel bir ITSO başkanlığında, şehrimiz adına projeler üretip de yanına dosyasını/dosyalarını aldığında, Ankara'da yolunu ezbere bulucak olan, ürettiği projeleri hayata geçirmek adına kaynak verecek mercilere çok kolayca ulaşabilecek doğru bir isim. ITSO başkanına oy vereceğiniz zaman, içinde yaşadığınız şehri unutmayınız. İktidara yakın ve iktidarla haşir-neşir olmuş bir ITSO başkanı şehre kaynak aktaracak ve şehrin yarınlarına daha güzel derman olmaya çalışacaktır.

Isparta yıllarca Demirel çizgisi ile beraber iktidarın içinde olmuştur. Kanımca iktidara şehrin sorunlarını anlatıp, kaynak alan bir başkan Isparta için daha yararlı olacaktır. Örneğin, bazı törenler için şehrimize gelen bakanımız Hayati YAZICI beyle belediye başkanımız Yusuf Ziya beyin herhangi bir iletişimi olmadı. Sebep? Sebep, Isparta belediye başkanı Yusuf Ziya beyi sevmemesi tabiiki değil. Ancak Sayın belediye başkanım, bakan beyin zaten dolu olan programına dahil olmayı başaramadı. Keşke merkezi otoritenin kaynaklarını şehrimize eşdeğer diğer iller kadar alıp, alınan kaynaklarımızı yerinde harcayacak idarecilerimizle dolu olsa şehrimiz.

Siyaseten bağnazlık yapmak istemem. ITSO'ya muhtemelen aday olan ve olacak arkadaşlarımı kırmak hiç istemem. Ben sadece şehir adına hayırlı olacak, kaynak getirebilecek adaylar çıkarabilsek diyorum.
Kadir beyi tanıdığım kadarıyla bu işi kotaracak kişi olarak görüyorum. Yoksa kimseyle bir alıp veremediğim yok. Benden söylemesi...
 
                    İsmail TANIŞMAN

              AK PARTİ Belediye Meclis Üyesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR