23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,876 TL
  • 5,711 TL
  • 203,24 TL
  • 102.135
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Tanışman Tangır tungur

Tangır tungur TDK sözlüğünde boş kazanın yuvarlanırken çıkardığı düzensiz ve ahenksiz gürültüyü anlatır...diye geçiyor.

Isparta
“ Bu deyimi kullanmış sayın başkanım Günaydın Bey Isparta belediyesinin muhalefet meclis üyeleri hakkında.
 
Yaklaşık iki yıllık deneyim sürecinden sonra (rahmetli Mahir Hocamı da anarak) belediye meclisinde kendi çapımda grubum ve kendim adına siyaset yapmaya ve şehrimizde gördüğüm veya bana ulaşan belediyecilik problemleri hakkında çalışmalar yapmaya ve bardağın boş tarafını görerek halkımızın daha iyi hizmet görmesi adına mücadeleme devam ediyorum.
 
Ama ne yazık ki sayın başkanım, ben ve arkadaşlarımdan istifade etmek yerine, rahmetli meşrutiyet dönemi eski Milli Eğitim bakanlarımızdan Emrullah Efendinin  “şu öğrenciler olmasa, bu maarifi (eğitim ve öğretimi) ne güzel idare ederdim” dediği gibi bir anlayışla bize yani muhalif meclis üyelerimize tahammül edip, bizlerin görüş ve düşüncelerinden faydalanmayı tercih etmek yerine bizim varlığımızdan olanca rahatsızlığını her ortamda dile getirmektedir.
 
Sayın başkanın beklentisi; tüm meclisin kendisi gibi düşünmesi, kendisini her platformda en iyimiz, en akıllımız, en hızlımız, en güzelimiz diye tasdik etmemiz herhalde. Ama garibim bilmiyor ki, etrafında ne kadar çok dalkavuk olursa batış ve zeval de o kadar çabuk olacaktır. Yerel siyasi tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.
 
Bana eğitim verilirken “karşıdakine tahammül adına”” en güzel örneği Hz. Ömer ile verdiler. Heybet ve haşmetinden çekinilen ve korkulan o halife (devlet başkanı), hutbeye çıktığında üzerindeki elbisenin hesabı kendisine sorulduğu zaman, yaptığı ilk iş hemen Allah’a şükredip secdeye varmak olmuştu. Dediği söz de: “Ya Rabbi beni uyaracak, hatamı hatırlatacak arkadaşlar verdiğin için Sana binlerce hamdolsun” demek olmuştu. Benden hatırlatması..
 
Kendi yetiştiğim kültür ve ideal adına, yanlış gördüğüm her faaliyet ve uygulamanızı dile getirip  “tangır-tungurluğa” devam edeceğim.
 
Bana göre tangur tungurluk bazı konular ise şunlar:
* Halı ve kilim müzesini 5 (beş) sefer ihaleye çıkarmak.
 * MHP İl binasını meclisten karar almadan satışa çıkarmak.
* MHP İl binasını 5 (beş) sefer satışa çıkarmak.
* MHP İl binasını proje tadilatı yapmadan satışa çıkarmak.
* Kendi kendine ahkam kesip, su fiyatlarını belirlemek.
 * Koskoca yaz dönemi yatıp, sonbaharda öğrencinin geldiği zamanda çarşı içinde altyapı faaliyetleri yapmak.
* 113 Caddede zeminin beton olduğunu bilmeyerek, önce bir hafta sonra 18 (onsekiz) günde bitiriyorum diye reklam yapmak.
 * Gölcük yolu 107 caddeyi asfaltlarken yağmur ızgaraları va logar kapaklarını unutarak 100 yıllık asfaltı ertesi hafta tekrar kazarak yama yapmak.
* Kamu malı olan belediye halı sarayını kiracıların sizinle yakınlıklarına bağlı olarak ortak kullanım alanlarını kendi işyerleri içine almalarına veya tümüyle kapatmalarına göz yummak.
 * Kişisel hobinizi tatmin adına Eiffel kulesiyle yarışacak yapraksız gül anıtı dikmek. Sonra da pardon yanlış oldu deyip, depoya kaldıracağım dediğiniz halde hala daha kaldırmayıp vatandaşımın can güvenliğini tehlikeye atmak. Kaldırmanızın gerekçesinin statik hesaplama yanlışlığı veya anıtlar kurulu izninin olup olmadığını vatandaşım merak etmekte. Benden hatırlatması…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR