24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,672 TL
  • 5,493 TL
  • 193,69 TL
  • 103.494
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Sağlık Sen Isparta Şubesi üyeleri Isparta Devlet Hastanesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Isparta

 

SağlıkSen Şube Başkanı Erdal Demiralay, 14Mart Tıp Bayramı öncesi Sayın Başbakanımız tarafından sağlık çalışanlarınamüjde şeklinde açıklanan hususlar ile ilgili Sağlık ve Sosyal HizmetÇalışanlarının yetkili sendikası  SağlıkSen olarak aşağıdaki görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz:

Sağlık çalışanları insanımızın sağlığının emanetçileri,sağlık sisteminin sigortasıdır. Sağlık çalışanları bugüne kadar kendisineuzanan hiçbir eli geri çevirmediği gibi bundan sonra da insan hayatına zararverecek hiçbir eylemin içinde olmayacaktır. Bu nedenle, sağlık çalışanlarıolarak bugün de işimizin başında, aziz milletimizin hizmetindeyiz.

Ancak, sağlık çalışanlarının umutla beklediği, yıpranmapayı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi hususlarda yapılan açıklamalar vedeğinilmeyen lisans tamamlama ve kreş hakkı gibi konular nedeniyle 14 Mart TıpBayramında hayal kırıklığı yaşıyoruz.

Sayın Başbakan tarafından müjde olarak açıklanan nöbetücretlerinde yüzde 50 oranında artışı, çalışanlar olarak memnuniyetlekarşılıyoruz.  

Nöbet ücretleri dışında sağlık çalışanları olarak, uzunyıllardır mücadelesini verdiğimiz yıpranma payı ve ek ödemelerinin emekliliğeyansıması konularında ise Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Sayın Başbakanıyanılttığı ortadadır.

Sağlık çalışanlarına müjde denilerek yapılan açıklamalar,Sağlık Bakanlığı’nın sınıfta kaldığını göstermiştir.

Sendikamızın düzenlediği programa katılanCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘sizler umudun adısınız’diyerek onurlandırdığı biz sağlık çalışanları; yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş konusunda Cumhurbaşkanımızınverdiği sözlerin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığınıüzülerek görmekteyiz.

Biz sağlık çalışanları için müjde; bütün meslekgruplarını kapsayan yıpranma payı hakkıdır

 

Biz sağlık çalışanları için müjde, hekim / hekim dışıayrımı gözetmeden bütün çalışanların ek ödemelerinin emekliliğeyansıtılmasıdır.

Biz sağlık çalışanları için müjde, 110 bin sağlıkçıyıilgilendiren lisans tamamlama hakkının 2015 yılında başlatılacağınınaçıklanmasıdır.

Bu nedenle Sağlık Sen olarak; sayın Başbakan tarafındanyapılan açıklamaların sahanın beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu birkez daha  ilan ediyoruz.

Sağlık-Bakanlığı yetkililerinin çok hızlı bir şekildebeklentilerimizi karşılayacak çalışmaları tamamlaması elzemdir. SağlıkBakanlığı yetkililerinin çalışanları hüsrana uğratan bu hatalarını bir an öncetelafi etmesi elzemdir.

Sağlık-Sen olarak, taleplerimizin olduğu kadar verilensözlerin hayata geçmesi konusunun da takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Sağlık Sen olarak üyelerimize ve bütün sağlıkçalışanlarımıza verdiğimiz sözün arkasındayız. 2015 yılı bütün sağlıkçalışanları için yıpranma payı yılı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtıldığı yılolacaktır. 2015 yılı, lisans tamamlama eğitim ve öğretimlerinin başladığı yılolacaktır.

Bizler Sağlık Sen üyeleri olarak “Bugün işimize sahipçıktığımız ve işimizi bırakmadığımız gibi, hedefe ulaşana dek bu işin peşini deasla bırakmayacağız” diyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sağlıkçı

14 Mart 2015 Cumartesi 11:29

sağlıkçılardan bı halt olmaz koyun gıbı menfaat için sarı sendika peşinden koşun durun olmayan paraya yüzde elli zam aldınız afiyetle yiyin gariii

kutlu

13 Mart 2015 Cuma 19:15

kadroları TSM lerde olan hemşire ve sağlık görevlilerinin, hastanelerde yoğun olan servislere ,nöbetleri ikişer kişiyle döndürülmeye çalışan birimlere aktarılmasını istiyoruz.Hasta ve çalışan hakkı için önem arzetmektedir.uzman olarak 40 kişinin isminin gönderildiği ve yalnızca 10 kişinin imzaları alınan ve imzalanmadan geri dönen 30 kişi şu an hangi birimlerde çalışıyor.Bu arkadaşlarlada takviye yapılırsa seviniriz.14 mart Tıp bayramınız kutlu olsun

ase

13 Mart 2015 Cuma 19:08

nöbet parası yerine izin veriliyor.Dolayısıyla nöbet parası kimse alamıyor.istersesniz 1000 Tl yapın ****

vermeden alma böyle olur

13 Mart 2015 Cuma 14:42

fazla mesai yani nöbet parası verilmemesi için ne gerekiyorsa yapılıyor ondan sonra sağlıkçıya nöbet ücreti zam müjdesi olrak duyuruluyor yetkili sendikada uyuyor ama artık herşeyi göze alarak istifa vakti gelmiştir zaten artık kaybedecek bir şeyi kalmamıştır sağlıkçıların.......

ANTİ SİYASET

13 Mart 2015 Cuma 14:16

SİZE SORUYORUM ANASOL ME ZAMANINDA GIKINIZ ÇIKMIYORDU AMMA ERBAKANA ASLANDINIZ ŞİMDİKİ GİBİ SİZİN DERDİNİZ NE MİLLET NE KENDİNİZ SİZİN DERDİNİZ BAŞKA

DUA İLE DESTEKLİYORUZ

13 Mart 2015 Cuma 14:15

NÖBETLER MÜMKÜN OLDUGUNCA MESEYİ OLARAK TUTULDUGU İÇİN OLMAYAN NÖBET PARASINA % 50 ZAM İYİ BİR KAZANIMDIR TEBRİK EDİYORUZ.BUNUN YANINDA SENDİKA ÜYELERİ OLARAK DESTEGİMİZ HER ZAMAN SÜRECEKTİR EN KISA ZAMAN DA İSTİFA EDEREK DUALARIMIZLA YANINIZDAYIZ...........SAYGILARIMLA...........

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR