28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,623 TL
  • 5,406 TL
  • 193,58 TL
  • 105.644
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

SÜTÇÜLER ISPARTA TARAFINDAN KEŞFEDİLMEMİŞ BİR İLÇE

SÜTÇÜLER ISPARTA TARAFINDAN KEŞFEDİLMEMİŞ BİR İLÇE

Isparta

Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, ilçenin yol konusunda sıkıntılar yaşadığına değinerek, “Sütçüler’i çıkmazdan, mahrumiyetten kurtaracak yegane yapacağımız çalışma yol. Yolu yaparsanız Sütçüler’i medeniyete çıkarmış olursunuz” diye konuştu.

SÜTÇÜLER’İN UFKUNU AÇACAK BİR KÖPRÜ

Sütçüler’de 1990 yılından bu yana kurdukları dernekle birlikte Melikler Köprüsü için uğraştıklarını ve bu konuda mutlu sona yaklaştıklarını dile getiren Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, “Burası Sütçüler’in ufkunu açacak bir köprü. Arkasından Gebiz yolunu da yapmamız gerekiyor. Gelen turist oradan girecek, Sütçüler’e uğrayacak, Gebiz’den çıkacak. Beyşehir yolu da arka köylerimiz için çok önemli. Oraların kalkınması için bu yolun önemi çok. Gebiz ve Beyşehir yollarını ham yol olarak açtık. Buyıl içinde Gebiz yolunda bir kumlama olacağını söylediler. Gebiz yolunda bizim sınıra kadar Antalya Büyükşehir Belediyesi getirdi. Çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor kısa zamanda asfalta geçecekler. Bizde kumlar ve eksiklikleri gidererek orayı da asfaltlarız diye düşünüyorum” dedi.

SÜTÇÜLER’DE TURİZM ATAĞI

Öte yandan Sütçüler’de turizm yapılabileceğini ve vatandaşlara buradan para kazanılabileceğini göstermek amacıyla BAKA destekli Doğa Tesisleri Projesi hazırladıklarını anlatan Üstün, “Turisti Melikler’den girip Yazılı Kanyon’da gezdirip, daha sonra Sütçüler’e getirip, benim tesislerde bir gece yatırmak istiyoruz. Bu projenin ikinci basamağı yayla turizmi. Ben turisti gezdiremedikten sonra ikinci gün birazcık hapishane gelmeye başlar. Orada onları eğlendirmek, Sütçüler’i tanıtmak için yayla turizmi yapacağız. Zengi yaylamız var. Sütçüler’e 12 km uzaklığında. O yaylanın bir özelliği var; bir günde bronzlaşırsanız. Orada belediyenin kadrolu katırları olacak. Katırlarla turistlere yaylayı gezdireceğiz. Öğlen yemeğini orada yedireceğiz. Daha sonra Sütçüler’e turisti getireceğiz” dedi.

Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, K32’de katıldığı Birebir Programında ilçenin durumu ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Sütçüler’in coğrafi konumu nedeniyle hizmet götürmenin zorluğuna değinen Üstün,en çok yol konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. 1990 yılından bu yana kurdukları dernekle birlikte Melikler Köprüsü’nün yapımı için uğraş verdiklerini anlatan Üstün, bu konuda mutlu sona yaklaştıklarını söyledi.Üstün, Melikler Köprüsü’nün yanı sıra ilçede yapılması gereken yollar ve bu konudaki çalışmalar hakkından bilgiler verdi.

HEYELANLI YOL GENİŞLETİLECEK

Sütçülerin heyelanlı bir bölge olduğunu vurgulayan Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün, “O konuda sıkıntımız çok büyük. Orman Bakanımız yerinde ziyaret etti. Orman Bölge Müdürlüğü’ne sıkıntının çözülmesi için talimatlar verdi. 2017’de dere ıslah çalışmalarına geçilecek. Heyelanlı bir yolumuz vardı. O yol Sütçülerimizin yüzde 70-80 yükünü alıyor. Oranın kısa zamanda yapılması gerekiyordu. İl başkanımıza, teşkilatımıza Süreyya beye çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız o dönemde Ulaştırma Bakanıydı, talimatını vermişti. Geçen hafta o yolda çalışmalara başladık. Zemin etüdü yaptık. Fore kazık sisteminin olmasını istiyoruz. Ama onun için de yerin sağlam olması gerekiyor. Ama şuanda zemin çürük gözüküyor. O yüzden yarı taş tahkimat, yarıfore kazık olarak çözülebilir denildi. O yolu yaptığımızda altta olan bir yerden de bir araçlık yol açmayı hedefliyoruz” dedi.

SÜTÇÜLER ISPARTA TARAFINDAN KEŞFEDİLMEMİŞ BİR İLÇE

Sütçüler’i çıkmazdan ve mahrumiyetten kurtaracak yegane çalışmanın yol olduğunu dile getiren Üstün, sözlerini şöyle sürdürdü:“Sütçüler’in kilit noktaları var. Melikler Köprüsü, Beyşehir yolu ve Gebiz yolu. Ben bunu defalarca anlattım. Ben ilçede kurucu başkanlık yaptık. AK Parti’nin temelinden bugüne kadar siyasetin içerisindeyim. Hep konuşmalarım da hem toplantılarda bu yolu dile getirdim. Sütçüler’i mahrumiyete iten yol, medeniyete açılan kapı yol. Yolu yaparsanız Sütçüler’i medeniyete çıkarmış olursunuz. Onun için Melikler Köprüsü üzerinde hassasiyetle durduk. Sütçüler bir turizm cenneti. Isparta tarafından keşfedilmemiş bir ilçe. Yeni yeni Sütçüler keşfediliyor. Her alanda turizm yapabilirsiniz. İnanç turizmden tutun, yayla turizmine, dağcılık, safari, avcılık gibi konularda turizme açık bir ilçe.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Niyazi Ayhan

27 Ekim 2016 Perşembe 20:45

Türkiye'nin mermerciye plaket veren ilk ve tek belediye başkanı... Bir de turizm diyor, biz sanki bilmiyoruz asıl derdini...

Şehiriçine yollar yamayapılsın

26 Ekim 2016 Çarşamba 21:08

İLk önce şehir içi yollar erenlerden başkoza kadar çukurdan geçilmiyor yama yapılmıyor erenlerde koskaca çukur su patlayan yer yazdan buyana yama yapılması çokmu zor sadece kumla dolduruldu.şehir içi toplasan 5km yolumuz var parke yapılacak tamam ama parke yapılana kadar çukurlar yama yapılabilir. şehir içine özellikle erenler yukarı başkoz yolu 1.5km ortalama yola lütfen yama yapalım teşekkürler

mahmut aksu

26 Ekim 2016 Çarşamba 15:41

şeyhler ile yeşilyurt arasındaki karadağa (kırcazeytin) açılacak olan mermer ocağı ile ilgili süreç devam ediyor, yalan yanlış sahte raporlar o dosyada da mevcut. halk toplantısında köy halkı bu ocağı istemiyoruz demişti. orman müdürü ve milli parklar müdürü orada dimdik turan zeytin ağaçlarını göremiyorlar, dağ keçilerini, kızılakbabaları göremiyorlar. tam ocağın kalbindeki dağ geçisi mağarasını göremiyorlar çünkü alanı bilmiyorlarki. ama Benim Cumhurbaşkanım bir gün bizi duyacak.

Kafka

26 Ekim 2016 Çarşamba 14:51

Yapmayın Allah aşkına, güldürmeyin adamı!....Neyiniz var, neyi tanıtacaksınız el aleme!...Kesme ile Ayvalıpınar'ın siyasi rantını sömürmekle semirmektesiniz!...Bilhassa garibim Kesme olmasa, siz bırakın ilçe filan olmayı, köy bile olamazsınız!....

SDÜ

26 Ekim 2016 Çarşamba 13:25

Bence başkan kendini yormamalı. Açsın 100-200 daha mermer ocağı.Zaten hükümet o böl****i gözden çıkarmış.Oy almaya geldimi %70-80.Hizmete geldimi 3/1. Yaylaymış,katırmış vs. Aç o yaylanın her tarafınına taş ocağı.Ne diye uğraşcan katırın samanıyla,işçinin maaşıylaaa. 90 lı yıllardan beri melikler köpsüsü için uğraşıldı ama kimse bizi önmesemedi,takmadı.TAKİ MERMER OCAKLARI AÇILANA KADAR.GÖRÜN BUNU ARTIK YAAA.

Zekii

26 Ekim 2016 Çarşamba 13:12

Mahmut Aksu'ya katılıyorum.Bu idareciler daha ne kadar milletin aklıyla alay edecekler.Bizleri daha ne kadar kör,salak,geri zekalı, hiç bi şeyden anlamaz, bilmez yerine koyacaklar anlmıyorum. Köprüymüş......kimin için yapıldı o köprü. Mermer ocakları için. Gelecek olan turistede mermer ocaklarını gösterirsiniz artık. Olan oldu.Zevk almaya çalışalım. İnş bundan sonra açılmaz.Ama duydumki şehler ile yeşilyurt arasındaki karadağa da (kırcazeytin üzeri) açılması kesinleşmişşş.KATLİAMA devammmmmmm.

MAHMUT AKSU

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:16

Sayın Başkanım, siz nerede yaşıyorsunuz. Yayla turizmi diyorsunuz, Turist diyorsunuz, dağ truzmi diyorsunuz, siz buna gerçekten inanıyormusunuz. Trustin geleceği bir dağ mı kalmış, yayla mı kalmış, sadece kafanı bi kaldır yazılı kanyon dediğin tarafa bir bak bakalım ne göreceksin. bütün dağlar kanunsuz ve hukuksuz bir şekilde delik deşik yalan, yanlış sahte raporlarla katledilmiş. buyrun basını davet edin bu yaylaları bi gösterin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR