23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,756 TL
  • 5,596 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

SÜMERHALI MECLİSİ GERDİ

İl Genel Meclisi, mayıs ayı oturumlarına devam ediyor. Osman Zabun başkanlığında gerçekleştirilen 2.gün toplantısında, gündem Sümerhalı Fabrikası'nın alet, ekipman ve makinelerinin Yalvaç Belediyesi'ne verilip verilmeyeceğine ilişkin kararın alınmasıydı

Isparta
. İl Genel Meclisi Üyeleri, böyle bir kararın alındığı, hatta Başbakan'ın onayladığı yönündeki haberlerin ardından, konunun meclise getirilmesini uygun bulmadıklarını ifade ettiler. Meclis üyeleri, "Sümerhalı'nın makinelerinin ve ekipmanlarının Yalvaç Belediyesi'ne devri yapılmış, iş bittikten sonra, söz bize geliyor" diye tepki gösterdiler. İl Genel Meclisi Üyesi Osman Çiftçi, "Yalvaç Belediye Başkanı, bu makineleri çalıştırmak için istedi ama engel olan olmamak açısından, madem istiyorsa verelim dedik. Mülkiyetini, de ona verelim gibi bir şey söz konusu değil, istiyorsa onu da veririz. Ama şu anda protokol yapacağız. Yaptığımız protokolde şartlar belirlenecek ve ona göre imza atılacak" dedi. İl Genel Meclisi Üyesi Lokman Kumcu, Başbakan'dan izin alındıktan sonra konunun meclise getirilmesine tepki gösterdi. Kumcu, "Kral emir vermiş zaten, neyi konuşuruz ki. Neyi devrediyorsunuz, onlar fasa fiso geçin bunları" dedi. İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Şallı ise "Yıllardır gayri faal bir vaziyette duran, sadece yer işgal ederek duran bir işlem haline gelmiş.
     75 yıldır burada, cumhuriyet döneminde kuruldu diye ömrübillah orada durup hiç kimseye faydası olmadan mı dursun. Hala orda onu işe yaramadan durdurma mantığı sadece işte CHP zihniyetine ait mantıktır" diye konuştu. Yalvaç'ın eski belediye Başkanı şimdi meclis üyesi Yalçın Bulgurcu da ilçenin menfaatleri için yola çıkılmış bir konunun bu noktalara getirilmesine üzüldüğünü söyledi. Bu ve bunun gibi tartışmalara son noktayı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun koydu. Zabun, teklifin şartlı devir olduğuna dikkat çekti ve "Meclis bir işe yaramıyor" düşüncesine de katılmadığını anlattı. Bu açıklama sonrası, Sümerhalı Fabrikası'nın makine, techizat, yedek parça, yardımcı malzeme, işletme malzemesi ve diğer malzemelerin Yalvaç Belediyesi'ne şartlı devri konusunda, önce şartlı bağışın kabul edilip edilmeyeceğinin belirlenmesi için plan bütçe ve sanayi ticaret doğal kaynaklar komisyonlarının rapor hazırlamasına karar verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR