28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,648 TL
  • 5,438 TL
  • 196,80 TL
  • 104.824
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Sudaki Kokuyu Giderdik

Eğirdir Gölünün yosun kaplamasıyla birlikte çeşme sularında artan kokuyu özel bir yöntemle kaldırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, korkulacak bir şey olmadığını söyledi.

Isparta

 

Çin gezisi sonrası basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, son günlerde kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

Eğirdir Gölünün yosun kaplamasıyla kaynaklanan sudaki kokuyu araştırdıklarını söyleyen Günaydın, suda sadece koku olduğu, halk sağlığı tehdit edecek hiçbir unsurun bulunmadığını belirtti. Halkımız rahat olsun diyen Belediye Başkanı Günaydın, yaz ayının sıcak geçmesinden ve gölün yeterince dalgalanmamasından dolayı gölün yosun kapladığını söyledi. Günaydın, “Gölün ekolojik dengesinin bozulduğu için tamamını yosun kaplamış. Fakat bu yosundan dolayı gölün suyunda hiçbir tehlike yok. bombaotuziki Sadece suda yosun kokusu var. Bu sorunu da özel bir teknikle çözdük. Göldeki yosun oranının artmasının diğer bir sebebi ise göldeki sazan balıklarının azalmasından kaynaklanıyor. Gölden aldığımız örneklerde suda hiçbir olumsuzluğa rastlamadık. Bombaotuziki   Halkımız rahat olsun. Belediyelerin ilk görevi çevre temizliği. Bizde Isparta Belediyesi olarak hem havayı, hem suyu hem de ekmeği temiz tutuyoruz ki halkımız daha iyi bir hizmet alsın. Eğirdir gölünde bulunan pompanın etrafındaki yosunları dalgıç arkadaşlarımız temizledi. Gölden aldığımız numunelerin raporlarını Su Yönetim Genel Müdürlüğü ve DSİ 18. Bölge Müdürlüğüne sunduk. Halkımızın korkmadan çeşme suyunu içebilir” dedi.

 

HALKIMIZ GEREKLİ CEVABI VERİYOR

 

Ak Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara da cevap veren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, milletvekilimize halkımız gerekli cevabı veriyor.

 

Isparta Belediyesinin asfalt dökme makinelerinin karayollarında kullanılan makinelerden kaliteli olduğunu belirten Günaydın, “Milletvekilimiz, Belediye Başkanı seçim asfaltı döküyor diye açıklamalarda bulunmuş.www bombaotuziki.com Seçim asfaltı 2 cm olur ve seçime 5-10 gün kala dökülür. Biz Isparta Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden buyana Isparta’nın altyapısını ve asfaltını yeniledik. Biz asfalt atmaya dün başlamadık, 3 yıldır asfaltla uğraşıyoruz. Yapılan bu açıklamalara da halkımız gerekli cevabı veriyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR