21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,585 TL
  • 5,393 TL
  • 189,44 TL
  • 102.422
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Suçsuzum dedi 10 yıl ..

Suçsuzum dedi 10 yıl ..

Isparta

Mahkeme Heyeti tutuksuz yargılanan sanığı suçlu bulup 10 yıl hapise mahkum ederek tutuklanmasına hükmetti. Duruşma sonrası yakınları sinir krizi geçirdi

Yalvaç’ta yüksek öğrenim gören H.K isimli genç kızın 2013yılı Haziran ayında kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü A.B.K isimli sanığamahkeme heyeti 10 yıl hapis cezası verdi. 3 yıldır Yalvaç Ağır CezaMahkemesi’nde devam eden duruşmada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Heyet,sanığın üzerine atılı cinsel saldırı suçunu işlediğine kanaat getirerek TCK102/2 maddesi uyarınca önce 12 yıl hapis cezası verdi ardından duruşmadaki iyihalinden indirim yaparak 10 yıl hapis cezasına düşürdü. Tutuksuz yargılanan sanık A.B.K duruşma salonuna çağrılan polisler nezaretinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

    Adliyeye gelenancak duruşmaya girmeyen eşi ve yakınları ise karardan sonra sinir krizigeçirdi. Sanık A.B.K ise mahkeme heyetine karardan dolayı tepki gösterdi ancakneler söylediği anlaşılmadı.

 

    Yalvaç Ağır CezaMahkemesi’nde görülen davanın son celsesine sanık A.B.K ile avukatı katılırkenmağdure H.K ve avukatı ise katılmadı.

 

    Yargılama boyunca sükunetini koruyan sanık A.B.K suçlamaları reddederek ‘Bu H.K ile arkadaşınınbana kurmuş oldukları bir tuzaktır. H.K her ne kadar benim kendisi ile zorlacinsel ilişkiye girdiğimi iddia etse de bu olaydan sonra gerek Yalvaç Devlet Hastanesinde gerekse Adli Tıp’ta yapılan muayenelerinde tecavüz bulgusuna ve iddialarını doğrulayacak olan kanıtlara ulaşılamamıştır. Benim H.K’yi zorlaevin 3. Katına nasıl çıkarmışım? Bir elimle boğazını sıktığım diğer elimle başka şeyler yaptığımı iddia etti. Benim kaç kolum var da bu kadar işi başardım. Suçsuzum beraatimi istiyorum’ diye kendisini savunmuştu.

 

    BİR KİMSE BUDELİLLERLE CEZALANDIRILAMAZ

 

    Sanık avukatı Abdullah Özkurucu da; “İddia Makamı sanığı toplanan deliller, tanık beyanları,sanık savunması, Adli Tıp raporu, olay yeri incelemelerine dayanarak cezalandırılmasını talep ediyor. Maddi delillere baktığımızda elle tutulur birşey olmadığını görüyoruz. Yapılan muayenelerde ne vücutta ne de kıyafetlerde sperm kalıntısına rastlanılmamıştır. Görgü tanıklarının beyanları isetutarsızdır. Sanık ifadesine gelince hangi sanık kendisini suçlar şeyler söyleyebilir ki? Kaldı ki müvekkilim tüm celselerde gayet tutarlı ifadeler vermişve bu suçu işlemediğini belirtmiştir. Adli Tıp tarafından olaydan tam 2 buçuk yıl sonra verilen raporda ruhsal bozukluk olduğu bunun başka sebeplerden de kaynaklanabileceği ancak cinsel saldırıya uğramışsa asıl sebebinin bu kabuledilebileceği belirtilmiştir. Halbuki H.K’nın müvekkilim dışında başka erkeklerle de görüştüğünü hatta birlikte olduğunu samimi olarak itiraf etmiştir. Dolayısı ile bu nedenlerden dolayı müvekkilime ceza verilmesi yasalara uygun değildir beraatini talep ediyoruz” dedi.

 

    SON SÖZÜ NE OLDU?

 

    Mahkeme Heyeti sanığa son sözünü sordu. A.B.K, ‘H.K gezi olayları olduğu dönemlerde bu bana sürekli o olaylara arkadaşlarının da katıldığını kiminin bacağının kiminin kolunun koptuğundan söz ediyor çok kötü oldum diyordu. Böyle bir olay olmadığını hepimiz biliyoruz. Buradan da anlaşılacağı üzere H.K nasıl bir hayal dünyasına sahiptir bilemiyorum’ diye konuştu.

 

    Mahkeme Heyeti karar vermek üzere duruşmaya kısa bir ara verdi. 5 dakikalık aranın ardından yeniden salona alınan sanık ve avukatına karar açıklandı ve mahkeme heyeti 10yıl hapis cezası verildiğini ve tutuklanarak cezaevine gönderileceğini açıkladı. Duruşma salonu dışında bekleyen polisler salona girince sanığın eşi durumu anlayarak sinir krizi geçirdi. Eşinin boynuna sarılan gözü yaşlı eş ‘Neolur gitme’ diyerek feryat etti. Sanık ise mahkeme heyetine tepki gösterdi ancak ne söylediği anlaşılamadı.

Nurettin Arkan DHA !

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR