23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,784 TL
  • 5,630 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

SUÇ DUYURUSU

5 Nisan 2013 günü belediye meclisimiz her zaman olduğu gibi gündeminde olan konuları görüşmek için toplandı.

Isparta

İmar komisyonu başkanlığına yeni seçilen Tevfik Bey söz isteyerek, başkan olarak henüz seçileli iki gün olduğunu, o günkü meclis gündemindeki konuları, kısa süre içinde inceleyip neticelendiremediklerini ve meclis gündemindeki konularla ilgili konular hakkında kulağına şaibe ve hoş olmayan kokuların geldiğini ve bu şekilde karar verirsek müracaat sahiplerine haksızlık yapılabileceğini söyledi. Gündeme gelen konular böyle bir yanlışlığa fırsat vermemek için zaten geçen ay hiçbir gerekçe olmamasına rağmen ertelenmiş ve bu aya sarkmış. Hata yapmamak için gelecek aya görüşülmesini teklif etti.

MHP grubu adına Metin KAYA bey ve arkadaşları (Uğur Bestelci, Günaydın başkan vd.) şaibe iddiasını reddederek “komisyonun çalışması için zamanın yeterli olduğunu, Tevfik beyin -yeni- olsa bile komisyonda önceki dönemden üç kişinin imar komisyonunda çalıştığını, dolayısıyla komisyonun konulara vakıf olduğunu, Tevfik beyin isteseydi konuların tümünü çalışabileceğini, yine Tevfik beyin AK PARTİ’nin oyunana gelerek imar komisyonunu manüple etmeğe çalıştığını” ifade etti. Metin bey devamla “sen çalışmazsan çalışma, biz MHP grubu olarak gece saat bire kadar görevimiz imar komisyonu olmasa bile kendimizi sizin yerinize koyarak Isparta için çalıştık. Zaten imar komisyonu bağlayıcı bir komisyon değil. Sadece tavsiye kararı alır ve konuyu meclise taşır. Nihai sonucu burada biz veririz”, dedi.

Ben de söz aldım “İmar komisyonu gerek görür ve ihtiyaç duyarsa on gün çalışır. Madem Isparta’nın işi beklemeyecek, onlara izin verelim komisyonumuz çalışsın, daha sonra meclis olağanüstü toplansın” dedim. Ama hiç kimse duymadı. Ve sayın başkanım, Tevfik beye dönerek “sen misin Ak Parti ile işbirliği yapan, biz de sana böyle yaparız” diyerek seçilmiş meclisin, seçilmiş imar komisyon başkanını nasıl refüze ettiğini, bu günden sonra da ona tahammül etmeyeceğini, meclis üyelerinin tercihine saygı duymadığını despotça ifade etti.

Şimdi Ispartalı hemşerilerime soruyorum. Memlekette demokrasi var. Merkezi hükümet bir yığın risk alarak, hatta siyasi geleceğini zora sokarak, “barış açılımı” yapıyor, BDP gibi zor bir cenahla bir araya gelmeye çalışıyor, âkil adamlar seçiyor ve onların desteği ile kelle koltuk güneydoğu sorununu çözmeye çalışıyor. Bunu neden yapıyor? Tüm vatandaşlarını kucaklamak adına, fikirlere tahammül adına, dünyaya entegrasyon adına ve bu ülkenin, bu coğrafyanın ve insanlarının geleceği adına . Ama biz Isparta’da, belediye meclisinde kendi partimizden, yani MHP’den seçilen bir meclis üyesine, hem de MHP’liliği ve ülkücülüğü kimse ile tartışılamayacak bir meclis üyesine belediye başkanı olarak, Yusuf Ziya GÜNAYDIN olarak, statüko adına, şablon adına tahammül edemiyoruz. Isparta MHP tabanını ve teşkilatını yıllardır izleyen ve tanıyan biri olarak Tevfik beyle Günaydın beyi ayrı ayrı kefeye koyduğumda, ülkücülük adına, milliyetçilik adına kimin ağır bastığını gayet iyi görüyorum. Tevfik bey kendi halinde bir esnaf. Belediyeye olan borçlarını ödüyor. Belediyenin müsteciri yani kiracısı. Belediyenin 2012 denetim raporlarına göre 50-60 trilyon alacağı varmış. Ama buna rağmen Günaydın başkan her fırsatta Tevfik beyi yerden yere vurarak hakaret ediyor ve onu kendince refüse etme gayretinde. Bu nasıl başkanlıktır? Bu nasıl alicenaplıktır? Bu nasıl herkesin belediye başkanı olmaktır? Ben bunu anlayamıyorum. Benden söylemesi…

İsmail TANIŞMAN

AK PARTİ Belediye Meclis üyesi


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR