24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,360 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

STK siyaset ilişkisini güçlendireceğiz

Ak Parti Milletvekili Recep Özel, Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Milletvekili Özel, Isparta'da STK-siyaset ilişkisini güçlendirmek istediklerini söyledi.

Isparta

Ak Parti Milletvekili Recep Özel, İl Başkanı Nuri Uzaktaş ve beraberindeki heyet sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Recep Özel ziyaretlerin sebebinin Isparta’nın sorunlarına ortak bir paydada çözüm bulmak olduğunu söyledi.

İnşaat sektörü tıkanıyor

İnşaat Mühendisleri Odası Isparta Temsilcisi İbrahim Göçer, Isparta’da inşaat sektörünün giderek tıkandığını söyledi.

Ak Parti Milletvekili Recep Özel’e inşaat sektöründeki sorunlar hakkında bilgi verin Göçer, Isparta’da konut dışında inşaat üzerine pek fazla hareketlilik olmadığını söyledi. Göçer, kentsel dönüşüm ile birlikte Isparta’da kooperatifçiliğin rağbet göreceğini söyledi.

STK’ları ziyaret ederek herkesin ortak bir fikirde toplanmasını sağlamaya çalışıyoruz diyen Recep Özel, “Biz elimizdekinin kıymetini bilmiyoruz. Isparta çok kötü bir durumda değil. Çoğu ile göre öndeyiz. Fakat daha da üst seviyelere çıkmak için ortaklaşa çalışmamız gerekiyor. Birbirimizin eksikliklerini bulup yüzümüze vuracağımız yere, o eksiklikleri hep birlikte tamamlamalıyız” dedi.

Diş hekimlerine yeni uygulama

Diş Hekimi Odası Başkanı Hüdayi Kartöz’ü ziyaret eden Milletvekili Özel dişhekimlerine yönelik yeri bir uygulamanın olacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kartöz, ülkede terör sorunu varken dişhekimlerinin sorunlarını konuşmak mantıklı değil yorumunu yaptı. Ak Parti’nin diş hekimlerine yönelik hayırlı bir işi olmadı diyen Kartöz, “Sağlık özelleştirilirken, diş hekimleri devletleştiriliyor. Diş hekimlerinin açtığı muayenehanelere Sağlık Bakanlığı düşman gibi bakıyor” dedi.

Hekim dostu belgesi 

Isparta Burdur Tabip Odası Başkanlığını ziyaret eden Özel’e hekim dostu milletvekili topluluğu belgesi takdim edildi.

Tabip Odası Başkanı İlker Büyükyavuz’u ziyaret eden Özel, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla olan diyalogların artması için bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getiren Büyükyavuz, tabiplerin sorunlarını Milletvekili Özel’e aktardı.

Isparta revizyona girmeli

Isparta Mimarlar Odası Başkanı Merve Kuyu, Isparta’nın genel olarak revizyona girmesi gerektiğini söyledi. 

Isparta’da imar konusunda sıkıntılar olduğunu söyleyen Kuyu, Milletvekili Özel’e sorunları aktararak ortak bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Recep Özel ise, STK’ların görüşlerini alıp Isparta lehine alınacak kararları kamuoyuna paylaşıp ortak paydada çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Isparta tarımı önemli mesafeler kaydetti

Ak Parti Milletvekili Recep Özel, Ziraat Odası Başkanlığı ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.

Ziraat Odası Başkanı Bayram Kutluyu ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Recep Özel, Isparta tarımı ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziraat Odası Başkanı Kutlu, Milletvekili Özel’e tarımda desteklemeler ve kuraklık paylarıyla ilgili Isparta’dan yararlananların sayısı ve sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. Isparta tarımının önemli mesafeler kaydettiğini söyleyen Kutlu, “Son 10 yılda Isparta’da tarıma verilen önem arttı. Çiftçiye verilen gübre, mazot, makine ve bunun gibi desteklemeler tarımı iki kat daha ileriye götürdü” dedi. Milletvekili Özel, Isparta’nın önemli gelir kaynaklarından biri olan tarımın daha iyi noktaya gelmesi için çalıştıklarını ve hükümetin çiftçiye her türlü desteği verdiğini söyledi.

Ziraat odası ziyaretinin ardından Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret eden Özel, muhasebe çalışanlarının sorunlarını dinledi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Yardımcısı Mukadder Tunç, muhasebecilerin karşılarına çıkan engelleri Milletvekili Özel’e aktararak çözüm bulunmasını istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR