25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,764 TL
  • 5,577 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHTE BİTİYOR

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın Yeni Çarşamba Pazarında inşası devam eden Çarşamba pazarındaki çalışmaları inceledi

Isparta
     Pazar alışverişinde yeni bir anlayışı hayata geçirecek olan alışverişmerkezi süresi içerisinde bitirilecek. Çelik konsorsiyum üzerine kurulançatı kaplamada son aşamaya gelindi. Bugün itibari ile çatının üst çelik konsorsiyumlar tamamlanmış olacak. Daha sonra çatının üst kapamaaşamasına geçilecek. Yapılan hesaplamalara göre verilen süre olan 15Aralık'ta tamamlanmış olacak.İnşaatın tamamlanmasından sonra artık vatandaşlar KaraağaçMahallesinde artık üstü bezlerle ve çadırlarla kapatılmış ve görüntü kirliliğioluşan Pazar yerlerinde alışveriş değil modern bir merkezde gönül rahatlığıile alışverişini yapacaklar. Yazın serin kışında yağmur ve çamur içerisinde değil içerisi tamamen kuru ve hijyenik bir kapalı alanda alışveriş yapmamın
memnuniyeti içerisinde evlerine dönecekler.Günaydın bu projenin örnek bir yapı olduğunu ve statik hesaplarının da çokiyi yapıldığını söyledi.Günaydın yaptığı inceleme sırasında Pazar alanının halka hayırlı olmasıtemennisinde bulunurken yapılan inşaatın tarihi ve geçirdiği evreler hakkı da  olsa bir bilgi verdi.
 
 
Günaydın açıklamasında, "Pazar yerimizin inşaatı 15 Temmuz tarihinde, başlandı. Müteahhit firmaya Pazar alanının 15 Aralık’ta bitirilmesi talimatını vermiştik. Bugün yaptığım incelemede firmanın çok titiz çalıştığını gördüm.
Ve verilen sözden birkaç gün önce bitirileceğini görüyorum. Bu gün itibari ile inşaatımızın zor kısmını tamamladık. Bu günden sonra inşaatımızın üst çatı kaplaması yapılacak. İnşaatımızın projesini yaparken en estetik ve görüntü kirliliği oluşturmasına özen gösterdik. Bununla birlikte statik hesapları da yapılarak rüzgar ve karlı havalarda problem oluşmamasına özen gösterdik. İhalemizi yaparken en hızlı şekilde ve en kısa sürede nasıl yapılabileceği hesabını yaptık ve 15 Aralıkta tamamlanmasın hesaplamıştık. Bugün yaptığım incelemede de tarihten birkaç güngün önce bitirileceğini tahmin ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR